نمایشگاه ملی فناوری و نوآوری فن‌نما در اصفهان برگزار می‌شود

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: نمایشگاه ملی فناوری و نوآوری فن‌نما در اصفهان برگزار می‌شود

ایسنا/اصفهان معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان از برگزاری نمایشگاه ملی فناوری و نوآوری فن‌نما از ۱۰ تا ۱۲ مهرماه در اصفهان با محوریت فناوری نوین خبر داد.

سعید ابراهیمی، در بیست‌وپنجمین نشست گپ‌ و گفت با اصحاب رسانه، با اشاره به برگزاری نمایشگاه ملی فناوری و نوآوری (فن‌نما)، اظهار کرد: حوزه‌های فناوری حوزه‌های امیدآفرین هستند، همچنین توسعه فناوری و نوآوری و بهره‌مندی از آن، از رسالت‌های مهم معاونت برنامه‌ریزی است که منجر به تسریع روند فعالیت‌ها خواهد شد.

وی شهرداری را به‌عنوان یک بازیگر بزرگ در عرصه بهره‌مندی از فناوری‌های جدید در زمینه‌های مختلف دانست و افزود: تلاش شهرداری اصفهان برای استفاده نظام‌مند از این ظرفیت به همین دلیل بوده است. شتاب‌دهنده‌ها، صندوق‌های خطرپذیر و شرکت‌های دانش‌بنیان ازجمله بخش‌هایی است که شهرداری به‌دنبال گسترش روابط با آن‌هاست و نمایشگاه ملی فناوری و نوآوری فن‌نما با همین هدف از ۱۰ تا ۱۲ مهرماه برگزار می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان از اهداف کلان نمایشگاه فن‌نما خبر داد و گفت: این نمایشگاه با اهدافی همچون، ایجاد ارتباطات اقتصادی و امیدآفرینی، روایت کارآمدی زنجیره ما برای فناوری، عرضه آخرین دستاوردها در سطح ملی و بین‌المللی و توسعه همکاری‌ها و مبادلات عملی فنی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه فن‌نما به جهت ایجاد ارتباطات اقتصادی در زیست‌بوم فناوری برگزار می‌شود، تصریح کرد: روایت کارآمدی زنجیره نوآوری و فناوری در ایران و جذب شهروندان به‌واسطه رویدادهای جانبی و افزایش علاقه در آن‌ها و همچنین امیدآفرینی میان جوانان نیز از دیگر اهداف کلان این رویداد است. استفاده از ظرفیت‌های بیشمار در میان دانش‌آموزان از دیگر اهدافی است که در این نمایشگاه دنبال می‌شود.

ابراهیمی با اعلام اینکه ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشی و حمایت از ایده‌ها در نمایشگاه ملی فن‌نما انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: برای نمایشگاه فن‌نما محورهایی از جمله معرفی محصولات شرکت‌ها، ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشی و ارتباط با شرکت‌های دانش‌بنیان تعیین شده است. همچنین توسعه مبادلات علمی و فنی میان دانشگاه‌ها، دانش‌بنیان‌ها و سایر نهادها و همچنین آشنایی شهروندان و پژوهشگران با دستاوردهای فناوری نوین از دیگر محورهای این رویداد است.

وی ادامه داد: بهره‌گیری از توان نخبگان، حمایت مادی و معنوی از طرح‌های نوآورانه، کاربرد فناوری‌های نوین و تبیین نقش خلاقیت نیز به‌عنوان دیگر محورهای این نمایشگاه تعریف شده است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان از ثبت‌نام ۳۲شرکت دانش‌بنیان برای حضور در نمایشگاه فن‌نما تاکنون خبر داد و گفت: در نمایشگاه فن‌نما پاویون‌های مختلفی در زمینه تجاری‌سازی و سرمایه‌گذاری، بروکرهای فناوری، علمی و تحقیقاتی، صادرات و واردات، رسانه و انتشارات حوزه فناوری و شتابدهنده‌ها و استارتاپ‌ها پیش‌بینی شده است.

وی در خصوص هزینه‌های نمایشگاه، افزود: پیش‌بینی می‌شود اعتباری بالغ بر ۱۵ تا ۲۰ میلیارد تومان به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم برای نمایشگاه فن‌نما هزینه شود. تاکنون با ۳۲ شرکت دانش‌بنیان برای حضور در نمایشگاه فن‌نما قرارداد منعقد شده و با کشورهای عراق، عمان و کره‌جنوبی نیز برای حضورشان در نمایشگاه رایزنی شده است.

ابراهیمی با اشاره به دعوت از شهرهای خواهر خوانده اصفهان برای حضور در نمایشگاه فن‌نما، توضیح داد: برپایی رویدادهای علمی و خلاقانه از برنامه‌های نمایشگاه ملی فناوری و نوآوری فن‌نما است. همچنین دعوت از شهرهای خواهرخوانده اصفهان برای حضور در نمایشگاه فن‌نما و حضور ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان از دیگر رخدادهای مربوط به نمایشگاه فن‌نما است.

وی در خاتمه با بیان اینکه، محور نمایشگاه علم و فناوری است و باید از ظرفیت‌ها استفاده کرد، از حدود ۸ هزار شرکت دانش‌بنیان کشور ۱۰ درصد آنها در اصفهان هستند، تصریح کرد: محیط زیست، ساختمان و صنایع وابسته، نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع خلاق، صنعت فولاد، کشاورزی و امنیت غذایی، سلامت و فناوری‌ها زیستی و ماشین‌سازی نیز ازجمله موضوعاتی است که در نمایشگاه بر آن‌ها تمرکز شده است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « نمایشگاه ملی فناوری و نوآوری فن‌نما در اصفهان برگزار می‌شود » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *