کارت آزمون‌های«کاردانی به کارشناسی»و«کاردانی فنی‌وحرفه‌ای» منتشر شد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: کارت آزمون‌های«کاردانی به کارشناسی»و«کاردانی فنی‌وحرفه‌ای» منتشر شد

کارت دو آزمون کاردانی به کارشناسی و کاردانی فنی و حرفه‌ای امروز سه‌شنبه ۳۱ مرداد روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۲ برای متقاضیان کدرشته های امتحانی با آزمون در صبح روز جمعه سوم شهریور ۱۴۰۲ در مراکز استان و برخی شهرستان ها برگزار می شود. جداول رشته محل های جدید و اصلاحات مربوط به دفترچه راهنمای مقطع کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۲ در سایت سازمان سنجش درج شده است.

طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون فوق برای پذیرش در مجموعه های ثبت نامی، مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار، مهندسی بهداشت محیط، ساخت پروتزهای دندانی، مدارک پزشکی، هوشبری، ایمنی صنعتی، برق، صنایع چوب و مبلمان، صنایع شیمیایی، کامپیوتر، مواد، معدن، مکانیک، عمران و معماری، صنایع نساجی، ناوبری، مهندسی آبیاری و منابع طبیعی، علوم دامی، زراعت و باغبانی، شیلات، علوم و صنایع غذایی، آمار، زبان انگلیسی، باستان شناسی، علوم ورزشی، تربیت معلم قرآن کریم، حسابداری، علوم انتظامی ویژه برادران، مدیریت، حقوق، طراحی و دوخت پوشاک، صنایع دستی، مرمت و احیای بناهای تاریخی، نوازندگی ساز ایرانی، هنرهای تجسمی آزمون برگزار نخواهد شد. همچنین پذیرش دانشجو در این رشته‌ها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل مقطع کاردانی) صورت می‌گیرد.

لذا برای متقاضیانی که در این رشته های تحصیلی ثبت نام و انتخاب رشته کرده اند، کارت شرکت در آزمون صادر نخواهد شد و متقاضیان نیاز نیست به سایت سازمان سنجش جهت پرینت کارت مراجعه کنند.

متقاضیان گزینش در این رشته های بدون آزمون می توانند جهت مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت نامی و کد رشته محل های انتخابی خود از امروز ۳۱ مرداد تا ۳ شهریور با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org (قسمت ویرایش اطلاعات) نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند و متقاضیانی که در زمان مقرر (۲۸ خرداد تا ۴ تیر ۱۴۰۲) موفق به ثبت نام نشده اند، در صورت تمایل می توانند با توجه به اطلاعیه ثبت نام ۳ مرداد، نسبت به ثبت نام در رشته های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) از امروز تا ۳ شهریور اقدام کنند.

همچنین برگ راهنما برای متقاضیان رشته های امتحانی با آزمون و کارت شرکت در آزمون منحصراً برای متقاضیان رشته های با آزمون از امروز ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد تا متقاضیان شرکت در آزمون بتوانند با وارد کردن اطلاعات خود شامل شماره پرونده، کد رهگیری و یا نام و نامخانوادگی، سال تولد و شماره کارت ملی نسبت به پرینت آن اقدام کنند.

متقاضیان برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید منحصراً به روش فوق اقدام و براساس تاریخ و نشانی تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه کنند و برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است. لذا متقاضیان باید شخصاً برای پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند.

 آزمون کاردانی فنی‌وحرفه‌ای 

با توجه به انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته در مقطع کاردانی ویژه دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۱۴۰۲ در ۱۸ تیرماه و اصلاحات آن در ۲۵ تیرماه، تغییرات دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته (شامل اصلاحات، رشته‌محل‌های جدید و حذفیات رشته محل ها) اعلام شد.

آزمون مقطع کاردانی ویژه دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۱۴۰۲ برای متقاضیان کدرشته های امتحانی با آزمون در صبح روز جمعه سوم شهریور ۱۴۰۲ در ۷۸ شهرستان برگزار می‌شود.

بر این اساس برای پذیرش در کدرشته های امتحانی الکترونیک، ساخت و تولید، صنایع فلزی، تاسیسات مکانیکی، صنایع چوب و مبلمان، چاپ، عمران ساختمان، معماری، صنایع شیمیایی، صنایع نساجی، متالورژی، سرامیک، معدن، علوم دریایی، امور اداری، تربیت کودک و مدیریت خانواده، طراحی و دوخت، هنر، امور دامی، امور زراعی و باغی، ماشین های کشاورزی، صنایع غذایی، هتلداری و گردشگری، حمل و نقل، مکاترونیک و انرژی تجدیدپذیر خورشیدی آزمون برگزار نخواهد شد و پذیرش دانشجو در این رشته ها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) صورت می گیرد.

همچنین برای متقاضیانی که در این رشته های تحصیلی ثبت نام و انتخاب رشته کرده اند، کارت شرکت در آزمون صادر نخواهد شد و این گروه از متقاضیان نیاز نیست به سایت سازمان سنجش جهت پرینت کارت مراجعه کنند.

متقاضیان گزینش در این رشته های بدون آزمون می توانند جهت مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت نامی و کد رشته محل های انتخابی خود از امروز سه شنبه ۳۱ مرداد تا ۳ شهریور با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قسمت ویرایش اطلاعات نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

متقاضیانی که در زمان مقرر (۱۸ تا ۲۵ تیر ۱۴۰۲) موفق به ثبت نام نشده اند، در صورت تمایل می توانند با توجه به اطلاعیه ثبت نام ۳ مرداد، نسبت به ثبت نام در رشته های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) از تاریخ امروز ۳۱ مرداد تا ۳ شهریور اقدام کنند.

برگ راهنما برای متقاضیان رشته های امتحانی با آزمون و کارت شرکت در آزمون منحصراً برای متقاضیان رشته های با آزمون از امروز سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد تا متقاضیان شرکت در آزمون بتوانند با وارد کردن اطلاعات خود شامل: شماره پرونده، کد رهگیری و یا نام و نامخانوادگی، سال تولد و شماره کارت ملی نسبت به پرینت آن اقدام کنند.

انتهای پیام 

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « کارت آزمون‌های«کاردانی به کارشناسی»و«کاردانی فنی‌وحرفه‌ای» منتشر شد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *