روسیه حمله پهپادی جدید اوکراین به سایت‌هایی در مسکو را خنثی کرد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: روسیه حمله پهپادی جدید اوکراین به سایت‌هایی در مسکو را خنثی کرد

وزارت دفاع روسیه گزارش داد که کی‌یف با استفاده از سه پهپاد درصدد حمله به اهدافی در مسکو بود که دو فروند از این پهپادها توسط پدافند هوایی و سومی با استفاده از جنگ الکترونیک منهدم شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در بیانیه این وزارتخانه آمده است: «در ۲۳ اوت، پدافند هوایی روسیه شب هنگام موفق شد تلاش دیگری از سوی رژیم کی‌یف برای انجام یک حمله تروریستی با استفاده از سه پهپاد به شهر مسکو را دفع کند که دو فروند از این پهپادها بر فراز مناطق موگایسک (Mozhaisk) و منطقه خیمکی (Khimki) در شهر مسکو منهدم شد. 

این وزارتخانه اعلام کرد که سومین پهپاد با استفاده از روش‌های پارازیت الکترونیکی خنثی شد و پس از دست دادن کنترلش با ساختمان در حال ساخت مجتمع مسکو-سیتی برخورد کرد.

وزارت دفاع تاکید کرد که در نتیجه این رویداد کسی زخمی نشده است.

در همین زمینه، سرگئی سوبیانین، شهردار مسکو، اظهار داشت: پدافند هوایی روسیه یک پهپاد را در منطقه موگایسک مسکو سرنگون کرد و پهپاد دوم را که با ساختمان در حال ساخت مجتمع «مسکو-سیتی» برخورد کرد، مورد اصابت قرار داد. 

سوبیانین تایید کرد که تیم‌های اورژانس در محل کار می‌کنند و بر اساس اطلاعات اولیه هیچ مصدومی در این حادثه وجود نداشته است.

نیروهای مسلح روسیه به اجرای عملیات نظامی خود با هدف خلع سلاح اوکراین و دفع تهدیدات ناشی از اراضی اوکراین برای امنیت روسیه ادامه می‌دهند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « روسیه حمله پهپادی جدید اوکراین به سایت‌هایی در مسکو را خنثی کرد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *