تخصیص پروژه به ۳۱ هزار متقاضی نهضت ملی مسکن در آذربایجان‌غربی

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: تخصیص پروژه به ۳۱ هزار متقاضی نهضت ملی مسکن در آذربایجان‌غربی

ایسنا/آذربایجان غربی معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: ۳۱ هزار و ۲۵۷ متقاضی نهضت ملی مسکن در استان تخصیص پروژه شدند و اراضی این افراد مشخص شده‌ است.

جلال تقی دخت 6 شهریور در جمع خبرنگاران، تصریح کرد: سهمیه آذربایجان‌غربی برای ساخت مسکن در طرح نهضت ملی ۲۰۳ هزار و ۹۲۹ واحد است.

وی بیان کرد: تاکنون نیز بیش از ۲۱ هزار نفر از متقاضیان نهضت ملی مسکن در آذربایجان غربی واریز وجه انجام شده و این افراد تعیین تکلیف شده‌اند و همچنین ۲ برابر سهمیه تعیین شده تامین زمین صورت گرفته است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به ساماندهی مشاوران املاک، گفت: در راستای ساماندهی فعالیت مشاوران املاک در سطح استان بازرسی‌های  مستمر از این صنف صورت گرفت که به دلیل تخلفات انجام گرفته تاکنون ۲۰۳ مشاور املاک متخلف پلمب شده است.

تقی دخت اظهار کرد: هفت هزار و ۱۸۰ بنگاه مشاور املاک در سطح استان وجود دارد که تاکنون ۲ هزار و ۶۱۲ مورد بازرسی از بنگاه‌های مشاور املاک ثبت است.

وی ادامه داد: پس از بازرسی ضمن صدور اخطاریه و تشکیل پرونده برای بنگاه های فاقد مجوز، اقدامات قانونی برای برخورد با متخلفان انجام گرفته‌ است و تاکنون برای بنگاه‌های مشاور املاک متخلف بالغ بر ۲۴ میلیارد ریال جریمه نوشته شده‌ است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی ادامه داد: اخلالگران بازار مسکن به دلیل اخلال در بازار املاک و تفکیک و خرید و فروش اراضی ملی به مراجع قضایی معرفی می‌شوند و  برای ۲ مشاور املاک به دلیل تخلفات انجام یافته، با دستور دادستان مرکز استان قرار بازداشت موقت صادر شده است و ۱۲ مشاور املاک به دستگاه قضایی معرفی شدند.

تقی دخت تاکید کرد: بازرسی و نظارت بر فعالیت تمام بنگاه‌های مشاور املاک با جدیت ادامه دارد تا روند عملکرد فعالیت این بخش ساماندهی شود.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « تخصیص پروژه به ۳۱ هزار متقاضی نهضت ملی مسکن در آذربایجان‌غربی » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *