۳۲ کیلومتر از رودخانه‌ها و مسیل‌های اردبیل لایروبی و ساماندهی شده است

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: ۳۲ کیلومتر از رودخانه‌ها و مسیل‌های اردبیل لایروبی و ساماندهی شده است

ایسنا/اردبیل نماینده مجری طرح های مهندسی رودخانه و تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با اشاره به اقدامات انجام شده برای لایروبی، ساماندهی و بازگشایی رودخانه‌ها و مسیلهای این استان گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون بیش از ۳۲ کیلومتر از رودخانه‌های و مسیل‌های استان اردبیل لایروبی و ساماندهی شده است.

به گزارش ایسنا، حمید حاتمی ۵ شهریور درباره عملیات لایروبی و بازگشایی رودخانه‌ها و مسیل‌های استان اردبیل اظهار داشت: در دو سال اخیر با هدف افزایش ظرفیت آب‌گذری رودخانه و حصول اطمینان از عبور ایمن سیلاب، ۲۰ کیلومتر از رودخانه ها و مسیل های استان لایروبی و بیش از ۱۲ کیلومتر ساماندهی شده است.

وی با بیان اینکه در یکسال گذشته حدود ۱۶.۵ کیلومتر از رودخانه های استان لایروبی و بازگشایی شده است، تصریح کرد: این مقدار عملیات در رودخانه های گیوی چای، هرو چای، قوریچای، شاهرودچای، بالیخلو، قره سو و سوهاچای انجام گرفته است.

حاتمی افزود: با تلاش همکاران در دو سال گذشته ۳۵ هکتار از اراضی واقع در بستر رودخانه ها در سطح استان آزادسازی شده است.

۳۲ کیلومتر از رودخانه‌ها و مسیل‌های اردبیل لایروبی و ساماندهی شده است

نماینده مجری طرح های مهندسی رودخانه و تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: در راستای اجرای تکالیف قانونی این شرکت مبنی بر تعیین حدود و بستر حریم رودخانه و مسیل‌ها، در یکسال گذشته قرارداد انجام مطالعات تعیین حدود بستر و حریم رودخانه‌ها برای ۱۶۰۰ کیلومتر از رودخانه‌ها و مسیل‌های استان منعقد شده است.

وی با اشاره به وقوع سیلاب های اخیر در شهرستانهای گرمی، مشگین شهر و بیله سوار، به اهمیت لایروبی و آزادسازی رودخانه ها و مسیل های استان بالاخص بازه های اضطراری تأکید و ادامه داد: آخرین وضعیت کلیه بازه های اضطراری استان استخراج شده که به محض تخصیص اعتبارات لازم عملیات لایروبی و ساماندهی در آنها شروع خواهد شد.

حاتمی همچنین با تأکید بر تداوم برنامه های لایروبی، ساماندهی و آزادسازی رودخانه ها و مسیل های استان اظهار امیدواری کرد: با تخصیص اعتبار لازم بخش قابل توجهی از رودخانه های استان لایروبی و ساماندهی خواهند شد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار حوزه مهندسی را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « ۳۲ کیلومتر از رودخانه‌ها و مسیل‌های اردبیل لایروبی و ساماندهی شده است » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *