آتش‌سوزی خط لوله انتقال نفت گوره-جاسک به دلیل سرقت/ در تولید و انتقال سوخت خللی ایجاد نمی‌شود

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: آتش‌سوزی خط لوله انتقال نفت گوره-جاسک به دلیل سرقت/ در تولید و انتقال سوخت خللی ایجاد نمی‌شود

ایسنا/هرمزگان رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به آتش‌سوزی صبح امروز در خط انتقال نفت گفت: با تدابیر اتخاذ شده و با توجه به راکد و غیرفعال بودن این خط، در روند تولید و انتقال سوخت هیچ خللی ایجاد نمی‌شود.

مجتبی قهرمانی “رئیس کل دادگستری هرمزگان” اظهار کرد: با توجه به بررسی‌های اولیه حدود ساعت پنج صبح امروز انفجاری در یکی از خطوط انتقال نفت گوره-جاسک رخ داده است که محل دقیق انفجار حدود ۳۰ کیلومتری شهرستان بندر خمیر در منطقه کشار است.

وی در ادامه افزود: با توجه به وضعیت مکانی منطقه و مشاهده یک دستگاه خودروی سواری و تجهیزات سرقت در محل آتش‌سوزی، احتمال دارد آتش‌سوزی امروز نیز ناشی از تلاش سارقان برای ایجاد روزنه یا سوراخ در خط انتقال نفت باشد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان تأکید کرد: رئیس دادگستری شهرستان بندرخمیر و مأموران انتظامی در محل حادثه حضور دارند و دستورات قضایی لازم به منظور حضور به موقع گروه‌های فنی و مهندسی و نیروهای امداد و آتش‌نشانی جهت تسریع در اطفاء حریق صادر شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به تدابیر اتخاذ شده، هم‌اکنون دو طرف لوله انتقال نفت توسط نیروهای فنی مسدود شده و با توجه به اینکه خط لوله مورد نظر راکد بوده و در حال بهره‌برداری نیست، در روند تولید و توزیع سوخت هیچ‌گونه خللی ایجاد نخواهد شد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان در ادامه با اشاره به اینکه به منظور برخورد با سارقین نفت و مشتقات آن اقدامات متعددی صورت گرفته است،  اظهار کرد: حسب اطلاعات واصله حدود ۸۰۰۰ میلیارد تومان در سراسر کشور برای نصب دستگاه‌های اندازه‌گیری و میترینگ پیش‌بینی شده و خطبانی خطوط نیز که فقط در طول روز انجام می‌شد، ۲۴ ساعته شده است.

وی خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی استان هرمزگان پیش از وقوع این حادثه به موضوع قصور متولیان امر و ترک فعل حوزه مدیریت این پروژه ورود کرده و به منظور شناسایی مقصرین احتمالی در حادثه امروز نیز بررسی‌های لازم در حال انجام است که نتایج آن متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.
انتهای پیام

بروزترین اخبار حوزه مهندسی را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « آتش‌سوزی خط لوله انتقال نفت گوره-جاسک به دلیل سرقت/ در تولید و انتقال سوخت خللی ایجاد نمی‌شود » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *