متخصص طب اورژانس، حلقه مفقود بیمارستان بهنیا تیران است

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: متخصص طب اورژانس، حلقه مفقود بیمارستان بهنیا تیران است

ایسنا/اصفهان رئیس بیمارستان بهنیا تیران گفت: حضور متخصص طب اورژانس حلقه مفقود این بیمارستان در خدمت‌رسانی است.

ملیحه زیبنده‌پور در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به جایگاه بیمارستان بهنیا تیران در خدمت رسانی به بیماران سرپایی و مصدومان حوادث، اظهار کرد: به دلیل موقعیت جغرافیایی این شهرستان و حجم بالای تردد وسایل نقلیه حوادث جاده‌ای نیز به وقوع می‌پیوندند که بیمارستان بهنیا به آنان خدمات ارائه می‌دهد.

وی افزود: بسیاری از مسافران مثل مردم این منطقه برای درمان بیماری‌های غیر فوریتی نیز به بیمارستان مراجعه می‌کنند و از خدمات این مرکز درمانی بهره می‌گیرند که آمار تمام این مراجعات سرپایی و اورژانسی رو به افزایش است.

رئیس بیمارستان بهنیا تیران با بیان اینکه میزان مراجعات مردمی این مرکز در سال جاری در مقایسه با پارسال ۲۰ درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: اورژانس و بیمارستان بهنیا تیران به متخصص طب اورژانس برای تسریع در خدمت رسانی و فعالیت تخصصی نیاز دارد.

وی ادامه داد: اعزام بیماران قلبی و عروقی و حوادث جاده از اورژانس بهنیا به دیگر بیمارستان‌های تخصصی مرکز استان روند افزایشی دارد و باید تعداد پرستاران نیز افزایش پیدا کند.

زیبنده‌پور به کمبود پرستار و متخصص در این مرکز بهداشتی و درمانی اشاره کرد و یادآور شد: با وجود حجم بالای مراجعان جبران کمبود تیم درمان با همین نیروهای فعلی انجام می‌شود که خستگی آنان را به همراه دارد.

وی خاطرنشان کرد: با کمک خیران سلامت به دنبال تامین منابع مالی برای جذب نیروی جدید بیش از حد موجود هستیم تا بخشی از کمبود جبران شود، اما همکاری دانشگاه علوم پزشکی در این خصوص نیاز است.

رئیس بیمارستان بهنیا تیران به فرسودگی ساختمان اورژانس اشاره کرد و گفت: علاوه بر کمبود نیروی انسانی، فرسودگی ساختمان چالش جدی برای این مرکز درمانی است.

وی اضافه کرد: آزمایشگاه این بیمارستان استانداردهای لازم وزارت بهداشت و سازمان انتقال خون را ندارد، به همین دلیل بانک خون در این مرکز فعال نیست.

به گفته زیبنده‌پور، زمان اجرای طرح تحول سلامت طی سال‌های گذشته، جذب اعتبار صورت نگرفته و باعث شده تا این مرکز بهداشتی و درمانی مجهز نشود و مشکلات آن امروز خود را نشان بدهد.

وی مشارکت خیران در توسعه امکانات و تجهیزات بیمارستان بهنیا را مهم خواند و افزود: اعتماد مردم به کادر درمان در این بیمارستان رو به افزایش است که با افزایش نیروی انسانی و بهره برداری از بخش‌های ویژه آن شاهد تحول جدی در خدمت‌رسانی خواهیم بود.

رئیس بیمارستان بهنیا تیران، یادآورشد: شاخص‌های بهینه‌سازی عملکرد در بیمارستان بهنیا بر اساس ارزیابی‌های وزارت بهداشت و درمان در سال جاری افزایش یافته و این مرکز در لیست بیمارستان‌های درجه ۲ کشور قرار گرفته است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « متخصص طب اورژانس، حلقه مفقود بیمارستان بهنیا تیران است » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *