پیشرفت ۷۶ درصدی تقاطع غیر هم‌سطح دانشگاه لرستان

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: پیشرفت ۷۶ درصدی تقاطع غیر هم‌سطح دانشگاه لرستان

ایسنا/لرستان رئیس دانشگاه لرستان از پیشرفت ۷۶ درصدی تقاطع غیر هم‌سطح این دانشگاه خبر داد.

علی نظری، در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به قرار گرفتن تکمیل پروژه تقاطع غیر هم‌سطح ورودی سایت مرکزی دانشگاه لرستان در فهرست مصوبات سفر دولت سیزدهم به لرستان، اظهار کرد: با هدف ایجاد راه دسترسی ورودی ضلع جنوبی سایت مرکزی دانشگاه این پروژه در آبان ماه سال ۱۳۹۷ آغاز و عملیات اجرایی تا سال ۱۳۹۹ ادامه داشت.

وی بیان کرد: سپس به مدت یک سال این طرح راکد شد که بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم و سفر رئیس جمهور به استان در آذرماه ۱۴۰۰ مبلغ ۱۸ میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه زیرساختی نیمه تمام اختصاص یافت که منجر به تسریع در روند عملیات اجرایی و طی شدن مراحل پایانی تکمیل پروژه شده که در حال حاضر ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

این مسئول ادامه داد: اعتبار هزینه شده برای این پروژه تاکنون ۳۳ میلیارد تومان و اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل نهایی آن ۲۵ میلیارد تومان است.

نظری با اشاره به تکمیل بخش باقی مانده دیوار حصار ضلع جنوبی سایت مرکزی دانشگاه لرستان، بیان کرد: این پروژه به طول تقریبی یک کیلومتر در دی ماه سال ۱۴۰۱ آغاز شده و در حال حاضر دارای پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد است که تاکنون سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده و برای تکمیل به یک میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد پروژه ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و اعتبار مورد نیاز برای تکمیل آن یک میلیارد تومان است.

رئیس دانشگاه لرستان با اشاره به تعمیرات اساسی اماکن این دانشگاه تصریح کرد: این پروژه با هدف بهبود فضاهای خوابگاهی و سایر اماکن دانشگاه لرستان در دی ماه سال ۱۴۰۱ آغاز و این پروژه در حال حاضر دارای پیشرفت ۹۵ درصدی و اعتبار هزینه شده برای آن مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان است.

وی با اشاره به احداث زمین فوتبال چمن مصنوعی دانشکده کشاورزی بیان کرد: برای افزایش سرانه فضاهای ورزشی و رفاه حال دانشجویان این پروژه با مساحت ۱۴۰۰ مترمربع آغاز و با پیشرفت فیزیکی حدود ۶۰ درصد با اعتبار هزینه شده ۲۵۰ میلیون تومان در حال اجرا بوده و اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل آن دو میلیارد تومان است.

نظری توسعه سلف سرویس دانشکده کشاورزی را از دیگر اقدامات معاونت پشتیبانی دانشگاه لرستان در مدت دو سال گذشته دانست و افزود: با توجه به نیاز دانشگاه جهت خدمت‌رسانی بهتر به دانشجویان و سایر کارکنان این پروژه در خردادماه سال ۱۴۰۲ در زیربنای آن حدود ۱۰۰ مترمربع و در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد و با اعتبار یک میلیارد تومان در حال اجراست.

رئیس دانشگاه لرستان با اشاره به ایجاد ساختمان نگهبانی مجموعه سایت مرکزی این دانشگاه افزود: با هدف تقویت و ارتقای امنیت دانشجویان خواهر با توجه به ماهیت سایت مرکزی که بیرون از شهر است، این پروژه در مردادماه سال ۱۴۰۲ با زیربنای ۲۵ متربع آغاز شد و در حال حاضر با ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با اشاره به احداث پارکینگ سازمان مرکزی طی دو سال گذشته، افزود: جهت رفاه حال کارکنان و ارباب رجوع، این پروژه در تیرماه سال جاری با مساحت ۸۰۰ مترمربع و اعتبار یک میلیارد تومان آغاز و اکنون دارای پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی است.

نظری با اشاره به احداث ساختمان سلف سرویس بخش خصوصی، افزود: این پروژه جهت رفاه حال دانشجویان در مردادماه سال جاری با اعتبار دو میلیارد تومان و زیربنای ۱۴۰ مترمربع آغاز شد و پیشرفت فیزیکی آن حدود ۱۵ درصد است.

رئیس دانشگاه لرستان با اشاره به تکمیل تأسیسات محوطه ساختمان مدیریت‌های امور آموزشی و پژوهشی این دانشگاه، بیان کرد: با هدف ایجاد خطوط آب، فاضلاب، گاز و برق ساختمان تازه تأسیس مدیریت‌های امور آموزشی و پژوهشی واقع در سایت مرکزی دانشگاه، در سال ۱۴۰۱ اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به تکمیل عملیات مقاوم‌سازی ساختمان اداری دانشکده کشاورزی بیان کرد: پروژه با هدف تکمیل مقاوم‌سازی بخش‌های باقی مانده ساختمان اداری دانشکده کشاورزی در خردادماه سال ۱۴۰۲ با اعتبار یک میلیارد تومان آغاز و در حال حاضر دارای پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « پیشرفت ۷۶ درصدی تقاطع غیر هم‌سطح دانشگاه لرستان » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *