صدور احکام سنگین‌ در ارتباط با حمله به کنگره آمریکا

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: صدور احکام سنگین‌ در ارتباط با حمله به کنگره آمریکا

یکی از سران گروه راست افراطی «پسران مغرور» به دلیل حمله به ساختمان کنگره آمریکا به ۱۸ سال زندان محکوم شد که برابر با طولانی‌ترین حبسی است که در این پرونده تاکنون صادر شده است. همچنین یکی دیگر از اعضای این گروه محکوم به ۱۰ سال حبس شد و حین خروج از دادگاه فریاد زد «ترامپ پیروز شد.»

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ این ۲ شهروند آمریکایی، جدیدترین اعضای گروه‌های راست افراطی هستند که به علت مشارکت در حمله به کنگره آمریکا در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ که از آن به عنوان تلاشی برای لغو شکست انتخاباتی دونالد ترامپ یاد می‌شود، محکوم شدند.

حکم ۱۸ سال حبس «ایتن نوردین» یکی از سران گروه «پسران مغرور» که به جرم توطئه با انگیزه‌های فتنه‌جویانه محکوم شده بود، کمتر از ۲۷ سالی شد که دادستان‌ها پیشنهاد داده بودند. میزان حبس او اکنون با ۱۸ سال حبسی که ماه مه برای استوارت رودز، بنیانگذار گروه «حافظان سوگند» صادر شد، برابری می‌کند.

هواداران دونالد ترامپ با حمله به ساختمان کنگره امیدوار بودند تا بتوانند مانع از تائید پیروزی جو بایدن، رئیس‌جمهوری کنونی ایالات متحده در انتخابات سال ۲۰۲۰ شوند. بیش از ۱۱۰۰ نفر تاکنون در ارتباط با حمله به ساختمان کنگره آمریکا بازداشت شده‌اند و برای آنها کیفرخواست صادر شده است. بیش از نیمی از این افراد تاکنون مجرم شناخته شده‌اند و برای اغلب آنها احکام زندان قطعی صادر شده است. 

تیموتی کلی، قاضی منطقه‌ای آمریکا به دنبال صدور حکم ایتن نوردین گفت: «اگر در این کشور انتقال مسالمت‌آمیز قدرت نداشته باشیم، چیزی نداریم.»

ایتن نوردین در بیانیه‌ای خطاب به قاضی، ۶ ژانویه را یک «تراژدی کامل و مطلق» خواند و گفت که برای رهبری کردن و دور نگه داشتن مردم از دردسر به کنگره رفته بود. وکیل او به دنبال حبس ۱۵ تا ۲۱ ماه بود.

همچنین دومینیک پزولا، از اعضای گروه «پسران مغرور» که نقش رهبری اعتراضات را نداشت اما بابت جرایمی مثل حمله به پلیس و مانع‌تراشی در کار ماموران محکوم شد. او حین خروج از جلسه دادگاه که ۱۰ سال حبس را در نظر گرفت، فریاد زد «ترامپ پیروز شد.» دادستان‌ها حکم ۲۰ سال حبس را برای پزولا پیشنهاد داده بودند.

گروه «پسران مغرور» از سوی ماموران تحقیق به عنوان یکی از خشن‌ترین گروه آشوبگران شناخته شده است. «پسران مغرور» یک گروه شبه‌نظامی فاشیستی و ضد فمینیستی است که در کانادا به عنوان گروه تروریستی رده‌بندی شده است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « صدور احکام سنگین‌ در ارتباط با حمله به کنگره آمریکا » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *