جان باختن ۴۸۴ نفر در تصادفات استان کرمان/ افزایش نگران‌کننده کشف مواد صنعتی

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: جان باختن ۴۸۴ نفر در تصادفات استان کرمان/ افزایش نگران‌کننده کشف مواد صنعتی

ایسنا/کرمان فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: ۱۰۴ نفر در تصادفات درون شهری و بیش از ۳۸۰ نفر در تصادفات برون شهری استان کرمان امسال جان خود را از دست داده‌اند.

سردار ناصر فرشید امروز هفتم شهریورماه در نشست خبری اظهار کرد: خدمت به مردم توفیق الهی است و مقام معظم رهبری به من و همکارانم که به مردم خدمت می کنیم، مدال افتخار “مجاهد فی سبیل الله” را عنایت فرمودند و همه ما باید تلاش کنیم این مدال با افتخار را حفظ کنیم.

وی با اشاره به فرموده رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه “تنها سازمانی که بیشترین ارتباط را با مردم دارد پلیس است”، افزود: ماموریت‌های تعریف شده پلیس بیش از ۱۲۰ مورد است اما بیش از چند میلیون خدمت در طول سال به هموطنان و همشهریان توسط پلیس ارائه می‌شود.

فرشید بیان کرد: یکی از ماموریت‌های ما رسیدگی فوری به درخواست و امدادخواهی مردم است که از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ انجام می‌شود و در پنج ماه گذشته بیش از یک میلیون بار تماس با این سامانه در استان کرمان برقرار شده و ۳۵ درصد آن عملیاتی شده است.

فرمانده انتظامی استان کرمان با تاکید بر ضرورت همکاری بیشتر مردم با پلیس، عنوان کرد: اگر در همه جا همه با هم باشیم، بسیاری از مسائلی که امروز دغدغه شده، نخواهیم داشت.

وی درباره تاخیر در رسیدن پلیس در صحنه تصادف و … بیان کرد: گسترش شهر و معابر شهری، تعداد خودروها، ساختمان‌ها و مجتمع‌های پزشکی، عدم رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، احترام نگذاشتن به حقوق دیگران و … باید در ارزیابی عملکرد پلیس لحاظ شود.

فرشید اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم به ماموریت‌های خودمان سرعت داده و خواسته‌های مردم را در وضعیت ترافیک پاسخ بدهیم، از هفته قبل طرحی در زمینه انضباط ترافیکی به اجرا در آمده و با جدیت با تخلفات ترافیکی مانند پارک دوبله، پارک مورب غیراصولی و .. برخورد خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان کرمان در بخش دیگر سخنانش با اشاره به شماره‌گذاری بیش از ۸۳۰ هزار خودرو توسط پلیس راهور استان گفت: هکاران ما در پلیس گذرنامه و گذر زیارتی بیش از ۸۱ هزار خدمت به مردم ارائه داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۲۷ هزار خدمت در معاونت وظیفه عمومی استان انجام شده، تصریح کرد: در پنج ماهه ابتدای سال جاری بیش از ۳۳ تن کشفیات انواع مواد مخدر توسط نیروی انتظامی استان صورت گرفته و رتبه دوم کشور را در کشف مواد داریم.

فرشید با تاکید بر توجه شهروندان در زمینه پیشگیری از مصرف مواد مخدر گفت: در سال جاری با افزایش کشفیات مواد مخدر صنعتی روبه رو بودیم و نشان می‌دهد دشمنان و مخالفان در خارج از کشور کانون خانواده، جوان و نوجوان ما را هدف قرار داده و این نگران کننده است.

وی با تاکید بر اینکه بزرگترها نظارت و کنترل بیشتری بر فرزندان داشته باشند تا گرفتاری به وجود نیاید، افزود: در سال جاری در دستگیری معتادین متجاهر افزایش ۴۸ درصدی داشتیم.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به افزایش ۱۸ درصدی دستگیری خرده‌فروشان مواد مخدر اظهار کرد: دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر نیز هشت درصد افزایش داشته و همکاران ما در مدت مذکور بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان کالای قاچاق کشف کرده‌اند.

وی تصریح کرد: پلیس در چند سال اخیر در کنار برخوردهای مقابله‌ای و سلبی، اقدامات ایجابی را نیز با محوریت معاونت اجتماعی در دستور کار قرار داده است.

فرشید با اشاره به کشف ۳۷ درصدی سرقت‌ها در استان کرمان گفت: افزایش ۱۴ درصدی جرائم فضای مجازی استان را شاهد هستیم که ۸۵ درصد این جرائم کشف شده است.

وی با اشاره به اینکه در پنج ماهه امسال بیش از ۱۶۰۰ دستگاه خودروی شوتی توقیف شده، اظهار کرد: ۹۱ درصد قتل‌های رخ داده نیز کشف شده است.

فرمانده انتظامی استان کرمان با افزایش تصادفات فوتی و جرحی در محورهای استان کرمان در سال جاری بیان کرد: ۱۰۴ نفر در تصادفات درون شهری و بیش از ۳۸۰ نفر در تصادفات برون شهری استان کرمان امسال جان خود را از دست داده‌اند.

وی با تاکید بر لروم رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی تصریح کرد: سرعت غیرمجاز، سبقت بی‌جا، خستگی و خواب آلودگی و … از جمله عوامل موثر در وقوع حوادث رانندگی است و باید همه تلاش کنیم این حوادث کاهش یابد زیرا از دست دادن حتی یک نفر برای ما سنگین است.

فرشید در پایان با اشاره به لزوم همکاری همه نهادها با پلیس، گفت: باید با هم‌افزایی در ارتقاء احساس امنیت، آرامش مردم و خدمتگزاری همکاری داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، در پایان این نشست توسط فرمانده انتظامی استان کرمان از خبرنگاران تجلیل شد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « جان باختن ۴۸۴ نفر در تصادفات استان کرمان/ افزایش نگران‌کننده کشف مواد صنعتی » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *