جذب ۶ سرمایه‌گذار خارجی/ ۱۳ میلیون دلار در راه گلستان

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: جذب ۶ سرمایه‌گذار خارجی/ ۱۳ میلیون دلار در راه گلستان

ایسنا/گلستان مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گلستان گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون ۶ سرمایه‌گذار خارجی برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف تولیدی استان جذب شده‌اند.

روح‌اله صلبی، ظهر امروز، یک‌شنبه ۵ شهریور ماه ۱۴۰۲ در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت در سالن اجتماعات اداره کل امور اقتصادی و دارایی گلستان برگزار شد، بخشی از خدمات مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان را تشریح و اظهار کرد: شرح وظایف این مرکز برابر ماده ۵ قانون تشکیل وزارت امور اقتصادی و دارایی به این وزارتخانه سپرده شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس این قانون، سرمایه‌گذاری خارجی با حوزه وزارت امور اقتصادی و دارایی است، ادامه داد: مشکلات، پیگیری، صدور مجوزها و رصد فعالیت آنها توسط مرکز جذب سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گلستان عملکرد مرکز جذب سرمایه‌گذاری در استان را خوب عنوان کرد و گفت: به همین دلیل با استناد به مصوبه شورای برنامه‌ریزی و شورای اداری، مقرر شده هر سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی که به استان گلستان وارد می‌شود، اداره کل امور اقتصادی و دارایی به عنوان تسهیل‌کننده امور باشد و دستگاه ها ملزم شدند تا سرمایه‌گذاران را به این مرکز هدایت کنند.

وی حل مشکلات استان را اولویت همه دستگاه‌های اجرایی و نظارتی دانست و با اشاره به اینکه برخی مشوق‌ها برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی وجود دارد که باید از آن‌ها بهره‌مند شویم، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون ۶ سرمایه‌گذار خارجی برای سرمایه‌گذاری در استان جذب شده و مجوز آغاز بکار فعالیت آنها اخذ شده است.

صلبی با تأکید بر اینکه جذب پنج سرمایه‌گذاری مربوط به سال ۱۴۰۱ بوده که رقم آورده آنها ۹ میلیون و ۱۵ دلار بوده، اضافه کرد: سرمایه‌گذاری خارجی جذب شده در سال ۱۴۰۲ یک فقره با آورده ۴ میلیون و ۴۰۰ دلار بوده است.

وی سرمایه‌گذاری این سرمایه‌گذاران را در حوزه‌های گلخانه، صنعت ساختمان، حمل و نقل و آبزی پروری عنوان و تصریح کرد: علاوه بر اتباع خارجی تنی چند از سرمایه‌گذاران از ایرانی‌های مقیم کشورهای خارجی هستند که منشأء پول آنها کشورهای خارجی است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه عموماً سرمایه‌گذاران مشتاق نیستند وارد بروکراسی اداری شوند، افزود: برای همین منظور ۱۶۸ فرصت سرمایه‌گذاری برای استان احصا شده که برای ۱۰۰ مورد طرح نوشته شده و برای ۷۴ مورد کتاب چاپ شده است تا در صورت تقاضا برای سرمایه‌گذاری، متقاضیان به این بخش‌ها هدایت شوند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « جذب ۶ سرمایه‌گذار خارجی/ ۱۳ میلیون دلار در راه گلستان » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *