۷۱۳ کلاس درس جدید در استان کرمان به بهره‌برداری می‌رسد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: ۷۱۳ کلاس درس جدید در استان کرمان به بهره‌برداری می‌رسد

ایسنا/کرمان مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان از افتتاح و بهره‌برداری از ۷۱۳ کلاس درس در سطح استان کرمان تا ابتدای مهرماه خبر داد.

رضا هدایتی امروز دوم شهریورماه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره‌ شهیدان رجایی و باهنر و فرارسیدن هفته‌ دولت، با اشاره به بی‌سابقه بودن تحویل این تعداد کلاس درس در استان، افزود: با تلاش شبانه‌روزی اداره‌ کل نوسازی مدارس استان و پیمانکاران، کار تکمیل پروژه‌های تحویلی هفته‌ دولت و مهرماه در حال انجام است.

وی ادامه داد: امسال در فصل بازگشایی مدارس، شاهد تحوّلی بزرگ در حوزه‌ تحویل فضاهای فیزیکی مدارس در سطح استان هستیم و تکمیل این تعداد کلاس درس در تاریخ نوسازی مدارس استان بی‌نظیر است.

هدایتی با اشاره به تلاش شبانه‌روزی کارکنان نوسازی مدارس جهت تکمیل و بهره‌برداری از این تعداد کلاس درس، اظهار کرد: روند تکمیل پروژه‌ها به صورت روزانه در حال پیشرفت است. به عنوان مثال می‌توان به مدرسه زهرا صالحی رفسنجان اشاره کرد که با یک حرکت جهادی تنها ظرف دو هفته تکمیل شد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در خصوص این مدرسه افزود: پس از بازدید دو هفته پیش و پیگیری انجام شده، عملیات اجرایی این پروژه در یک حرکت جهادی و با تلاش همکاران حوزه‌ نظارت و اجرا با سرعت پیگیری و انجام شد و این پروژه هم در هفته‌ دولت مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

عضو شورای آموزش و پرورش استان کرمان افزود: این تنها یک نمونه است و نهضت مدرسه‌سازی به شکل بی‌سابقه‌ای در استان در حال پیشرفت است. این پیشرفت بزرگ از برکات سفر ریاست جمهوری و اعتبارات این سفر است.

وی ضمن تاکید بر خدمات دولت سیزدهم در حوزه‌ مدرسه‌سازی، ادامه داد: در پنج ماهه امسال با تخصیص اعتبارات سفر ریاست جمهوری در حوزه‌ تکمیل پروژه‌های آموزشی استان، ۷۱۳ کلاس درس با زیربنای ساختمان ۹۸۰۰۰ متر مربع آماده بهره‌برداری می‌شود که با افتتاح و تحویل این تعداد کلاس، سرانه‌ی فضای فیزیکی مدارس استان کرمان به میزان ۰.۱ مترمربع افزایش خواهد یافت.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان افزود: نوسازی مدارس استان کرمان به لحاظ تعداد کلاس درس تحویلی، حائز رتبه‌ سوم و به لحاظ زیربنای فضاهای تحویلی حائز رتبه‌ی دوم کشور است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « ۷۱۳ کلاس درس جدید در استان کرمان به بهره‌برداری می‌رسد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *