کلاهبرداری با رسید ساز جعلی در غرب مازندران

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: کلاهبرداری با رسید ساز جعلی در غرب مازندران

ایسنا/مازندران رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان مازندران از کشف کلاهبرداری ۸۰۰ میلیون ریالی از شهروندان با استفاده از رسید ساز جعلی در شهرستان های نوشهر و چالوس و دستگیری متهم خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سامع خورشاد با اعلام این خبر، گفت: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان در شهرستان های نوشهر و چالوس به پلیس فتا، مبنی بر کلاهبرداری از آنان توسط فردی ناشناس، موضوع در دستور کارآگاهان پلیس فتا قرر گرفت.

 رئیس پلیس فتا استان مازندران، افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی های فنی متهم را در استان تهران شناسایی و پس از هماهنگی  قضائی وی را دستگیرکردند.

سرهنگ خورشاد از کشف ۳ دستگاه گوشی همراه و ۴ عدد سیم کارت در بازرسی از مخفیگاه متهم خبر داد و خاطرنشان کرد: این کلاهبردار حرفه ای در بازجویی های به عمل آمده تاکنون به خرید کالا با استفاده از رسیدساز جعلی  و کلاهبرداری ۸۰۰ میلیون ریالی از ۲۱ نفر در شهرستان های نوشهر، چالوس، کرج و تهران اعتراف کرد.

سرهنگ خورشاد به شهروندان توصیه کرد: توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و همواره مراقب ترفند کلاهبرداران و سودجویان باشند و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری با شماره ۰۹۶۳۸۰ و یا سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir اعلام کنند.

بازداشت زورگیر جاده دریا در ساری

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران از دستگیری فردی که با ایجاد درگیری موجب ایجاد رعب و وحشت شهروندان شده بود خبر داد .

سرهنگ سیدجعفر ساداتی در تشریح این خبر، گفت: در پی انتشار کلیپی در فضای مجازی مبنی بر درگیری با سلاح سرد در جاده دریای ساری که موجب ایجاد رعب و وحشت در بین شهروندان شده بود، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت .

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران، تصریح کرد: در ادامه رسیدگی به موضوع، ماموران پلیس امنیت عمومی با انجام اقدامات اطلاعاتی متهم را در شهرستان میاندورود شناسایی و در اقدامی عملیاتی وی را دستگیر کردند .

سرهنگ ساداتی، خاطرنشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده انگیزه خود از این درگیری را ناشی از یک خصومت شخصی با فرد مورد نظر عنوان کرد و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد. وی امنیت، آسایش و آرامش مردم را خط قرمز پلیس دانست و گفت: کسانی که بخواهند امنیت و آرامش مردم را به مخاطره بیاندازند قطعا با برخورد های قانونی و قاطع پلیس مواجه خواهند شد.

دستگیری عضو یک باند شرارت و ناامنی در نوشهر

رئیس پلیس آگاهی استان مازندران از دستگیری عضو یک باند شرارت و آدم ربایی که پس از ارتکاب شرارت در استان خراسان رضوی در شهرستان نوشهر مخفی شده بود خبر داد .

سرهنگ علی قیصری در تشریح این خبر، گفت: در پی نیابت قضائی از دادگاه کیفری استان خراسان رضوی، مبتنی بر احتمال حضور عضو یکی از باندهای متلاشی شده آدم ربایی و شرارت در مشهد مقدس، موضوع در دستور کار کارآکاهان این پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی استان مازندران، تصریح کرد: ماموران پس از اقدامات اطلاعاتی، متهم را که با نام و عنوانی جعلی و به عنوان کارگری ساختمانی در یکی از روستاهای شهرستان نوشهر در حال فعالیت بود، شناسایی کردند.

سرهنگ قیصری در ادامه اظهار کرد: ماموران طی عملیاتی ضربتی و اقدامی غافلگیرانه متهم را دستگیر و برای ادامه مراحل قانونی، پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی کردند .

وی با بیان این که استان مازندران هیچ گاه جای امنی برای بزهکاران، مخلان نظم و امنیت اجتماعی و عاملان شرارت و ناامنی ها نخواهد بود، به شهروندان توصیه کرد: ضمن همکاری با پلیس، در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک و رفت و آمدهای افراد ناشناس در محدوده محل سکونت خود مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

کشف ۳ تن چوب جنگلی قاچاق در عباس آباد

فرمانده انتظامی شهرستان عباس آباد از توقیف خودروی نیسان حامل ۳ تن چوب جنگلی قاچاق در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ “ناصر صالحی” در تشریح این خبر، اظهار کرد: ماموران گشت کلانتری ۱۱ در پی کسب خبری مبنی بر برداشت غیر مجاز چوب از جنگل های این شهرستان، موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران با کنترل مسیرهای کوهستانی یک دستگاه خودروی نیسان را در یکی از محورهای روستایی این شهرستان متوقف و در بازرسی از آن ۳ تن چوب جنگلی قاچاق کشف کردند .

فرمانده انتظامی شهرستان عباس آباد با اشاره به دستگیری یک قاچاقچی چوب در این عملیات، افزود: ارزش چوب های مکشوفه بالغ بر ۱۵۰ میلیون ریال برآورد شده است .

 سرهنگ صالحی یادآور شد: چوب های قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان تحویل و متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

دستگیری سوداگران مرگ در ساری

فرمانده انتظامی شهرستان ساری از کشف ۴ کیلو گرم تریاک و دستگیری سه عامل افیونی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ”عبدالله حسن زاده” در بیان این خبر، گفت: در راستای برخورد با توزیع کنندگان و فروشندگان مواد مخدر و در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت ۳ قاچاقچی مواد مخدر در این شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: در اجرای این ماموریت، ماموران پاسگاه رودپی و پاسگاه شمال تجن ساری با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی متهمان را شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ساری، تصریح کرد: پس از هماهنگی قضائی متهمان دستگیر و در بازرسی از خودروی آنان در مجموع ۴ کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک کشف شد.

وی با بیان این که متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند بر تعامل و همکاری متقابل مردم با پلیس در برقراری نظم و امنیت عمومی تاکید کرد و در خاتمه از شهروندان خواست: با اطلاع رسانی به موقع و ارائه اخبار و اطلاعات صحیح به مرکز فوریت های پلیسی۱۱۰، پلیس را در ارائه خدمات انتظامی به شهروندان یاری کنند.

کشف ۱۲ فقره سرقت کابل مخابراتی در قائم شهر

فرمانده انتظامی شهرستان قائم شهر از دستگیری سارق و کشف ۱۲ فقره سرقت کابل مخابراتی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “مهدی خادمی” در بیان این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت کابل مخابراتی در این شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: در این راستا ماموران پلیس آگاهی شهرستان در حین گشت زنی فردی را که در حال سرقت کابل بود مشاهده و در یک عملیات ضربتی سارق را دستگیر کردند.

سرهنگ خادمی اظهار کرد: متهم در بازجویی های به عمل آمده به ۱۲ فقره سرقت کابل مخابراتی در این شهرستان اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان قائم شهر به نقش مشارکت های مردمی در برقراری نظم و امنیت اشاره کرد و از شهروندان خواست: در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک موضوع را بلافاصله از طریق سامانه۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

شرور متواری در بهشهر زمینگیر شد

جانشین انتظامی شهرستان”بهشهر “از دستگیری شرور و اراذل و اوباش سابقه دار در عملیات هوشمندانه و مقتدرانه پلیس این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “ابوالقاسم ابراهیمی” با بیان اینکه اقدامات و رفتارهای اراذل و اوباش باعث تشویش اذهان عمومی و القاء حس ناامنی در جامعه می‌شود، اظهار کرد: پلیس با جدیت با برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی مقابله می‌کند و تحت هیچ شرایطی اجازه نمی‌دهد افرادی نظم و امنیت جامعه را برهم بزنند.

وی در ادامه با اشاره به شناسایی و دستگیری شرور و اراذل و اوباش سابقه دار در عملیات هوشمندانه و مقتدرانه ماموران پلیس امنیت عمومی افزود: نامبرده که با ایجاد درگیری، عربده کشی و مصدوم کردن دو فرد با سلاح گرم ضمن ایجاد رعب و وحشت در بین مردم از محل متواری شده بود، در اقدامی غافلگیرانه در مخفیگاهش در یکی از شهرستانهای همجوار به دام افتاد.

جانشین انتظامی شهرستان بهشهر از تشکیل پرونده و معرفی متهم به مرجع قضائی خبر داد و در پایان با اشاره به اینکه نظم، امنیت و آرامش شهروندان خط قرمز پلیس است، تاکید کرد: پلیس هرگز  اجازه نخواهد داد این گونه افراد امنیت، آسایش و آرامش مردم را به مخاطره بیاندازند .

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « کلاهبرداری با رسید ساز جعلی در غرب مازندران » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *