برخورداری 100 درصد راه‌های روستایی خلیل‌آباد از آسفالت

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: برخورداری 100 درصد راه‌های روستایی خلیل‌آباد از آسفالت

ایسنا/خراسان رضوی فرماندار خلیل‌آباد گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته ۱۰۰ درصد راه‌های روستایی شهرستان از نعمت اسفالت برخوردار شده‌اند.

سید مسعود یاوری، چهارشنبه یکم شهریورماه در نشست خبری خود با خبرنگاران با بیان اینکه شعار “دولت مردم” سرلوحه برنامه‌های هفته دولت امسال قرار گرفته است، افزود: همزمان با هفته دولت امسال ۱۳۹ پروژه عمرانی و خدماتی با اعتبار حدود ۱۴۰ میلیارد تومان در شهرستان خلیل‌آباد افتتاح و بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه این اعتبارات شامل اعتبارات دولتی، تسهیلات و آورده بخش خصوصی است، افزود: علیرغم اینکه رقم افتتاحیه‌های هفته دولت پارسال ۶۰ میلیارد تومان بوده اما امسال این رقم به بیش از ۲ برابر افزایش یافته است.

یاوری با تأکید بر اینکه امسال تمامی برنامه‌های هفته دولت با محوریت مردم برگزار خواهد شد، اظهار کرد: برنامه‌های امسال شامل ۳۶ طرح توسط کمیته امداد، ۳۵ طرح توسط بهزیستی، ۳۲ طرح در حوزه کشاورزی، ۸ پروژه عمرانی توسط بخشداری مرکزی شهرستان، ۵ طرح خدماتی توسط شهرداری خلیل‌آباد، ۳ پروژه توسط مدیریت برق شهرستان و ۳ مورد توسط اداره آب و فاضلاب که به اتمام رسیده است و در طول این هفته افتتاح خواهد شد.

وی گفت: بهره‌برداری از یک پروژه توسط آموزش‌وپرورش، دو مورد توسط  شهرداری کندر و نیز تعداد  ۵ طرح  به‌ وسیله راه و شهرسازی و ۸ پروژه توسط بخشداری شش طراز و یک پروژه توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این شهرستان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

رئیس ستاد هفته دولت خلیل‌آباد این طرح‌ها را در  حوزه کشاورزی شامل، احیای قنوات، بسته‌بندی و سورت کشمش، کارگاه‌های تولیدی و نیز ساخت مسکن روستایی توسط کمیته امداد و بهزیستی، امور آب‌رسانی، طرح‌های حوزه خدمات شهری و تایل و آسفالت‌ریزی عنوان کرد.

وی در ادامه با اشاره خدماتی که توسط دولت در این شهرستان انجام شده است، افزود: دولت سالیانه فقط ۱۱۰ میلیارد تومان برای یارانه آرد، ۴۷ میلیارد تومان برای مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی و ماهیانه ۲.۸ میلیارد تومان به مددجویان کمیته امداد و سه میلیارد تومان به مددجویان بهزیستی این شهرستان پرداخت می‌کند.

آماده برگزاری قرعه‌کشی طرح نهضت ملی مسکن هستیم

یاوری از طرح نهضت ملی مسکن به عنوان یکی از طرح‌های بزرگ دولت نام برد و گفت: اکنون پروژه نهضت ملی در سه حوزه شهر کندر، شهر خلیل‌آباد و روستایی در حال اقدام است.

وی با بیان اینکه اکنون آماده‌سازی زمین توسط شهرداری در حال اجرا است، عنوان کرد: هر متقاضی که در شهر کندر ثبت‌نام کرده باشد در صورت مراجعه بلافاصله زمین تحویل می‌شود و هیچ مشکلی برای اعطای تسهیلات و پروانه ساختمانی نداریم.

او اظهار کرد: برای برخی روستاها زمین مورد نیاز تأمین شده و روستاهایی که زمین ندارند طرح به صورت خود مالکی انجام می‌شود، همچنین در شهر خلیل‌آباد زمین مورد نیاز برای ۳۵۰ قطعه به صورت دو طبقه تأمین شده و آماده برگزاری قرعه‌کشی هستیم.

وی با اشاره به اینکه بر اساس آخرین آمار ۴۵۳ نفر برای شهر خلیل‌آباد مورد تائید قرار گرفته‌اند، گفت: پیگیری می‌کنیم تا دو قطعه زمین دیگر نیز به محدوده الحاق شوند که در این صورت مشکل زمین نهضت ملی در این شهر رفع خواهد شد.

یاوری خاطرنشان کرد: طی پایش و بررسی دقیقی که مجدد انجام شد فقط ۲۷۰ نفر از این افراد در خانه‌های بهداشت شهر خلیل‌آباد دارای پرونده هستند که این افراد جدا شدند و قرعه‌کشی بین کسانی خواهد بود که در شهر پرونده دارند، اگر کسی اعتراض داشت مجدد مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

استقرار ادارات در مجتمع اداری طی دو ما آینده

وی در ادامه به وضعیت استقرار ادارات و مجتمع اداری اشاره کرد و گفت: برای اداراتی که مستأجر هستند در محل ساختمان قدیم فرمانداری مجتمع اداری موقتی را ایجاد کرده‌ایم که اکنون در حال تعمیر و بازسازی است و طی دو ماه آینده ادارات در این مکان مستقر خواهند شد.

فرماندار خلیل‌آباد با بیان اینکه تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا هر چه زودتر سایت اداری شهرستان تکمیل و به بهره‌برداری برسد، افزود: با استقرار ادارات در این مکان مردم بهتر از خدمات استفاده خواهند کرد.

جزء شهرستان‌های برخوردار هستیم

وی در خصوص وضعیت اسفالت روستایی خاطرنشان کرد: طی یک سال اخیر کارهای کم نظیری برای اسفالت و تایل فرش معابر شهری و روستایی انجام شده است، هرچند نواقص و کمبودهایی همچنان وجود دارد اما دولت سیزدهم در بسیاری از شاخص‌ها عملکرد بسیار قابل توجه و قابل دفاعی دارد.

رئیس ستاد هفته دولت خلیل‌آباد ادامه داد: با پیگیری‌های صورت گرفته ۱۰۰ درصد راه‌های روستایی شهرستان از اسفالت برخوردار هستند که جزء شهرستان‌های برخوردار در این خصوص هستیم.

وی با بیان اینکه اولین شهرستانی بودیم که امسال اسفالت راه‌های روستایی را انجام داده‌ایم و تاکنون بیش از دو برابر سهمیه شهرستان را گرفته‌ایم، گفت: زیرسازی بسیاری از روستاها برای انجام آسفالت آماده شده و فقط منتظر تخصیص قیر رایگان هستیم. دیماه سال قبل ۱۹ هزار متر از معابر روستاها اسفالت و به بهره‌برداری رسید که این در نوع خود بی‌سابقه بوده است.

با تمام تلاش پیگیر جذب اعتبارات بیشتر هستیم

یاوری همچنین برای وضعیت باند دوم خلیل‌آباد به بردسکن بیان کرد: پروژه باند دوم خلیل‌آباد به بردسکن ملی است و اکنون محور شادمهر به کاشمر در اولویت قرار دارد، اما برای این محور اقداماتی انجام شده و در اولین مرحله تیرهای برق در حال جابجایی است.

وی با بیان اینکه سند آمایش سرزمین برای شهرستان خلیل‌آباد تهیه شده است، گفت: بر اساس مشکلات و نیازهای شهرستان بیش از این نیازمند تخصیص اعتبارات ملی و استانی به خلیل‌آباد هستیم.

فرماندار خلیل‌آباد با اشاره به اینکه با تمام تلاش پیگیر جذب اعتبارات بیشتر هستیم، افزود: برای اجرای طرح‌های عمرانی در روستاها نهضتی ایجاد شده و مردم همکاری بسیار خوبی دارند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « برخورداری 100 درصد راه‌های روستایی خلیل‌آباد از آسفالت » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *