رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان: خوابگاه “ریحانه ۲” تا مهر افتتاح می‌شود

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان: خوابگاه “ریحانه ۲” تا مهر افتتاح می‌شود

ایسنا/همدان رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان از افتتاح خوابگاه دانشجویی ریحانه ۲ این دانشگاه تا مهرماه سال‌جاری خبر داد.

دکتر محمدمهدی مجذوبی سه‌شنبه ۷ شهریور در نشست مدیران دانشگاه علوم پزشکی همدان با حضور معاون وزیر بهداشت همزمان با ششمین روز از هفته دولت، اظهار کرد: در حال حاضر دانشگاه، جمعیت یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفری استان را در هفت معاونت تحت پوشش ارائه انواع خدمات دارد.

وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی همدان در مجموع ۹۰۵ ملک ساختمانی دارد و به جز نیروهای شرکتی، بیش از ۱۱ هزار نفر نیروی انسانی در این مجموعه مشغول به کار هستند که ۵۰۰ نفر عضو هیأت علمی هستند.

مجذوبی به دیگر ظرفیت‌های این مجموعه در بخش‌های مختلف اشاره و بیان کرد: ۲۶۵ داروخانه در سطح استان داریم و ۲۴۹۰ تخت دانشگاهی که با تخت‌های بخش خصوصی و تأمین اجتماعی در مجموع، ۳۰۲۵ تخت بیمارستانی در سطح استان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه تحقیقات بیش از ۳۰ شرکت مستقر در مرکز رشد داریم و سه مورد از مجلات دانشگاه در همین دوره ۲۰ ماهه در پایگاه استنادی SCOPOUSE نمایه شده‌ است، افزود: دستاوردهای متعدد و متنوعی در دیگر بخش‌ها به دست آمده که از آن جمله می‌توان به راه‌اندازی مرکز نوآوری و شتاب‌دهی سلامت، سلامتکده طب ایرانی، راه‌اندازی کلینیک‌های لنف ادم و ناباروری، بازسازی، توسعه و افتتاح خوابگاه‌های دانشجویی اشاره کرد.

مجذوبی از افتتاح خوابگاه دانشجویی ریحانه ۲ تا مهرماه سال‌جاری خبر داد و یادآور شد: افتتاح بیمارستان دندانپزشکی تحت بیهوشی و کلنگ‌زنی طرح‌های مختلف بهداشتی، درمانی در سطح استان که تعدادی از آنها همین امسال بهره‌برداری می‌شود نیز از دیگر دستاوردهای دانشگاه است.

وی مطرح کرد: احداث همراه‌سراه، رویکردی نو در حوزه سلامت استان بود که به تازگی با حمایت خیرین رقم خورده است همچنین اختصاص بیش از ۱۳۰۰ میلیارد تومان به پروژه های حوزه سلامت استان در بازه‌ای سه ساله از سفر ریاست جمهوری مصوب شد و هزینه راه‌اندازی رادیوتراپی مرکز جامع سرطان و تکمیل پروژه بیمارستان اکباتان از محل اعتبارات سفر تخصیص یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار کرد: در این هفته ۱۷ پروژه به بهره‌برداری رسید و ۱۴۱ پروژه در دست اقدام است که استان را به کارگاه عمرانی تبدیل کرده البته باید همواره قدردان زحمات کسانی که قبل از ما حضور داشتند و کار کردند، باشیم‌.

وی بین‌المللی‌سازی دانشگاه را از جمله مأموریت‌ها و اهداف مهم دانشگاه دانست که باید تشکیلات قوی در این‌زمینه شکل بگیرد و ادامه داد: توانمندی دانشگاه در حوزه دارو هم به اثبات رسیده و توانایی تولید سه داروی گیاهی و سه داروی نوین فراهم شده و رایزنی‌هایی هم با سرمایه‌گذار انجام گرفته تا به تولید انبوه برسیم.

وی در پایان ابرازامیدواری کرد با رویکرد تازه و نقشه راهبردی دانشگاه بتوان در حوزه‌های مختلف با همت جهادی به قلل رفیع توسعه و توفیق دست یافت و استان همدان را در سطح کشور در بین قطب‌های مطرح و برجسته حوزه سلامت مطرح کرد.

خانه مدیران دانشگاه علوم پزشکی همدان در آستانه افتتاح

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز در این آیین از افتتاح خانه مدیران دانشگاه در آینده‌ای نزدیک خبر داد و تصریح کرد: حوزه توسعه در حال پیشروی است و در این مسیر دانشگاه موفق شده ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبارات ابلاغی دریافت کند.

بابک یوسفی ادامه داد: سال گذشته ۱۴ ماه به شرکت‌های دارویی بدهی داشتیم و موفق شدیم هشت ماه آن را پرداخت کنیم. هرچه محدودیت منابع، بیشتر بوده ما مستحکم‌تر پای اهداف و آرمان‌ها ایستاده‌ایم و در این راستا ما هوشمندانه‌تر و بیشتر تلاش می‌کنیم. خوشبختانه در حال حاضر وارد فاز بهره‌وری شده‌ایم و تعامل با شرکت‌های بزرگ را در پیش گرفته‌ایم.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از مدیران نمونه دانشگاه علوم پزشکی همدان با اهدای لوح قدردانی و هدیه تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام 

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان: خوابگاه “ریحانه ۲” تا مهر افتتاح می‌شود » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *