افتتاح ۶۰ پروژه عمرانی و اقتصادی در فراهان

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: افتتاح ۶۰ پروژه عمرانی و اقتصادی در فراهان

ایسنا/مرکزی استاندار مرکزی گفت: همزمان با هفته دولت ۶۰ پروژه عمرانی و اقتصادی در شهرستان فراهان افتتاح می‌شود

به گزارش ایسنا، روز گذشته، ۹ شهریور همزمان با هفتمین روز از هفته دولت، با حضور استاندار مرکزی در شهرستان فراهان، بهره برداری از ۵۸ پروژه عمرانی و اقتصادی و عملیات اجرایی دو پروژه در این شهرستان آغاز شد.

این پروژه‌ها با ۸۲۲ میلیارد ریال اعتبار، برای ۱۳۲ نفر در این شهرستان ایجاد اشتغال می‌کند.

از تعداد کل طرح‌های هفته دولت در شهرستان فراهان، ۵۶ پروژه با مجموع اعتبار ۷۵۱ میلیارد ریال در حوزه عمرانی و ۴ پروژه با اعتبار ۷۱ میلیارد ریال اعتبار، اقتصادی است.

تعدادی از پروژه های یاد شده در حوزه راهداری است که با صرف ۲۶ میلیارد تومان اعتبار ساخته شده و با حضور استاندار مرکزی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

این پروژه‌ها شامل زیرسازی و آسفالت محور زنگارک – سقرجوک به طول ۵ کیلومتر و روکش آسفالت محور مجدآباد – واشقان به طول ۷ کیلومتر است‌.

دیدار با خانواده شهید “بیژنی زیبا” از شهدای فراجا از دیگر برنامه های استاندار در شهرستان فراهان بود.

وی در این دیدار گفت: جمهوری اسلامی بیش از ۴۰ سال است که هر روز در جبهه‌های مختلف شهید تقدیم می‌کند و خانواده‌هایی هستند که بهترین داشته خود یعنی خون فرزندانشان را برای امنیت و صیانت از آرمان‌های نظام تقدیم می‌کنند.

فرزاد مخلص‌الائمه افزود:  فراجا هر روز با دادن شهید ثابت می‌کند که عزمش بر حفظ و صیانت از امینت مردم استوار است.

وی اظهار کرد: امنیتی که در کشور هست به برکت خون شهدا است و از خانواده شهدا سپاسگزاریم که چنین فرزندانی را تقدیم کردند و امیدواریم خداوند حق صبوری پدران و مادران شهدا را بر ما حلال کند.

وی در آئین بهره‌برداری از ۷ پروژه شاخص توزیع برق شهرستان فراهان نیز که با صرف اعتباری بالغ بر ۴۶ میلیارد ریال به صورت متمرکز به بهره‌برداری رسید، گفت: برق از جمله زیرساخت‌های لازم برای رفاه عمومی است و در دو سال گذشته با کار جهادی عمده مسائل این حوزه برطرف شد.

مخلص‌الائمه افزود: با مدیریت خوب از وضعیت بحرانی برق خارج شدیم و تابستان امسال را با همراهی مردم و بخش‌های صنعتی، کشاوزی، اداری پشت سر گذاشتیم.

وی گفت: امیدواریم بتوانیم با برنامه دولت برای افزایش تولید و همچنین بهینه سازی مصرف برق، امسال به وضعیتی کاملا پایدار و مطلوب دست پیدا کنیم.

استاندار مرکزی در مراسم افتتاح پایگاه نیز که با همت خیرین شهر تلخاب ساخته شده اظهار کرد: دولت برای اتمام پروژه‌های مربوط به حوزه رفاه عمومی و پروژه‌های نیمه‌تمام و ناتمام شبانه روز تلاش می‌کند.

وی افزود: مدیری که در کار خود وقفه داشته باشد را جزو این دولت نمی‌دانیم چراکه به فرموده رهبر انقلاب، مدیران باید برای خدمت به مردم شب و روز نشناسند و رویه رئیس جمهور همین است.

مخلص‌الائمه گفت: تلاش کردیم با تأمین منابع مالی به اجرای پروژه‌ها سرعت ببخشیم و فقط در سال گذشته ذیل سفر رئیس جمهور به استان ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه عمرانی هزینه شد که ۸ درصد بیش از مجموع ۶ سال قبل از آن است.

وی افزود: سال گذشته علاوه بر بودجه‌ عمرانی که توسط دولت تخصیص داده شد، از محل عوارض و مالیاتی که مردم می‌پردازند نیز اعتباراتی به همان میزان در اختیار دهیاری‌ها و شهرداری‌ها قرار گرفت.

وی گفت: خیلی از پروژه‌هایی که سال گذشته تمام شد و امسال به اتمام می‌رسند اگر بنا بود با روال قبل انجام شوند، پایان آن‌ها به سال‌های ۱۴۲۵ تا ۱۴۳۵ ختم می‌شد. دولت سیزدهم با رویکرد جهادی و مردمی تمام توان خود را برای جبران عقب افتادگی در حوزه‌های مختلف به کار گرفته است.

به گزارش ایسنا، در سفر استاندار مرکزی، پروژه زیرسازی، جدول گذاری و شبکه توزیع گاز ناحیه صنعتی شهدای خنجین شهرستان فراهان با اعتباری بالغ بر ۱۰۶ میلیارد ریال و ساختمان جدید ستاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراهان با اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « افتتاح ۶۰ پروژه عمرانی و اقتصادی در فراهان » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *