کلیات طرح تغییر در نحوه هزینه‌کرد قیر رایگان تصویب شد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: کلیات طرح تغییر در نحوه هزینه‌کرد قیر رایگان تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات طرح مربوط به تغییر در نحوه هزینه کرد قیر رایگان در سال جاری را تصویب کردند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) با کلیات طرح اصلاح بند ک تبصره (۱) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور مربوط به نحوه هزینه کرد قیر رایگان موافقت کردند.

عبدالجلال ایری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در توضیح کلیات این طرح گفت: در این طرح وزارت نفت مکلف شده معادل مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان نفت خام از محل منابع شرکت ملی نفت در اختیار پالایشگاه‌ها قرار دهد و از ابتدای سال جاری به میزان آن به صورت ماهانه مواد اولیه قیر به دستگاه‌های اجرایی داده می شود.

وی ادامه داد: علاوه بر این، وزارت نفت مکلف می شود مابه‌التفاوت قیمت هر تن ۷۵ میلیون ریال با میانگین وزنی ماهانه قیمت‌های معاملاتی مواد اولیه وکیوم باتوم در بورس را با تعدیل قیمت ماهانه خوراک از طریق شرکت ملی پخش و پالایش جبران کرده و اعمال حساب کند. بنیاد مسکن نیز می‌تواند تا ۷۰ درصد آسفالت روستاها را به صورت تهاتری انجام دهد.

به گفته ایری، با تصویب این طرح، به دستگاه‌های اجرایی اجازه داده می‌شود پس از ابلاغ این قانون راسا نسبت به تامین قیر مورد نیاز خود در سقف سهمیه تعیین شده از طریق شرکت‌های قیرساز اقدام کرده و پس از تخصیص وزارت نفت با شرکت‌های قیرساز تسویه کنند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار حوزه مهندسی عمران و ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « کلیات طرح تغییر در نحوه هزینه‌کرد قیر رایگان تصویب شد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *