فلسطین: لیبی عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را جرم‌انگاری می‌کند

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: فلسطین: لیبی عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را جرم‌انگاری می‌کند

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که نخست وزیر دولت وحدت ملی لیبی از سفارت فلسطین در طرابلس مخالفت خود با عادی‌سازی روابط با تل‌آویو و جرم بودن آن را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین از حضور عبد الحمید الدبیبه، نخست وزیر دولت وحدت ملی لیبی در سفارت فلسطین در طرابلس استقبال کرد.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد، الدبیبه از داخل ساختمان سفارت فلسطین مخالفت دولتش با مساله عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر و جرم‌انگاری هرگونه ارتباطی میان هر یک از مسؤولان لیبیایی با نمایندگان این رژیم را اعلام کرد.

پیشتر رسانه‌های لیبی اعلام کردند که الدبیبه از داخل ساختمان سفارت فلسطین اعلام کرد «از کاری که نجلاء المنقوش، وزیر خارجه لیبی برای عادی‌سازی با اسرائیل انجام داده، مطلع نیست.»

خبرگزاری رویترز عربی به نقل از یک مسؤول دولتی که نامش را افشا نکرد، اعلام کرد، «عبد الحمید الدبیبه، نخست وزیر دولت وحدت ملی لیبی، نجلاء المنقوش، وزیر خارجه کابینه خود را در پی دیدارش با الی کوهن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی برکنار کرد.»

وزارت خارجه دولت وحدت ملی لیبی بر پایبندی کامل خود به اصول ملی در مورد مسایل دو امت عربی و اسلامی و در راس آنها مساله فلسطین و نیز پایبندی‌شان به قدس به عنوان پایتخت همیشگی فلسطین تاکید و اعلام کرد، این موضع ثابتی است که از آن عدول نمی‌شود.

الی کوهن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی یکشنبه از دیدار خود با المنقوش در ایتالیا خبر داد. طی بیانیه‌ای که وزارت خارجه رژیم صهیونیستی درباره اولین دیدار کوهن با همتای لیبیایی‌اش منتشر کرد، به نقل از کوهن آمده است، «نشست تاریخی با نجلاء المنقوش، وزیر خارجه لیبی در واقع گام اول روابط میان اسرائیل و لیبی است.»

با این حال نشست محرمانه با الی کوهن، برای المنقوش گران تمام شد. مشاور وزیر خارجه لیبی اخبار فرار وزیر خارجه لیبی به کشور ترکیه در پی افشای دیدار او با همتای صهیونیستی‌اش در ایتالیا را تایید کرد. در همین حال، پایگاه خبری «الوسط» لیبی به نقل از یک منبع گزارش داد که المنقوش ترکیه را به مقصد لندن ترک کرده است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « فلسطین: لیبی عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را جرم‌انگاری می‌کند » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *