شهادت یک فلسطینی در پی یورش نیروهای اشغالگر به شمال کرانه باختری و مقابله مقاومت

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: شهادت یک فلسطینی در پی یورش نیروهای اشغالگر به شمال کرانه باختری و مقابله مقاومت

صبح امروز جمعه درگیری مسلحانه بین رزمندگان مقاومت فلسطین و نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی در شهرک عقابا در شمال طوباس در شمال شرق کرانه باختری رخ داد، همزمان نیز درگیری بین جوانان این شهرک و نیروهای اشغالگر روی داد که یک شهید و سه زخمی برجای گذاشت.

به گزارش ایسنا، در حمله نظامیان اشغالگر صهیونیستی به شهر عقابا در طوباس یک فلسطینی شهید و تعدادی زخمی شدند. منابع محلی گزارش دادند که نیروهای اشغالگر خانه‌ای را محاصره کرده و از احمد ابوعره جوان فلسطینی خواستند که خود را تسلیم کند.

زید ابوعره، روزنامه نگار ساکن این شهرک، در مصاحبه با العربی الجدید گزارش داد که نیروهای اشغالگر پس از سپیده دم امروز به شهرک یورش بردن و خانه شهروند عبدالرزاق ابوعره را محاصره و با بلندگو از او خواستند خودش را تسلیم کند. نیروهای اشغالگر حین محاصره خانه، بمب‌های آتش زا (انرگا) شلیک کردند، آنها سپس به خانه هجوم بردند و کسی را نیافتند، سپس به خانه اسیر آزاد شده محمد ولید ابوعره یورش بردند و او را دستگیر کردند.

وی افزود که نیروهای اشغالگر خانه محاصره شده را با گلوله‌های خمپاره هدف قرار دادند و با ورود نیروهای کمکی بیشتر رژیم صهیونیستی دود از منطقه بلند شد.

این روزنامه نگار فلسطینی تاکید کرد که این امر همزمان با وقوع درگیری بین جوانان و نیروهای اشغالگر در این شهرک رخ داد که طی آن یکی از جوانان بر اثر اصابت گلوله از ناحیه سر مجروح و سپس به بیمارستان ترکیه در طوباس منتقل شد. وزارت بهداشت فلسطین نیز اعلام کرد، این شهروند فلسطینی بر اثر اصابت گلوله‌های رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.

شاهدان عینی گفتند که ارتش اشغالگر به بیمارستان ترکیه یورش برد و تک تیراندازهای خود را در بالای یکی از ساختمان‌های آن در جریان یورش به طوباس مستقر کرد.

در جریان هجوم مستمر به شهرک عقابا، جوانان لاستیک‌های پلاستیکی را آتش زدند و سه جوان یکی با گلوله واقعی و دو تن دیگر با گلوله پلاستیکی مجروح شدند.

به گفته ابوعره، درگیری‌های مسلحانه بین رزمندگان مقاومت و نیروهای اشغالگر در منطقه عقابا بین شهرک مذکور و شهرک طوباس همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « شهادت یک فلسطینی در پی یورش نیروهای اشغالگر به شمال کرانه باختری و مقابله مقاومت » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *