رفع تصرف از ۱۰ مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی در بروجرد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: رفع تصرف از ۱۰ مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی در بروجرد

ایسنا/لرستان مدیر جهاد کشاورزی بروجرد از رفع تصرف ۱۰ مورد تغییر کاربری اراضی در شهرستان خبر داد.

جواد گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در راستای اجرای مصوبات ستاد حفاظت از حرائم اراضی کشاورزی و باغات شهرستان بروجرد به منظور رفع تصرفات و قلع و قمع ساخت و سازهای غیر مجاز، با مشارکت اداره جهاد کشاورزی شهرستان، نماینده دادستان، امور راضی و عوامل انتظامی شهرستان، ۱۰ مورد تغییر کاربری‌های غیرمجاز از جمله احداث بنا، دیوارکشی، فنس کشی و سکوسازی قلع و قمع و اعاده به وضع سابق صورت گرفت.

وی تصریح کرد: این عملیات در راستای جلوگیری از تغییر کاربری های غیرمجاز و اجرای تبصره ۲، ماده ۱۰، ماده ۳ و ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها اجرا شده است.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد با بیان اهمیت صیانت از اراضی کشاورزی به‌منظور تأمین امنیت غذایی کشور افزود: با هرگونه مصادیق تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی شامل ریختن مصالح ساختمانی، ساخت بنا، دیوارکشی، فنس‌کشی و هرگونه خرد شدن اراضی کشاورزی برخورد قانونی خواهد شد.

گودرزی خاطرنشان کرد: پیشگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز برای حفظ اراضی ارزشمند زراعی و باغ‌ها جهت جلوگیری از سوءاستفاده دلالان در دستور کار قرار دارد.

وی اضافه کرد: در جهت اهداف عدالت محور و پاسداری از امنیت غذایی و حفاظت از اراضی کشاورزی شهرستان بروجرد که به‌واسطه شرایط آب و هوایی مناسب و مستعد گردشگری همواره مورد توجه سودجویان و ساخت‌وسازهای غیرمجاز بوده است، قلع‌وقمع بناهای غیرمجاز و اعاده به وضعیت اولیه با جدیت دنبال می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد بیان کرد: هرگونه ساخت‌وساز و تغییر کاربری در اراضی کشاورزی غیرقانونی است و در صورت مشاهده پس از اعلام به مراجع قضایی و صدور رأی تخریب خواهد شد.

گودرزی ادامه داد: بهره‌برداران در صورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز موضوع را به سامانه ۱۳۱ گزارشات مردمی اطلاع دهند یا با مراجعه به آدرس https://cms.laoi.ir/ تخلف تغییر کاربری را ثبت و پیگیری کنند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « رفع تصرف از ۱۰ مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی در بروجرد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *