به دنبال ارتقاء سطح پژوهش، تولید و تجاری‌سازی ایده و محصول در هرمزگان هستیم

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: به دنبال ارتقاء سطح پژوهش، تولید و تجاری‌سازی ایده و محصول در هرمزگان هستیم

ایسنا/هرمزگان تفاهم‌نامه همکاری پژوهشی، آموزشی و فرهنگی بین واحدهای جهاد دانشگاهی هرمزگان و شهید بهشتی به امضا رسید.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد شهید بهشتی صبح امروز (ششم شهریورماه) در این آئین افزود: همکاری با جهاددانشگاهی هرمزگان باعث افتخار است و تداوم همکاری‌ها سبب شناسایی و هم‌افزایی و رشد و بالندگی در سرار کشور می‌شود.

دکتر کمال خدایی با اشاره به اینکه به طور حتم در تبادل ظرفیت‌ها می‌توانیم کمک و همراه یکدیگر باشیم، تصریح کرد: با اقدامات و همکاری‌های مشترک می‌توانیم نام جهاددانشگاهی را در استان هرمزگان پر رونق‌تر از قبل کنیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم از ظرفیت‌های خود در مسیر توسعه و کمک به رونق بخشی به اقتصاد و صنعت هرمزگان استفاده کنیم، اضافه کرد: این تفاهم‌نامه با توجه به لزوم و اهمیت استفاده از تمام ظرفیت‌های دانشی شرکت‌های دانش بنیان و همچنین اهمیت محیط زیست در طرح‌های صنعتی و نفتی و توسعه همکاری در زمینه استفاده از روش‌های نوین بیولوژیکی در مدیریت پسماند در صنایع بالادستی منعقد شده است.

به دنبال ارتقاء سطح پژوهش، تولید و تجاری‌سازی ایده و محصول در هرمزگان هستیم

رئیس جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان در ادامه با بیان اینکه همانطور که ظرفیت جهاد دانشگاهی شهید بهشتی بسیار بالاست و قابل لمس پس باید بتوانیم از این پتانسیل و ظرفیت‌ها در سراسر کشور بهره ببریم، افزود: به طور حتم جهاد دانشگاهی برای حل مشکلات هرمزگان از ظرفیت‌های خود در سراسر کشور بهره خواهد برد.

دکتر احمد زاهری با اشاره به اینکه هرمزگان ظرفیت و قابلیت بالایی دارد که نیاز به ورود علمی و تخصصی برای حل موانع و مشکلات آن دارد که دغدغه جدی مسئولان در ارتباط دانشگاه بو صنعت است که اکنون فرصت تحقق آن بوجود آمده است، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی به دنبال حل مسائل بر روی زمین مانده است و امیدوارم تعامل بین دو مجموعه درون خانوادگی سبب حل مشکلان صنایع هرمزگان شود.

وی با اشاره به اینکه امیدوارم این توافق علمی، پژوهشی و صنعتی مثبت باشد و بتواند برای استان هرمزگان ثمرات موثری داشته باشد و نتایج ارزشمندی را به ثبت برساند، عنوان کرد:به منظور ایجاد زمینه‌های همکاری مشترک و با توجه به ضرورت و اهمیت ارتقاء سطح پژوهش، تولید و تجاری سازی ایده و محصول این تفاهم‌نامه منعقد شد.

زاهری اضافه کرد: بهره‌برداری‌های علمی و عملیاتی در قالب پروژه‌های مشترک، مطالعات فرهنگی، پژوهشی،آموزشی  اجرایی، تجاری سازی فناوری و ارائه خدمات تخصصی فنی، مهندسی، فرهنگی و مشاوره با در نظرگرفتن کلیه منابع وامکانات طرفین، تعامل سازنده جهت ایجاد زبان مشترک بین جهاددانشگاهی شهید بهشتی و جهاددانشگاهی واحد هرمزگان، تقویت فعالیت‌های علمی و تعمیق همکاری‌های مشترک در چارچوب اهداف و وظایف محوله و نیز فراهم نمودن امکان حضور فعال محققین وکارشناسان طرفین در اجرای فعالیت‌های مشترک از مهمترین محورهای این تفاهم‌نامه است.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان با اشاره به اینکه استفاده مطلوب از توانایی‌ها و ظرفیت‌های فرهنگی، رسانه‌ای و تحقیقاتی متقابل در راستای ارتقاء کارایی و اجرای پروژه‌های کاربردی مورد نیاز طرفین است، خاطرنشان کرد:  تقویت بنیه پژوهشی و فرهنگی طرفین از طریق همکاری‌های مشترک و  جهت دهی به پروژه‌های پژوهشی و فرهنگی در راستای اجرای اوامر مقام معظم رهبری و نیازهای فرهنگی، پژوهشی واجرایی طرفین از دیگر محورهای این تفاهم‌نامه مشترک است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار حوزه مهندسی را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « به دنبال ارتقاء سطح پژوهش، تولید و تجاری‌سازی ایده و محصول در هرمزگان هستیم » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *