نهایت امنیت را با گیت کنترل تردد و ریدر بیومتریک تجربه کنید

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: نهایت امنیت را با گیت کنترل تردد و ریدر بیومتریک تجربه کنید

امروزه گیت کنترل تردد به یکی از بخش‌های اصلی برای ورودی ساختمان‌ها، اتاق‌ها و پارکینگ‌ها تبدیل شده که بسته به نوع ورودی، نیاز به تجهیزات و یا یکپارچه‌سازی به خصوصی برای آن مطرح می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت طرح و پردازش غدیر، وجود یک سیستم امنیتی برای قسمت‌های ورودی با استفاده از ترکیب گیت کنترل تردد و دستگاه‌های کنترل تردد بیومتریک، دسترسی کاملاً ایمنی را ایجاد می‌کند. از این رو قصد داریم در ادامه این مطلب، شما را بیشتر با گیت اکسس کنترل و دستگاه کنترل تردد بیومتریک آشنا کنیم.

گیت اکسس کنترل

همانطور که می‌دانید در بخش‌های مختلف یک ورودی، وجود گیت کنترل تردد در قالب گیت نفر رو و یا ورودی خودرویی مطرح می‌شود تا به این واسطه دسترسی به نحوی ایمن‌تر و کنترل شده‌تر صورت بگیرد. از این رو بسته به نوع ورودی، گیت اکسس کنترل و ریدر به خصوصی طراحی می‌شود که به منظور به کارگیری انواع این سیستم‌ها، نیاز است اهداف و نوع کاربرد مورد نیاز تعیین شود.

موضوع دیگری که در رابطه با گیت اکسس کنترل مطرح می‌شود، مربوط به ویژگی‌ها و مزایایی است که این سیستم برای افراد به همراه می‌آورد. به گونه‌ای که حذف نیاز به نیروی انسانی، جزء پررنگ‌ترین این مزایا خواهد بود. برای راه‌اندازی سیستم کنترل تردد با استفاده از گیت‌ها، گزینه‌های مختلفی برای نوع سیستم و نوع راهکار مطرح می‌شود که در حال حاضر ترکیب گیت اکسس کنترل با ریدر بیومتریک، به عنوان یکی از بهترین راهکارها مورد توجه قرار گرفته است.

نهایت امنیت را با گیت کنترل تردد و ریدر بیومتریک تجربه کنید

دستگاه کنترل تردد بیومتریک چیست؟

در میان دستگاه‌های کنترل تردد، دستگاه کنترل تردد بیومتریک به سبب نحوه عملکردی که دارد، سرعت و دقت به مراتب بیشتری را برای ورودی‌های خاص فراهم می‌آورد. این دستگاه از خصوصیات ژنتیکی و یا ویژگی‌های فیزیکی برای شناسایی بهره گرفته و مانند یک اسکنر ژنتیکی عمل می‌کند. با توجه به همین موضوع از ریدر بیومتریک عموماً برای بخش‌های امنیتی و حفاظت شده به منظور احراز هویت بهره گرفته می‌شود.

با در نظر داشتن نحوه عملکرد ریدر بیومتریک، می‌توان دریافت که این گزینه تا چه حد مزایای امنیتی به همراه دارد. اگر بخواهیم نمونه آشنایی از این سیستم امنیتی را مورد بررسی قرار دهیم، می‌توانیم به سیستم کنترل تردد اثر انگشتی اشاره کنیم. قطعاً سطح دقتی که این سیستم برای شناسایی افراد دارد، در مقایسه با سیستم‌های کارتی و رمزی بیشتر است؛ چرا که دستگاه‌ کنترل تردد بیومتریک، بر خلاف انواع رایج، به شناسایی خود افراد می‌پردازد نه مدارک کارتی و یا کد رمزی.

انواع دستگاه‌های کنترل تردد بیومتریک

از طرفی هم باید گفت که دستگاه‌های بیومتریک از انواع امنیت برخوردار هستند. هر یک از این انواع می‌تواند به نحوه متفاوتی فرایند تشخیص و شناسایی را انجام داده و با تطابق اطلاعات ثبت شده، مجوز ورود را صادر کند. این انواع شامل موارد زیر هستند:

• دستگاه کنترل تردد بیومتریک اثرانگشتی

• دستگاه کنترل تردد بیومتریک تشخیص چهره

• دستگاه کنترل تردد بیومتریک تشخیص عنبیه

نام هر یک از این انواع می‌تواند نحوه عملکرد آن را مطرح کند. به طوری که در دستگاه کنترل تردد بیومتریک تشخیص چهره، از خصوصیاتی چون شکل ظاهری چشم یا ترکیب و زوایای صورت به عنوان مشخصه بهره گرفته می‌شود. در روند عملکرد دستگاه کنترل تردد بیومتریک اثرانگشتی هم بر اساس شناسایی جزئیات ریز و منحنی‌های انگشت کار می‌کنند.

تأثیر ترکیب گیت کنترل تردد با ریدر بیومتریک در امنیت

با توجه به تمامی آنچه که تا اینجا در رابطه با چیستی و نحوه عملکرد ریدر بیومتریک مطرح شد، طبیعتاً می‌توان دریافت کرد که ترکیب گیت کنترل تردد با ریدر بیومتریک، می‌تواند تأثیر بسیاری در امنیت ورودی یک بخش به خصوص داشته باشد. سازمان‌ها، بخش‌های خصوصی که گیت نفر رو دارند، پارکینگ‌های اختصاصی، بخش‌های حفاظت شده و امنیتی و مواردی از این دست، به منظور ارتقاء سطح امنیت خود، نیاز به ترکیب گیت کنترل تردد با ریدر بیومتریک پیدا می‌کنند.

در رابطه با نحوه عملکردی که ریدر بیومتریک در امنیت گیت کنترل تردد دارد، باید گفت این دستگاه متناسب با ویژگی‌های فیزیکی افراد اقدام به شناسایی کرده و در صورت تطابق خصوصیات ثبت شده با افراد، امکان ورود را فراهم می‌آورد. از این رو کاربرد ریدر بیومتریک در گیت کنترل تردد، عموماً برای ورودی‌های خاص و حفاظت شده تعریف می‌شود.

نهایت امنیت را با گیت کنترل تردد و ریدر بیومتریک تجربه کنید

نهایت دقت و امنیت!

از آنجایی در این روند، شناسایی با استفاده از اسکنرهای قوی بهره گرفته می‌شود، سرعت بالایی مطرح خواهد بود و نیازی به صرف زمان چندانی برای تایید نمی‌باشد. علت به کارگیری اطلاعات و داده‌های ژنتیکی در ریدر بیومتریک، انحصار خصوصیات ژنتیکی افراد است. در واقع این دسته از اطلاعات به ازای هر فرد منحصربه‌فرد هستند و این موضوع سبب می‌شود تا با استفاده دستگاه کنترل تردد بیومتریک، شناسایی هویت افراد با سهولت و دقت بالا صورت بگیرد.

از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزایایی که این نوع گیت کنترل تردد نسبت داده می‌شود، امنیت فوق‌العاده‌ای است که در مقایسه با دیگر دستگاه‌های کنترل تردد دارد. در حالت کلی وجود گیت کنترل تردد خود از خصوصیات مثبت بسیاری در روند کنترل و نظارت برخوردار است که می‌تواند در کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد.

انتهای رپرتاژ آگهی

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « نهایت امنیت را با گیت کنترل تردد و ریدر بیومتریک تجربه کنید » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *