انتخاب دانشگاه «سیدجمال‌» به عنوان پایلوت رشته مدیریت‌اسلامی

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: انتخاب دانشگاه «سیدجمال‌» به عنوان پایلوت رشته مدیریت‌اسلامی

ایسنا/همدان رئیس دانشگاه سیدجمال‌الدین اسدآبادی از انتخاب این دانشگاه به عنوان پایلوت رشته مدیریت اسلامی در سطح کشور خبر داد.

دکتر صادق خزل‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طی تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد فقهی اسلامی، دانشگاه سیدجمال‌الدین اسدآبادی در رشته مدیریت اسلامی به عنوان پایلوت کشوری انتخاب شد.

وی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی رشته جغرافیا با گرایش تغییر اقلیم از ترم جدید در دانشگاه سیدجمال مطرح کرد: در حوزه آموزش و پژوهش یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های صورت گرفته راه‌اندازی رشته جغرافیا با گرایش تغییر اقلیم در مقطع ارشد است که خوشبختانه از ترم جدید این رشته تحصیلی فعالیت خود را در این دانشگاه شروع می‌کند.

خزل‌پور همچنین از افتتاح خانه خلاق شهرستان اسدآباد در دانشگاه سیدجمال در آینده نزدیک خبر داد و گفت: ساختمان خانه خلاق در دانشگاه سیدجمال ساخته شده و با افتتاح، فعالیتش به‌زودی آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت پذیرش ۱۸۳ نفر دانشجو در دانشگاه سیدجمال برای سال‌های ۱۴۰۳-۱۴۰۲ پیش‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: از این تعداد، ۱۵ نفر کارشناسی‌ارشد رشته جغرافیای اقلیم و شیمی خواهند بود.

رئیس دانشگاه سیدجمال‌الدین اسدآبادی از تهیه و تدوین دستورالعمل راه‌اندازی هسته‌های فناور در گروه‌های آموزشی مختلف این دانشگاه خبر داد و مطرح کرد: دانشگاه سیدجمال با وجود تازه تأسیس بودن و یکی از دانشگاه‌های جوان استان همدان توجه ویژه‌ای نسبت به بحث دانش‌بنیان داشته است.

وی بیان کرد: در مدت اخیر با پیگیری‌های مجدانه و مکاتبات مدیر مرکز نوآوری و مدیریت دانشگاه، از پارک علم و فناوری استان همدان دریافت تسهیلات برای پنج هسته فناور شهرستان انجام گرفته و دو هسته فناور نیز به اداره کار و رفاه اجتماعی برای دریافت تسهیلات بند(ب) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ معرفی شده‌اند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « انتخاب دانشگاه «سیدجمال‌» به عنوان پایلوت رشته مدیریت‌اسلامی » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *