اصول و قواعد اجرای چوب پلاست

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: اصول و قواعد اجرای چوب پلاست

گروه صنعتی ساختمانی نِست، تولیدکننده و مجری انواع چوب پلاست با سال‌ها تجربه تولید، فروش، نصب و اجرا و… در خدمت متقاضیان عزیز می‌باشد. همان‌طور که در مطالب قبل گفته‌ شد چوب پلاست از ترکیب چوب، پلاستیک و مواد افزودنی تشکیل می‌شود و در ساختمان‌سازی جایگزین مناسبی برای مصالح سنتی می‌باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از وب‌سایت شرکت چوب پلاست نست، نصب و اجرای چوب پلاست مقدماتی دارد که در ادامه این مطلب مورد بررسی قرار داده‌ایم، به علاوه در خصوص انتخاب پروفیل برای نماهای چوبی و پوشش کف اطلاعاتی را در اختیار شما قرار داده‌ایم، با ما همراه باشید.

برای مشاوره، طراحی و اجرای پروژه چوب‌پلاست خود با تیم نِست در ارتباط باشید.

کارشناسان فروش
۰۲۱۴۹۲۴۵ داخلی ۱۳۴
پشتیبان و مسئول فروش
۰۹۹۰۰۵۰۳۷۲۰

اجرای چوب پلاست

اجرای چوب پلاست در ایران مانند سازه‌های دیگر دارای قواعد خاص خود می‌باشد. در صورتی که قواعد اجرای چوب رعایت نشود، نتیجه کار خوب نخواهد شد. مراحل اجرای چوب‌پلاست عبارتند از:

زیرسازی با پروفیل فلزی

نصب پوب پلاستیک‌ها

نصب قرنیزها

اگر قصد اجرای چوب پلاست را دارید در ابتدا باید با استفاده از فلز یا خود چوب‌ پلاست زیرسازی را انجام دهید. تراز بودن سطح زیر چوب پلاست بسیار حائز اهمیت است. برای زیرسازی با ساخت‌ شاسی از جنس پروفیل فلزی فرآیند اجرای چوب پلاست شروع می‌شود. نصب روی پروفیل فلزی سرعت اجرا را افزایش می‌دهد. به‌ علاوه حتماً مطمئن شوید که ضخامت زیرسازی و پروفیل‌ها بیش از حد سنگین نباشد.

اجرای نمای چوبی

سطح مقاطع متفاوت مانند قالب‌های فاق و زبانه و قالب‌های ساده یا تایل به منظور اجرای نما با چوب‌ پلاست مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای اجرای قالب‌های فاق و زبانه‌ی پروفیل‌ها در کنار هم جفت می‌شوند. با استفاده از پیچ سر مته ضد زنگ چوب روی پروفیل ثابت می‌شود. گل پیچ را داخل قالب فاق قرار می‌دهیم تا رویت نشوند. قالب‌های فاق و زبانه عایق رطوبت هستند اما قالب‌های ساده یا تایل که معمولاً به صورت لووری یا کرکره‌ای اجرا می‌شوند، عایق رطوبت نمی‌باشند.

اجرای چوب پلاست در نما معمولاً از پایین به بالا با توجه به نوع طراحی در کنج‌ها و نبش‌ها به دو صورت فارسی‌بر یا ساده ادامه پیدا می‌کنند. به منظور اجرای چوب در نما در دو جهت افقی و عمودی شاسی کشی فلزی اجرا می‌شود. در ابتدا هم راستا با جهت نصب پروفیل‌های چوب پلاست با فاصله آکس تا آکس قوطی ۸۰ سانتی‌متر اجرا می‌شود و مابقی پروفیل‌ها در خلاف جهت نصب پروفیل‌ها چوب‌پلاست با فاصله آکس تا آکس قوطی‌ها بین ۲۵ تا ۳۰ سانتی‌متر تعیین می‌گردد.

پس از اجرای مرحله ذکر شده به طور مستقیم روی قوطی قرار گرفته است، در ادامه تراز و شاقول شده و به طور مستقیم با پیچ به قوطی وصل می‌شود. قبل از اجرا سروته شاخه‌ها باید از حالت فابریک کارخانه خارج شوند، بدین منظور می‌توانید سروته شاخه‌ها را برش دهید.

اصول و قواعد اجرای چوب پلاست

کف‌سازی

به منظور اجرای چوب‌پلاست در کف می‌توانید مانند تراس منازل مسکونی از موزاییک چوب‌پلاست استفاده کنید. موزاییک چوب‌پلاست به صورت فاق و زیان طراحی شده است و برای نصب آن به تخصص نیاز ندارید و بدون استفاده از ابزار می‌توانید به راحتی آن را نصب نمایید. می‌توانید موزاییک‌ها را بدون برش کنار یکدیگر قرار دهید و فضای خالی را با سنگ‌های تزئینی و یا چمن مصنوعی پر نمایید و موزاییک چوب پلاست در طرح‌های متنوعی قابل تولید می‌باشد. موارد ذکر شده برای زمانی است که متراژ تراس منزل شما پایین باشد.

مهمترین نکته در خرید چوب پلاست

مهمترین نکته‌ای که در خرید محصول چوب پلاست وجود دارد، نتایج آزمایش چوب پلاست از آزمایشگاه‌های رسمی می‌باشد و می‌توانید با سایر پروفیل‌ها محصولات نِست را مقایسه کنید تا متوجه کیفیت پروفیل‌های نِست شوید.

توجه:

برای اجرا در کف‌سازی با متراژ بالا باید زیرسازی فلزی انجام شود. به علاوه فضایی که برای اجرای کف‌سازی انتخاب می‌کنید باید دارای حدود ۳ درصد یا بیشتر به سمت خروجی‌های آب دارای شیب باشد. نکته‌ی دیگری که باید به آن توجه نمایید سطح تمام شده‌ی کار می‌باشد که باید با پروفیل آهنی و چوب پلاست‌ها حداقل ۱۱ سانتی‌متر باشد.

اصول و قواعد اجرای چوب پلاست

برای طراحی و اجرای پروژه‌های پارتیشن، روف گاردن، پاسیو، تراس و محوطه ویلا همراه با محوطه‌سازی لوکس می‌توانید به متخصصان ما در شرکت نِست در ارتباط باشید.

انتهای رپرتاژ آگهی

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « اصول و قواعد اجرای چوب پلاست » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *