دستاوردهای دولت جمهوری اسلامی فرصت ارزشمند اقتصادی را در اختیار کشور قرار داده است

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: دستاوردهای دولت جمهوری اسلامی فرصت ارزشمند اقتصادی را در اختیار کشور قرار داده است

ایسنا/خراسان رضوی نائب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: دستاوردهای دولت جمهوری اسلامی به خصوص عضویت در پیمان بین‌المللی بریکس فرصت ارزشمند اقتصادی را در اختیار کشور قرار داده است.

ایمان فرهمندی، نائب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، امروز ۶ شهریورماه در هشتادونهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد اظهار کرد: دستاوردهای دولت جمهوری اسلامی به خصوص عضویت در پیمان بین‌المللی بریکس فرصت ارزشمند اقتصادی را در اختیار کشور قرار داده است. امیدواریم با توجه به اقدامات هوشمندانه و فعال دولت شاهد نتایج توافقات ارزشمند و روزافزون باشیم.

وی با اشاره به ٨ شهریورماه، سالگرد انفجار دفتر نخست‌وزیری در سال ١٣۶٠ و سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر، تصریح کرد: این روز به نام روز مبارزه با تروریسم نامگذاری شده است. جمهوری اسلامی از ابتدای پیروزی قربانی تروریسم بوده و دشمن از ترور از جمله تروریسم جنگی تا مالی، سیاسی و تبلیغی به عنوان یکی از ابزارهای اصلی دشمنان و استکبار جهانی علیه جمهوری اسلامی استفاده کرده است.

فرهمندی افزود: دشمنان باید بدانند که ملت ما ملت امام حسین(ع) هستند، بنابراین راه به جایی نخواهند برد و مردم باقدرت پای انقلاب ایستاده‌اند. سیل جمعیت زائران اربعین حسینی و همچنین حضور زائران در دهه پایانی صفر نشان‌دهنده همین مطلب است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد همچنین با اشاره به روز کارمند و بزرگداشت روز داروساز، عنوان کرد: روز گذشته تولید داخلی داروی انسولین اعلام شد و امیدها و امیدآفرینی‌ها افزایش یافت. امیدواریم بتوانیم وابستگی خود به کشورهای خارجی را در این زمینه قطع کنیم.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری مشهد همانند سال‌های گذشته کاروان ۱۰۰۰نفری را به کشور عراق جهت خدمت‌رسانی به زائران اعزام کرده که از این تعداد ۶٠٠ نفر پاکبان و نیروی خدماتی، ۴٠ دستگاه ون، ١٢۵ دستگاه اتوبوس و ۵٠ دستگاه خودرو خدماتی است.

فرهمندی ادامه داد: پس از برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی در کشور عراق، دهه پایانی صفر و شهادت امام رضا(ع) را در پیش داریم و شاهد حضور میلیونی زائران به مشهد مقدس خواهیم بود. شهرداری مشهد بعد از خدمت‌رسانی به زائران در کشور عراق در خدمت زائران امام رضا(ع) خواهد بود. امیدواریم با کمک دستگاه‌های مختلف و متولی و استفاده حداکثری از ظرفیت مردم بتوانیم میزبان شایسته‌ای برای زائران امام رضا(ع) باشیم.

ما در این دو سال در سرانه ورزشی انقلاب کردیم

در ادامه حسین علوی‌مقدم، رئیس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر مشهد در تذکری به شهردار عنوان کرد: من بارها تذکر دادم که منابع انسانی مهمترین پتانسیل هر مجموعه است اما امروز باز هم شهرداری با مشکلات عدیده‌ای مواجه است.

وی بیان کرد: در دو سال گذشته حدود ۸ مجموعه ورزشی سرپوشیده احداث شده که در دوره پنجم ۱۲ مجموعه بوده؛ یعنی سه تا چهار برابر افزایش در مجموعه‌های سرپوشیده داشتیم. در این دو سال به اندازه چهار سال دوره پنجم کار کردیم. امسال شعار ما این بود که شهر را به کارگاه عمرانی ورزش تبدیل کنیم اما اکنون آجر روی آجر گذاشته نشده و ما چیزی‌نمی‌بینیم. ما در این دو سال در سرانه ورزشی انقلاب کردیم. 

در بخش دیگری از جلسه خلیل موحدی محصل، عضو شورای اسلامی شهر مشهد نیز در تذکری تصریح کرد: دو هفته پیش آقای قاضی‌زاده در مجلس برای جاده میامی و معضلات آن خطاب به شهرداری فرمودند که شهرداری عوارض زیادی دریافت می‌کند و وظیفه دارد جاده را آسفالت کند. این صحبت‌ها می‌شود و نمایندگان ما موضع نمی‌گیرند؛ این مایه خجالت شهر ما است.

وی خاطرنشان کرد: معاون زیارت استاندار همه کار می‌کنند جز کار زیارت. یا نمی‌دانند معاونت زیارت یعنی چه و یا تکالیف دیگری برای کارهای سیاسی دارند. کسی که باید حق مردم را بگیرد آقای گنابادی‌نژاد است. ردیف بودجه زیارت ما صفر بوده و کسی توجه نمی‌کند. 

عضو شورای اسلامی شهر مشهد افزود: در جاده میامی دو امامزاده با شهرت بین‌المللی قرار دارند که باید آسفالت شود، ما کمک می‌کنیم اما نباید طلبکاری اتفاق بیفتد و در مجلس در خصوص آن صحبت کنند. کل عوارضی که مردم در سال گذشته پرداخت کردند، ۴۰۰ میلیارد تومان بود.

موحدی محصل گفت: روز گذشته بازدیدی از واحد عمران شهرداری داشتم. این سازمان توانمندی بالا، تولیدات و سرمایه‌گذاری بسیار خوب و ۱۲۰۰ نفر نیرو دارد، اما مناطق و سازمان‌های ما سفارش خود را بیرون از شهر می‌دهند. اگر سازمان عمران نتواند بودجه خود را تامین کند باید ۴۰۰، ۵۰۰ نفر کارگر را تعدیل نماید.

وی ادامه داد: باید سازمان عمران را به فرصت تبدیل کنیم. سال ۹۶ خواهرخواندگی با نجف و کربلا نوشتیم اما از آن سال اقدامی انجام نشده است. ما در شهر خودمان هم نمی‌توانیم خدمت‌رسانی کنیم. اگر در عراق سرمایه‌گذاری کنیم هم امنیت ملی ایجاد می‌شود و هم دلار به شهر می‌آید؛ باید نگاه خود را کلان‌تر کنیم.

شورا گزارشی از وضعیت پرداخت‌ حقوق‌ها ارائه کند

در ادامه مجید دبیریان رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهد در تذکری تصریح کرد: ابهاماتی در خصوص حقوق همکاران شنیده بودم. شورا گزارشی از وضعیت همه پرداخت‌ها به اعضای شورا ارائه کنند. برخی با تشخیص رئیس یا به هر شکلی پرداختی‌های بیشتری دارند که باید حل شود. 

در بخش دیگری از جلسه حجت‌الاسلام حسن منصوریان، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: بعد از خبرهای بسیار ناامیدکننده توانستیم در حوزه فرهنگی شهرداری مشهد رضایتمندی متدینین و افرادی که در مساجد فعالیت می‌کنند را کسب کنیم و ورود شورای ششم به حوزه مسجد را پررنگ نشان دهیم. برنامه‌هایی که در مسجد داشتیم در سال ۱۴۰۲ برابر ۴ سال یک دوره مدیریت شهری است. اگر اینگونه پیش برویم می‌توانیم بیش از ۱۰۰۰ مسجد شهر را به یک پایگاه اجتماعی، فرهنگی و هویتی تبدیل کنیم. 

در ادامه ایمان فرهمندی، نائب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در تذکری به شهردار بیان کرد: مردم باز هم با کمبود من‌کارت مواجه هستند. جای تعجب دارد که ما در طول سال روال ثابتی در زمینه فروش و تحویل من‌کارت داریم اما چرا هر چند ماه باید بحران کمبود من‌کارت داشته باشیم؟ شهردار باید به این موضوع بپردازند و دلایل آن را مشخص کنند. آیا تامین من‌کارت کار پیچیده‌ای است؟

محور اصلی پروژه‌های زودبازده، شورای اجتماعی محلات است

در بخش دیگری از جلسه محمدرضا قلندر شریف، شهردار مشهد اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در این دوره شورا پررنگ شده، پروژه‌های زودبازده است که در محلات مختلف مشهد با همکاری شورای اجتماعی محلات انجام می‌شود. محور اصلی پروژه‌های زودبازده، شورای اجتماعی محلات است.

وی اضافه کرد: ما از هیات رییسه خواهش کردیم از این هفته فرصت کوتاهی را در اختیار شهرداری قرار دهند تا به مرور به اقدامات شهرداران مناطق مختلف مشهد در خصوص پروژه‌های زودبازده‌ای که اجرا کردند و در حال اجرا هستند، بپردازیم. پروژه‌ها کوچک بوده اما سرجمع مبالغ در مناطق بسیار زیاد است. شاید این پروژه‌ها در زمان افتتاح مورد غفلت قرار گیرد. به دلیل اینکه این ‌پروژه‌ها با نظر خود مردم و شورای اجتماعی محلات انتخاب می‌شود تاثیرگذاری آن در رضایت مردم بسیار زیاد است. 

تغییر نام و نامگذاری معابر

در ادامه لایحه نامگذاری معابر فرعی به نام شهدای گرانقدر و تغییر نام و نامگذاری دو معبر پورسینا و مهریز تصویب شد. براساس این لایحه معبر فرعی شهید نعمتی ۸ واقع در آیت‌الله عبادی ۱۲ به نام شهید سید حبیب‌الله وثوقی، معبر فرعی مطهری شمالی ۶ واقع در خیابان مطهری شمالی به نام شهید ابراهیم روحی گل‌خطمی، معبر فرعی شهید طیاری ۱۲٫۱ واقع در بلوار پیروزی به نام شهید حسین خدامی، معبر فرعی شهید ثنایی ۳ واقع در توس ۶۴ به نام شهید محمدعلی محمدی بروانلو، معبر پورسینا واقع در بلوار حر ۲ با حفظ نام محله پورسینا به نام شهید سید محمد سیدی یحیی‌آبادی و همچنین معبر مهریز واقع در بلوار حر ۱ با حفظ نام محله مهریز به نام شهید محمدعلی شهریور تغییر نام و نامگذاری شدند.

در بخش دیگری از جلسه لایحه پرداخت هزینه‌های بالاسری تأمین مصالح ساختمانی و سایر اقلام مورد نیاز پروژه‌عمرانی تا سقف نرخ سود تسهیلات بانکی مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت برای بررسی بیشتر از دستور کار خارج شد.

در ادامه طرح پیشنهادی اعضای شورای اسلامی شهر در خصوص اطلاع‌رسانی دستاوردهای عمرانی مدیریت شهری در راستای جهاد تبیین مورد بررسی قرار گرفت که در این طرح مطرح شده بود در راستای جهاد تبیین و امیدآفرینی اجتماعی از طریق اطلاع‌رسانی دستاوردهای عمرانی مدیریت شهری، شهرداری مشهد موظف است هر ساله نسبت به اطلاع‌رسانی عمومی پروژه‌های عمرانی از محل سر جمع اعتبار عمرانی هر حوزه تا سقف دو در هزار آن اقدام کنند اما در نهایت این طرح به تصویب نرسید. 

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « دستاوردهای دولت جمهوری اسلامی فرصت ارزشمند اقتصادی را در اختیار کشور قرار داده است » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *