هشتمین همایش تعامل صنعت و دانشگاه کشور در زنجان برگزار می‌شود

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: هشتمین همایش تعامل صنعت و دانشگاه کشور در زنجان برگزار می‌شود

ایسنا/زنجان رئیس اتاق بازرگانی زنجان از برگزاری هشتمین همایش تعامل صنعت و دانشگاه کشور در زنجان خبر داد و گفت: ارتقای سطح تکنولوژی صنایع می‌تواند رکن اصلی این همایش باشد.

صمد یوسفی‌اصل صبح امروز (۱۱ شهریورماه) در جلسه هم‌اندیشی برگزاری همایش تعامل صنعت و دانشگاه در زنجان به همت اتاق زنجان با بیان اینکه نگاه ما در صنعت چه از لحاظ مدیریت و چه به لحاظ تکنولوژی و تجهیزات، نگاهی سنتی بوده است، اظهار کرد: باید دید که برگزاری همایش تعامل صنعت و دانشگاه، چه مشکلی را می‌تواند از پیش رو بردارد.

وی با بیان اینکه کمبود نیروی کار با کیفیت یکی از مواردی است که صنعت و تولید ما را با چالش‌‎هایی روبه‌رو خواهد کرد، گفت: این مهم چه در کشور و چه در استان زنجان در آینده مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان تصریح کرد: اقتصاد دیجیتال یکی از شعارهای استان بوده و اتاق بازرگانی زنجان نیز ساختمانی در همین زمینه در دست احداث دارد که با توجه به این موارد، دانشگاه می‌تواند کمک کند تا صنایع ما از لحاظ تکنولوژی ارتقا پیدا کنند.

یوسفی‌اصل با بیان اینکه این مهم می‌تواند مشکل صنایع استان را حل کند، افزود: همایش تعامل صنعت و دانشگاه در استان زنجان را می‌توان با این رویکرد برگزار کرد.

در ادامه این جلسه حسین میرمحمدصادقی نیز با بیان اینکه هفت دوره همایش تعامل ارتباط صنعت و دانشگاه در هفت استان کشور برگزار شده، اظهار کرد: هشتمین دوره همایش تعامل صنعت و دانشگاه به پیشنهاد اتاق بازرگانی زنجان و با توجه به صنعتی بودن استان، در زنجان برگزار می‌شود.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه این همایش در استان‌های کشور با رویکردهای مختلفی برگزار شده است، تصریح کرد: اتاق بازرگانی استان مربوطه، دانشگاه مادر مربوطه و موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی ایران با همکاری استان‌ها در بخش‌های مختلف، این همایش را برگزار می‌کنند.

وی با بیان اینکه می‌توان در استان زنجان با توجه به رویکردهای تخصصی صنعت، همایش تعامل صنعت و دانشگاه را برگزار کرد، یادآور شد: در برخی از استان‌ها و رویدادهای قبلی، تفاهم‌های خوبی حاصل شد؛ از آن جمله بورسیه دانشجویان، تفاهم همکاری بین دو حوزه صنعت و دانشگاه و مقالات تخصصی و حل بخشی از مشکلات صنعت و دانشگاه بوده است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « هشتمین همایش تعامل صنعت و دانشگاه کشور در زنجان برگزار می‌شود » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *