صادرات بیش از یک میلیارد دلار کالا از مرزهای کرمانشاه

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: صادرات بیش از یک میلیارد دلار کالا از مرزهای کرمانشاه

ایسنا/کرمانشاه ناظر گمرکات استان کرمانشاه از صادرات بیش از یک میلیارد دلار کالا از مرزهای کرمانشاه در پنج ماهه امسال خبر داد.

علی اصغرعباس زاده با بیان در پنج ماهه نخست امسال یک میلیارد و  ۱۹۳ میلیون و ۸۴۸ هزار و ۴۱۶ دلار کالا به وزن سه میلیون و ۱۰ هزار و ۴۳۷ تن از گمرکات استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شده، گفت: این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش یازده درصد و از نظر وزن رشدی ۱۶ درصدی داشته است.

وی عمده کالاهای صادراتی از طریق گمرکات استان را میلگرد و آهن آلات، کاشی و سرامیک، میوه و تره بار، سنگ‌های ساختمانی، لبنیات، انواع محصولات پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف اعلام کرد.

ناظر گمرکات استان کرمانشاه اشاره‌ای نیز به آمار پنج ماهه واردات گمرکات استان داشت و افزود: در این مدت در مجموع ۶۰ میلیون و ۸۷۷ هزارو ۱۶۹ دلار کالا به وزن ۷۵۱۷ تن از طریق گمرکات شوشمی، شیخ صله، کرمانشاه و پرویزخان وارد کشور شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۵۰ درصد افزایش و از نظر وزن ۹ درصد کاهش داشته است.

عباس زاده عمده کالاهای وارداتی از طریق گمرکات استان کرمانشاه را نیز شامل پرایمری ریفرمر، دستگاه تولید لبنیات، دیزل ژنراتور، سایبان باغبانی، الیاف فیبر نوری، قطعات کوره القایی و… عنوان کرد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « صادرات بیش از یک میلیارد دلار کالا از مرزهای کرمانشاه » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *