افزایش اعتبارات شهرداری‌های آذربایجان شرقی نسبت به سال گذشته

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: افزایش اعتبارات شهرداری‌های آذربایجان شرقی نسبت به سال گذشته

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان‌شرقی از افزایش اعتبارات شهرداری های آذربایجان شرقی نسبت به سال گذشته خبر داد.

مرتضی موحدنیا در آیین افتتاح چندین پروژه عمرانی شهرداری کوزه کنان اظهار کرد: روند تحقق بودجه شهرداری های استان در ماه های اخیر در شرایط مطلوبی بوده، از این‌رو بودجه شهرداری شبستر در سال گذشته ۸۸ میلیارد تومان بود که این رقم در پنج ماهه سال جاری ۴۰ میلیارد تومان شده است و همچنین آمار کوزه‌کنان در تخصیص اعتبارات نیز روند رو به رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: البته علاوه بر این اعتبارات به تمامی شهرداری‌های استان ماشین‌آلات و قیر رایگان تعلق می‌گیرد که همه ساله این میزان با رشد روبرو بوده و سهم استان افزایش می‌یابد.

وی هدف دولت را کمک به همه شهرداری‌ها در راستای ارتقای کیفی و کمی خدمت‌رسانی به مردم و شهرها عنوان کرد و بر حضور به موقع و سریع دولت در صحنه‌های خدمت‌رسانی تاکید کرد و گفت: دولت در تلاش است که رضایت مردمی را کسب کند و همچنین لزوم خدمت‌رسانی بهتر و کسب رضایت حداکثری در جامعه، در این است که هیچ شکافی بین مردم و مجریان دولت نباشد و همیشه باید در صحنه و در کنار مردم حاضر باشیم.

موحد نیا با بیان اینکه شهرستان شبستر از لحاظ مشارکت مردمی در سطح استان الگو می باشد، گفت: در این شهرستان طی چند صد سال گذشته، برنامه‌ریزی و فرهنگ سازی مختص مردم انجام شده است به طوریکه با این آموزش‌‎ها و فرهنگسازی‌های صورت گرفته بر آن شدیم که مردم اموال دولتی و بیت‌المال را عین اموال خود دانسته و مراقب آن هستند.

وی ادامه داد: در این شهرستان، مردم علاقه مند بوده و احساس تعلق نسبت به شهرشان دارند و این یک نقطه مثبتی و خیال راحتی برای ماست که مردمان این شهرستان ، شهر را همچون خانه خود می‌دانند.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه کوزه کنان مهد تولید کوزه است، افزود: برای توسعه و به روز کردن تولید کوزه برای صادرات به شهرهای دیگر آماده کمک به این حرفه هستیم.

سیدباقر موسویان، شهردار کوزه کنان نیز در این مراسم گفت: پارک هادی کهریز، پارک سفال، احداث بوستانهای محلی حاجلار و ینگلر، بازسازی خیابان محله بالا (تخریب زیرسازی جدول‌گذاری و اسفالت)، پل ارتباطی کوزه کنان -یوسف آباد، انتقال شهرداری به ساختمان جدید (تجهیز تکمیل و محوطه سازی ساختمان اداری شهرداری)، جدول‌گذاری سطح شهر، سنگ فرش و پیاده رو سازی، اسفالت ریزی معابر شهری ، کاشت ۱۲۰۰ عدد نهال و تجهیز فضای سبز شهری به آبیاری قطره ای ، آغاز ممیزی املاک بصورت الکترونیکی نرم افزار GIS (جی آی اس)، پیگیری جدی خطر سیل کوزه کنان و تهیه طرح مطالعاتی جمع آوری آب‌های سطحی در مرحله نهایی بررسی و تصویب قرار دارد. پرداخت هزینه دو عدد برج روشنایی فانوسی شکل (هادی کهریزی و میدان تاسوعا) ، نصب تابلوی ورودی شهرتوسط خیر بزرگوار حاج سیدنبی طباطبایی نجفی از جمله عملکرد عمرانی شهرداری کوزه کنان در دو سال گذشته از شهریور ۱۴۰۰ تا شهریور ۱۴۰۲ است.

وی افزود: پارک هادی کهریزی با اعتبار ۳ میلیارد و ۵۸ میلیون تومان در مساحتی به متراژ پنج هزار مترمربع در مدت یک سال و نیم به بهره برداری رسید و  پارک سفال با اعتبار یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و به مساحت ۲ هزار مترمربع در مدت یک سال و نیم، امروز افتتاح شده و بوستان های محلی حاجیلار و ینگلر در مساحت هزار مترمربع و با اعتبار ۴۵۰ میلیون تومان احداث شد.

وی ادامه داد: همزمان با اجرای طرح گسترده نهضت آسفالت در معابر اصلی و محلات کوزه کنان با ارائه متوازن انواع خدمات شهری، عملیات جدول گذاری، لکه گیری آسفالت و آسفالت ریزی اساسی به منظور ارتقاء ضریب ایمنی تردد در معابر سطح شهر با اعتبار حدودا پنج میلیارد تومان انجام شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شهرداری کوزه کنان، وی با تشکر از خیر بزرگوار آقای سیدنبی طباطبایی نجفی گفت: با کمک خیرین کوزه کنان پل ارتباطی کوزه کنان – یوسف آباد با اعتبار سه میلیارد تومان احداث شده است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « افزایش اعتبارات شهرداری‌های آذربایجان شرقی نسبت به سال گذشته » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *