تظاهرات خشم در لیبی علیه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی+ فیلم

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از مهر: تظاهرات خشم در لیبی علیه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی+ فیلم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه قدس الاخباریه، شامگاه گذشته (یکشنبه) مناطق مختلف لیبی صحنه اعتراضات گسترده در واکنش به دیدار «نجلاء المنقوش» وزیرخارجه لیبی و «ایلی کوهن» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی طی هفته گذشته در ایتالیا بود.

وزیرخارجه رژیم صهیونیستی دیدار با وزیرخارجه لیبی را یک رخداد تاریخی توصیف کرد و آن را نخستین گام در راستای برقراری روابط با این کشور در شمال قاره آفریقا دانست.

«عبدالحمید الدبیبه» رئیس دولت وحدت ملی لیبی نیز در واکنش به این رخداد، از تعلیق وزیرخارجه لیبی و ارجاع پرونده وی به مراحل تحقیقات قضایی خبر داد.

سرویس امنیت داخلی لیبی نیز با توجه به این رخداد، نجلاء المنقوش وزیرخارجه این کشور را در لیست افراد ممنوع السفر تا زمان انجام تحقیقات از وی قرار داد. با این وجود برخی منابع بامداد امروز از سفر المنقوش به ترکیه خبر دادند که سرویس امنیت داخلی لیبی این خبر را تکذیب کرده است.

در واکنش به این رخداد پارلمان لیبی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد امروز دوشنبه نشستی فوق العاده با حضور اعضای پارلمان در راستای بررسی اقدام خلاف قانون اساسی و غیر اخلاقی وزیرخارجه لیبی در دیدار با وزیرخارجه رژیم صهیونیستی برگزار می‌شود.

مردم لیبی نیز در واکنش به این رخداد در نقاط مختلف این کشور دست به تظاهرات زدند. تظاهرات کنندگان خشمگین در برابر ساختمان مقر دولت لیبی در طرابلس تجمع کرده و با سر دادن شعارهایی هرگونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کردند.

معترضان خشمگین در لیبی همچنین در برابر ساختمان وزارت خارجه این کشور تجمع کرده و علاوه بر سر دادن شعارهایی علیه عادی سازی روابط اقدام وزیرخارجه این کشور را به شدت محکوم کردند. آتش زدن پرچم رژیم صهیونیستی و به آتش کشیدن لاستیک در تجمعات اعتراضی مردم لیبی از دیگر اقدامات آنها برای نشان دادن خشم خود از این اقدام عادی سازانه بود.

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « تظاهرات خشم در لیبی علیه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی+ فیلم » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *