برگزاری هفتمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: برگزاری هفتمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان

ایسنا/خراسان رضوی رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان‌رضوی از برگزاری هفتمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان در مهرماه سال جاری خبر داد.

محمدحسین روشنک با اعلام این خبر در خصوص اهمیت برگزاری این نمایشگاه اظهار کرد: بازرگانی خارجی و تجارت بین‌الملل با برگزاری نمایشگاه‌ها و هیات‌های تجاری شکل می‌گیرد، لذا اگر نمایشگاه‌هایی قوی در بازارهای هدف برگزار کنیم، بستری برای هیات‌های تجاری مذاکره‌کننده به وجود می‌آید تا آن‌ها بتوانند از طریق ارتباط حضوری، بازاریابی چهره‌به‌چهره انجام دهند که با این شیوه، صادرات و واردات قطعا رشد چشم‌گیری خواهد کرد. کشوری که صادرات و واردات خوب داشته باشد اقتصاد موفقی نیز خواهد داشت.

وی در خصوص چشم‌اندازهای اقتصادی و فرهنگی تاجیکستان گفت: نمایشگاه تاجیکستان در کشوری هم زبان و هم فرهنگ با ما برگزار خواهد شد، این کشور مسلمان کشوری است که ایران را بخشی از کشور خودش می‌داند و ایرانیان نیز تاجیکستان را بخشی از سرزمین خود می‌پندارند.

 رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان‌رضوی عنوان کرد: افرادی که به تاجیکستان سفر کرده‌اند، می‌دانند که مردم تاجیکستان چه علاقه‌ای به مردم ایران و محصولات ایرانی دارند لذا فعالان حوزه تجارت خارجی تولیدات داخل کشور باید در این نمایشگاه شرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت پروژه‌های نمایشگاهی، روشنک ادامه داد: کالاهایی نظیرِ مصالح ساختمانی از جمله سیم و کابل، پریز برق، آجر و… بازار خوبی در تاجیکستان دارند. همچنین مواد غذایی، فرش، برخی اقلام کشاورزی  و معدنی نیز بازار خوبی در این کشور دارند. این نمایشگاه فرصت بسیار خوبی برای کسانی است که به دنبال توسعه اقتصاد کسب و کارشان هستند.

لازم به ذکر است هفتمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان ۱۳ لغایت ۱۶ مهرماه سال جاری در دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « برگزاری هفتمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *