فاز نخست طرح ساماندهی محوطه گمرک آستارا به اتمام رسید

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: فاز نخست طرح ساماندهی محوطه گمرک آستارا به اتمام رسید

ایسنا/گیلان مدیرکل گمرگ آستارا از اتمام فاز نخست اجرای طرح جامع ساماندهی محوطه سازی گمرک این شهرستان با تامین اعتبارات لازم توسط گمرک ایران خبر داد و گفت: فاز اول طرح سبب تسهیل در تردد و افزایش کیفیت ارائه خدمات شده است.

علی حسین ذوالقدری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه یکی از اقدامات مهم در گمرک آستارا بحث مهم محوطه سازی و تکمیل فاز اول طرح ساماندهی محوطه گمرک آستارا بود اظهار کرد: فاز دوم و سوم در حال پیگیری است تا طرح جامع ساماندهی محوطه گمرک آستارا به اتمام کامل برسد.

وی با بیان اینکه با اجرای طرح جامع گمرک آستارا و ایجاد زیرساخت‌های لازم شرایط برای تبدیل این گمرک به یک گمرک پیشرفته و بهره‌مند از فناوری‌های روز دنیا فراهم می‌شود افزود: رفع گره‌های ترافیکی ناشی از تداخل مسیرهای حرکتی موجود و همچنین چیدمان و جانمایی مناسب ساختمان‌ها، انبارها، باسکول‌ها و تجهیزات کنترلی نظیر ایکس.ری، هدایت آب‌های سطحی و رفع مشکل آبگرفتگی محوطه از جمله مزایای اجرای طرح جامع گمرک آستارا است.

ذوالقدری با تقدیر از حمایت ها و پیگیری های رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: مرز آستارا از مرزهای مهم کشور است و ما سال گذشته با توجه به افزایش تردد کامیون های ترانزیتی سال سختی داشتیم و نیاز بود که زیرساخت های لازم در گمرک آستارا را همزمان با افزایش صادرات توسعه دهیم و در همین رابطه مشکلات موجود را در راستای تسهیل تجارت و رفع موانع و تعامل با سازمان های همجوار احصا کردیم تا بتوانیم بهتر و با کیفیت تر از سال گذشته در خدمت تجار و بازرگانان باشیم.

فاز نخست طرح ساماندهی محوطه گمرک آستارا به اتمام رسید

مدیرکل گمرک آستارا با اشاره به جایگاه خاص آستارا در کریدور شمال – جنوب و بهرمندی از سه مرز فعال اظهار کرد: اداره کل گمرک آستارا با سه بخش آبی، خاکی و ریلی از پرترددترین مرزهای کشور است و در همه رویه های گمرکی نظیر واردات و صادرات قطعی، ورود و خروج موقت، حمل و نقل داخلی و خارجی، موافقت نامه تجارت بین المللی، صدور برگ خروج خودرو، امور مسافری، مرجوعی، امانت های پستی و قضایی فعالیت می کند.

فاز نخست طرح ساماندهی محوطه گمرک آستارا به اتمام رسید

وی با تاکید بر اینکه گمرک از سازمان هایی است که در تشریفات خارجی نقش مهمی دارد گفت: بهسازی و رسیدگی به محوطه گمرک این شهرستان برای رفاه تجار و فعالان اقتصادی منطقه ضروری بود چرا که سرعت عمل و برنامه ریزی مناسب برای خدمات رسانی مطلوب به تجار و جلب رضایت آنان، نقش مهمی در صادرات کشورمان دارد و گمرک آستارا در این رابطه از شاخص های عملکرد خوبی برخوردار است.

فاز نخست طرح ساماندهی محوطه گمرک آستارا به اتمام رسید

با بیان اینکه گمرک آستارا از جمله گمرک های پیشرو در تجارت الکترونیک محسوب می شود افزود: تسهیل و تسریع رویه های گمرکی، رضایت مندی صاحبان کالا، کاهش هزینه ها، افزایش سلامت کاری و افزایش مقدار و میزان کالاهای صادراتی و ترانزیتی از جمله مزایای گمرک الکترونیک است.

وی از نوسازی کامل سیستم های رایانه‌ای مجموعه اداره کل گمرک آستارا به دلیل فرسوده بودن خبر داد و اظهار کرد: پایش تصویری محوطه گمرک آستارا در حال انجام است و تا دو ماه آینده به اتمام خواهد رسید.

فاز نخست طرح ساماندهی محوطه گمرک آستارا به اتمام رسید

مدیرکل گمرک آستارا از احداث یک سوله و استقرار سیستم باز کنترل با فعال سازی دستگاه ایکس.ری پالتی در محوطه گمرک آستارا خبر داد و گفت: احداث و ایجاد سیستم باز کنترل در مراحل پایانی قرار دارد و به زودی افتتاح و راه اندازی خواهد شد.

وی خرید دو دستگاه ژنراتور پرقدرت برق جهت پوشش کل محوطه گمرک آستارا به برق اضطراری را از جمله دیگر اقدامات توسعه ای در گمرک مرزی آستارا عنوان کرد.

فاز نخست طرح ساماندهی محوطه گمرک آستارا به اتمام رسید

به گزارش ایسنا، شهرستان مرزی بندر آستارا با جمعیت حدود ۹۶ هزار نفر در همسایگی کشور جمهوری آذربایجان واقع شده و از سه گذرگاه مرزی و گمرک فعال زمینی، دریایی و ریلی به کشورهای اورآسیا و حاشیه دریای خزر برخوردار است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « فاز نخست طرح ساماندهی محوطه گمرک آستارا به اتمام رسید » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *