بیش از 18 هزار متقاضی طرح نهضت ملی مسکن سیستان و بلوچستان به بانک‌ها معرفی شدند

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: بیش از 18 هزار متقاضی طرح نهضت ملی مسکن سیستان و بلوچستان به بانک‌ها معرفی شدند

ایسنا/سیستان و بلوچستان دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون ۱۸ هزار و ۷۴۴ نفر از متقاضیان تسهیلات نهضت ملی مسکن این استان در نقاط شهری و روستایی به بانک‌ها معرفی شدند.

به گزارش ایسنا، عطاء الله اکبری در ششمین جلسه شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان در سالجاری با بیان اینکه ۲۲۴ هزار و ۷۶۴ نفر از شهروندان این استان برای خانه‌دار شدن در طرح نهضت ملی مسکن نام‌نویسی کردند، افزود: تاکنون از مجموع نام نویسی کنندگان صلاحیت ۳۳ هزار و ۲۷۷ نفر برای انجام فرآیند اداری ساخت خانه در قالب نهضت ملی مسکن تایید شده است.

وی از پرداخت هزار و ۷۳۰میلیارد تومان تسهیلات بانکی متناسب با پیشرفت فیزیکی واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در استان خبر داد و گفت: تاکنون عقد قرارداد تسهیلات بانکی برای حدود ۲۱ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن به مبلغ سه هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان انجام شده که بر اساس پیشرفت فیزیکی هزار و ۷۳۰میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

اکبری از همکاری و تعامل سازنده بانک مسکن در پرداخت تسهیلات برای ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در این استان قدردانی کرد.

دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بحث اشتغالزایی یکی از مسائل مهم و دغدغه مسوولان است و یکی از صنایعی که می تواند در توسعه اقتصادی و رفع بیکاری و ایجاد اشتغال موثر باشد، حوزه ساخت و ساز و تولید مسکن است، گفت: طرح نهضت ملی مسکن استان یک طرح تحول آفرین بوده بطوری که ضمن رونق بخش تولید در واحدهای صنعتی کوچک با متوسط پیشرفت فیزیکی ۴۷ درصد در نقاط شهری و روستایی استان اشتغال ۳۴ هزار و ۷۱۵ نفر را به همراه داشته است.

اکبری با اشاره به آخرین وضعیت ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان اظهار کرد: برنامه ابلاغی طرح نهضت ملی مسکن به استان حدود ۱۴۲ هزار واحد مسکونی است که تاکنون برای ساخت ۳۳ هزار و ۵۰۶ واحد شهری و روستایی پروانه ساختمانی صادر شده است و همچنین ۳۰ هزار و ۹۶۲ واحد در مرحله فونداسیون، ۲۰ هزار و ۳۲۴ واحد در اسکلت و سقف، ۱۶ هزار و ۶۵۰ واحد در مرحله سفت کاری و ۱۲ هزار و ۱۷۵ واحد در مرحله نازک کاری قرار دارد.

دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان طرح نهضت ملی مسکن را فرصت ارزشمند برای احیای بافت فرسوده عنوان کرد و گفت: سهمیه چهار ساله طرح نهضت ملی مسکن در بافت فرسوده استان هشت هزار و ۶۴۵ واحد است که تاکنون برای چهار هزار و ۶۴۶ واحد پروانه ساختمانی صادر شده است.

وی تاکید کرد: ضروری است شهرداران استان با برنامه‌ریزی اصولی نسبت به احیای بافت فرسوده در قالب نهضت ملی مسکن اقدام کنند و فرمانداران هم نظارت های لازم را در این خصوص داشته باشند.

اکبری از واگذاری زمین برای احداث ۹ هزار و ۱۸۷ واحد مسکونی ویلایی طرح نهضت ملی در این استان خبر داد و بیان کرد: با توجه به اینکه توسعه افقی شهرها یکی از مهم‌ترین راهکارهای دولت برای اجرا و شتاب‌بخشی در روند ساخت پروژه‌های نهضت ملی مسکن محسوب می‌شود زمین برای ساخت ۸۷ هزار ۹۶ واحد ویلایی در تمامی شهرستان های استان بجز زاهدان و چابهار تامین شده که تاکنون زمین برای ساخت ۹ هزار و ۱۸۷نفر واجد شرایط واگذار شده است.

دبیر شورای مسکن سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت اجرای طرح جوانی جمعیت گفت: زمین برای ساخت ۹ هزار و ۴۸ واحد ویلایی طرح جوانی جمعیت در استان تامین شده است که به افراد واجد شرایط در شهرستان های مشمول واگذار می شود.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « بیش از 18 هزار متقاضی طرح نهضت ملی مسکن سیستان و بلوچستان به بانک‌ها معرفی شدند » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *