فعالیت کلیه معادن شن و ماسه در تهران تا صبح پنجشنبه ممنوع شد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: فعالیت کلیه معادن شن و ماسه در تهران تا صبح پنجشنبه ممنوع شد

بر اساس مصوبه جلسه مدیریت شرایط اضطرار وقوع پدیده گرد و غبار تهران، فعالیت کلیه معادن شن وماسه از امروز تا پنجشنبه (۷ تا ۹ شهریورماه) ممنوع خواهد بود.

به گزارش ایسنا دومین جلسه مدیریت شرایط اضطرار وقوع پدیده گرد وغبار، ظهر امروز (۷ شهریور) در سالن جلسات اداره کل مدیریت بحران  برگزار شد. با توجه به ابلاغ شیوه‌نامه مدیریت شرایط اضطرار وقوع پدیده گرد و غبار و بر اساس صدور هشدار سطح زرد اداره کل هواشناسی استان تهران مبنی بر خیزش گردو غبار و نفوذ توده گرد وخاک در روزهای ۷ و ۸ شهریور، جلسه مذکور تشکیل و پس از بحث و بررسی، موارد زیر برای اجرا در کلیه شهرستان‌های استان تهران به جز فیروز کوه و دماوند به تصویب رسید.

بر اساس تصمیمات این نشست مقرر شد با توجه به اینکه بر اساس اعلام هواشناسی استان، از بعد از ظهر روز سه شنبه (۷ شهریور) تا صبح پنجشنبه ( ۹ شهریور) احتمال وزش باد شدید و ورود گرد و غبار از استان های همجوار به استان تهران وجود دارد که منجر به  کاهش کیفیت هوا می‌شود، کلیه دستگاه‌های عضو کارگروه باید نسبت به انجام وظایف و تکالیف پیش‌بینی شده در شیوه‌نامه مدیریت گرد و غبار اقدام کنند.

بنا بر مصوبات این نشست، فعالیت کلیه معادن شن وماسه طی بازه زمانی ذکر شده ممنوع خواهد بود همچنین کلیه فعالیت‌های ساختمانی و راهسازی که منجر به آلودگی هوا می‌شود، در بازه زمانی یاد شده ممنوع است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران مقرر شد کلیه دستگاه‌های عضو کارگروه پس از سه روز نسبت به ارسال گزارش اقدامات به همراه مستندات بر اساس کاربرگ‌های تدوین شده در شیوه‌نامه فوق الذکر به اداره کل مدیریت بحران استانداری و دبیرخانه اداره کل حفاظت محیط زیست اقدام کنند.

کلیه مصوبات از بعد از ظهر روز سه شنبه تا صبح پنجشنبه  لازم الاجرا خواهد بود.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « فعالیت کلیه معادن شن و ماسه در تهران تا صبح پنجشنبه ممنوع شد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *