۱۲۵پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۲۱ میلیارد تومان در سنندج به بهره‌برداری می‌رسد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: ۱۲۵پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۲۱ میلیارد تومان در سنندج به بهره‌برداری می‌رسد

ایسنا/کردستان فرماندار سنندج، با اعلام اینکه در هفته دولت ۱۲۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۲۱ میلیارد تومان به بهره‌برداری می رسد، گفت: در بخش صنعتی، ۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۹ میلیارد تومان، در بخش کشاورزی ۱۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان، دو پروژه آبخیزداری با ۸۴ میلیارد تومان، بهسازی و آسفالت راه روستایی ۴ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

حسن عسکری امروز شنبه(۴ شهریور ماه) در جمع خبرنگاران استان کردستان اظهار کرد: دولت مردمی، خدمت به جامعه و مردم  محوری و اعتماد را در رأس امور خود قرار داده و سعی دارد مشکلات استان را با حضور مردم مدیریت کرده و با حضور در دورترین نقاط روستایی، مشکلات مردم را از نزدیک بررسی و تسهیل کند.

وی، از برقراری و تأثیرگذاری ملاقات های عمومی فرمانداری سنندج بر حل مشکلات مردم و ارائه خدمت بهتر به جامعه یاد کرد و افزود: نشست با اقشار مختلف با هدف برقراری نظم، امنیت و رضایتمندی سرلوحه اقدامات فرمانداری سنندج است.

فرماندار سنندج، با اعلام اینکه در هفته دولت ۱۲۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۲۱ میلیارد تومان به بهره‌برداری می رسد، عنوان کرد: در بخش صنعتی، ۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۹ میلیارد تومان، در بخش کشاورزی ۱۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان، دو پروژه آبخیزداری با ۸۴ میلیارد تومان، بهسازی و آسفالت راه روستایی ۴ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان افتتاح می شود.

وی از افتتاح ساختمان آموزشی و مدرسه ۹ کلاسه در سنندج طی هفته دولت و اول مهرماه خبر داد و گفت: ۳۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان در زمینه طرح های توسعه روستایی، اجرای ۳۵ پروژه در بخش خدمات زیربنایی با اعتباری بالغ بر ۵۳ میلیارد تومان، احداث تصفیه خانه فاضلاب در ۷ نقطه روستایی، از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح در کردستان است. 

وی از بهره‌برداری از دو زمین چمن مصنوعی در نایسر طی پیگیری های دو سال اخیر خبر داد و تصریح کرد: اگرچه این پروژه‌ها برای توسعه نایسر کم است اما با توجه به شرایط ویژه و وجود نواقص در این ناحیه منفصل شهری و کمبود فضای سبز در این منطقه، اقدامات شایانی است که باید تداوم یابد.

به گفته عسگری، اقدامات خوبی در سایر مناطق حاشیه شهر سنندج نیز صورت گرفته که باید در آینده با سرعت بیشتری این پروژه‌ها اجرا شود.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه مسکن ملی در استان عنوان کرد: سهمیه ابلاغی شهرستان سنندج برای احداث مسکن ملی، ۱۲ هزار و ۸۹۱ نفر بوده اما تا کنون حدود ۶۹ هزار و ۶۳۴ نفر معادل ۵: ۵ برابر این میزان ثبت نام کرده اند و در نهایت حدود ۳۰ هزار و ۴۷۸ نفر تأیید شده است.

فرماندار سنندج بیان کرد: تاکنون ۳ هزار و ۶۱۱ واحد شروع به کار شده است و برای مابقی متقاضیان هم اقدامات زیادی از جمله آماده سازی زمین صورت گرفته است که از جمله می توان به آماده سازی ۳۲ هکتار زمین کشاورزی در شهرک ساحلی و ۱۳۰ هکتار زمین شهرک وحدت، الحاق ۴۰۰ هکتار دیگر در سنندج، اشاره کرد، که این اراضی می تواند تحولات زیادی را تأمین زمین مسکن ملی در استان داشته باشد.

وی به افتتاح و بهره‌برداری از کمپ ماده ۱۶ و جمع آوری و نگهداری حدود ۲۷۰ معتاد متجاهر در این مرکز خبر داد و افزود: مهارت افزایی این افراد در دستور کار شهرداری قرار شد.

وی از تحقق ۱۱۰درصدی اشتغال در سال گذشته در شهرستان سنندج خبر داد و افزود: در این مدت سهمیه ابلاغی ایجاد اشتغال برای ۷هزار و ۶۰۶ نفر بوده که ۸ هزار و ۳۵۳ مورد شغل ایجاد شده است. امسال نیز سهمیه ۴۷۵۱ مورد بوده که تاکنون ۱۸۷۲ نفر؛ ۴۰ درصد تحقق یافته است.

عسکری خاطرنشان کرد: امسال ۲۷۸ میلیارد تومان در قالب تبصره ۱۶ به منظور ایجاد اشتغال در اختیار ادارات سطح شهرستان قرار گرفته و تاکنون ۷۴ درصد آن جذب شده است.

انتهای پیام 

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « ۱۲۵پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۲۱ میلیارد تومان در سنندج به بهره‌برداری می‌رسد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *