اجرای ۴۶پروژه زیربنایی در شاهرود/ نبض شهر روی خط توسعه می زند

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از مهر: اجرای ۴۶پروژه زیربنایی در شاهرود/ نبض شهر روی خط توسعه می زند

به گزارش خبرنگار مهر، محسن احمدی در جمع خبرنگاران همزمان با ظهر شنبه در حاشیه بازدید از طرح‌های عمرانی با اشاره به اجرای طرح‌های شهرداری شاهرود، بیان کرد: اجرا و بهره برداری بیش‌از ۴۶ پروژه عمرانی این مجموعه در هفته دولت باعث امید افزایی در بین شهروندان خواهد شد.

احمدی گفت: مدیریت شهری شاهرود به مناسبت هفته دولت ابتدا با توکل بر خداوند یکتا، تلاش و کوشش شبانه‌روزی و مدیریت جهادی با تکیه بر شاخصه‌های امانتداری، صداقت و سلامت اداری سعی بر آن داشت تا بالغ بر ۴۶ پروژه بزرگ و کوچک را با هدف توسعه و پیشرفت شهری، خدمت بهینه و رفاه شهروندان به مرحله اجرا و بهره‌برداری برساند.

وی با اشاره به اینکه تعدد اجرا و بهره‌برداری پروژه‌های عمرانی مدیریت شهری نشانه تجلی عزم، تلاش شبانه‌روزی و مدیریت جهادی این مجموعه با شرایط اقتصادی سخت است، گفت: سرعت بخشیدن به اجرای پروژه‌های عمرانی و نظارت بر روند اجرا از مهم‌ترین اولویت‌های این مجموعه قرار دارد که با دقت و سرعت و کیفیت همراه خواهد بود.

اصلاح هندسی معابر

شهردار شاهرود با تأکید بر اینکه در این مدت اقدامات و پروژه‌های ارزنده و شایسته‌ای به مرحله اجرا و به بهره‌برداری رسیده است، عنوان داشت: پل طبیعت، احداث میادین و اصلاح هندسی های متعدد، آغاز عملیات اجرایی میدان الغدیر، طرح توسعه آبشار دوم، بهره‌برداری از فاز اول احداث میدان رز، آسفالت معابر اصلی شهر، ساماندهی و بهسازی بیش‌از بیست مورد پیاده‌روسازی، تکمیل فاز دوم ساختمان اداری شهرداری شاهرود از جمله طرح‌ها است.

احمدی بیان کرد: پارک مشاهیر، بهسازی و بازپیرایی پارک‌ها و بوستان‌های محله‌ای، نورپردازی‌های سطح شهر، اجرای شبکه لوله‌کشی آب خام، احداث دیوار پادگان و حذف سیم‌خاردارهای حد غربی شهر، بازگشایی بن‌بست شهرک گلبرگ به میدان و خیابان شهید غفاری، احداث ایستگاه شماره ۵ آتش‌نشانی، بستن قرارداد سرمایه‌گذاری و اجرای عملیات عمرانی ستاره شرق از جمله طرح‌های شهرداری شاهرود است.

وی افزود: اقدامات انجام گرفته در تملک، تخریب و بازگشایی اداره پست در میدان امام، پروژه انتقال ایستگاه تاکسی و اتوبوس به گاراژ توکل، تملک و تخریب و بازگشایی میدان مرکزی شهر، ساخت و نصب المان‌های زیبای شهدا در معابر اصلی، اجرای فاز دوم پارک بانوان و پارک خطی شهرک امام رضا، احداث بلوارهای زیبایی چون بلوار آیت الله نوری و ۱۷ شهریور در راستای تسهیل عبور و مرور، پل شاهوار و… از جمله این پروژه‌ها در هفته دولت بوده‌است.

اجرای ۴۶پروژه زیربنایی در شاهرود/ نبض شهر روی خط توسعه می زند

احداث پارکینگ

شهردار شاهرود از عقد قرارداد این مجموعه و شرکت عمران و مسکن‌سازان استان سمنان در راستای قرارداد مشارکت مدنی در ساخت تجاری پروژه ستاره شرق واقع در هسته مرکزی خبر داد و بیان داشت: مدیریت شهری شاهرود با احداث سه طبقه پارکینگ طبقاتی در طبقات منفی، مجتمع تجاری و فضاسازی زیبا منطبق با بافت تاریخی واقع در هسته مرکزی در راستای توسعه، پیشرفت و آبادانی شهری گام برداشته و این مطالبه به‌حق شهروندان شاهرودی را بعد از چندین سال متوالی احیا و بر چرخه اجرایی پروژه‌های زیربنایی اضافه کرد.

احمدی ضمن بازدید از اولین تقاطع سه سطحی میدان ولایت در استان سمنان با اشاره به اینکه این پروژه با مشخصات فنی زیرگذر به عرض ۱۷ متر به‌صورت ۲ طرفه در مسیری ۴۸ متری و طول مسیر ۶۵۰ متر با ۵ درصد پیشرفت اجرای کار (جلوتر از برنامه‌ریزی و اجرا) قرار دارد، اعلام داشت: روگذر این پل شامل ۱۳ دهانه و عرض کلی ۷.۳۰ به طول ۹۰۰ متر و دال مجوف از جاده رویان – دیزج شروع و با انشعاب به دو مسیر به بلوار ارتش و بلوار شهید مطهری به‌صورت یک‌طرفه منتهی خواهد شد.

وی درباره احداث پارک مشاهیر که در حال اجرا و با پیشرفت خوبی عملیات اجرایی آن سپری می‌شود، گفت: این پارک به‌عنوان یکی از ظرفیت‌های خوب برای شناساندن داشته‌های فرهنگی و مفاخر شهر به نسل جوان و افزایش سرانه تفرجگاهی همجوار با پارک شهدای محراب در حال انجام است.

تعیین تکلیف میدان الغدیر

شهردار شاهرود از آغاز عملیات اجرایی میدان الغدیر خبر داد و افزود: بعد از پیگیری‌های مکرر فنی و حقوقی با پیمانکار قبلی و برگزاری مناقصه طرح انتخاب پیمانکار انجام، تجهیز کارگاه صورت گرفته و در این پروژه شاهد آغاز عملیات اجرایی هستیم که تا پایان سال تکمیل و در نوروز ۱۴۰۲ شاهد بهره برداری از میدان ورودی شهر از سمت تهران خواهیم بود.

احمدی گفت: چرا این همه حساسیت زمانی که این طرح در سال ۹۹ با وجود اخذ مصوبه و مجوزهای لازم و صرف هزینه میلیاردی در اجرای فونداسیون و اسکلت المان بسیار فاخر از بین رفت وجود نداشت، اما اکنون با وجود مشکلات بسیار در حوزه فنی و حقوقی و بررسی دقیق کارشناسان و مشاوران در تکمیل رفع نواقص و عقد قرارداد با پیمانکار جدید این حساسیت دوچندان دیده می‌شود لذا مفتخرم اعلام کنم تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره به دلیل مطالبات به حق مردم و عدم آسیب به سرمایه مردم چون پل تقاطع غیر هم سطح شهید سلیمانی، طبیعت، شاهوار و … یکی از اولویت‌های این مجموعه است که با دقت، برنامه‌ریزی انجام و در حال اجرا است.

وی در ادامه با اشاره به این خبر که اقدامات قانونی مناقصه پارکینگ طبقاتی گاراژ توکل در حال انجام و مجوزهای لازم اخذ شده‌است و به‌زودی شاهد تجهیز کارگاه و عملیات اجرایی آن خواهیم بود، اظهار داشت: پروژه‌ی گاراژ توکل با تعریض میدان جمهوری در ضلع جنوب غربی تا مسجد محمدیه و انتقال پایانه تاکسی با ظرفیت هفت‌خط و استقرار ۷۰ تاکسی و ۳ خط اتوبوس و استقرار ۱۰ دستگاه اتوبوس در ۲ طبقه که شامل پارکینگ در طبقات بالا و ساختمان اداری تاکسی‌رانی در همکف به‌زودی اجرایی خواهد شد.

واگذاری شهرک فدک

شهردار شاهرود از تکمیل پروژه احداث ایستگاه آتش‌نشانی و افتتاح آن در هفتم مهر ۱۴۰۲ به مناسبت روز آتش‌نشانی و خدمات ایمنی خبر داد و در تکمیل این خبر عنوان داشت: این ساختمان واقع در خیابان قدوسی با مساحتی بالغ بر ۴۶۰ مترمربع در دو طبقه با کلی کلیه ملزومات و با هدف پایین آوردن زمان رسیدن به محل حادثه و دسترسی آسان به هسته مرکزی شهر احداث شد.

احمدی همچنین خطاب به خبرنگاران با اشاره به اینکه شما مطالبه‌گر واگذاری شهرک فدک و کوثر به شهرداری شاهرود باشید چراکه علی‌رغم پیگیری‌های بسیار مدیریت شهری، هنوز این دو شهرک به شهرداری واگذار نشده است، اعلام داشت: علی‌رغم عدم واگذاری این دو شهرک به شهرداری همچنان این مجموعه از ارائه خدماتی چون احداث بوستان، نظافت و جمع‌آوری روزانه زباله‌ها، فضاهای سبز و زیباسازی سرباز نزده و با تلاش بیشتر این اقدامات را در راستای رفاه شهروندان انجام خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه بیش‌از ۱۶ طرح احداث میدان، اصلاح هندسی و دوربرگردان‌های ایمن و طرح‌های متعدد ایمنی و ترافیکی در شهر اجرایی شده‌است، گفت: اجرای طرح‌های احداث میدان ورودی شهرک دانشگاه، بلوار آیت الله نوری، بلوار خیابان ۱۷ شهریور، میدان کتاب، میدان فجر بهارستان، اصلاح هندسی و دوربرگردان‌های میدان هفت‌تیر، بازگشایی بن‌بست شهرک گلبرگ به میدان و خیابان شهید غفاری و…با هدف روان‌سازی جریان ترافیک، تسهیل عبور و مرور، ایمن‌سازی معابر، سهولت در تردد وسایل نقلیه و شهروندان و بهبود کیفیت شهری انجام شده‌است.

پارک بانوان شاهرود

شهردار شاهرود با بیان این‌که فاز اول میدان گل رز در هفته دولت به بهره‌برداری رسیده است، افزود: این میدان در مساحتی بالغ بر دوهزار مترمربع احداث و با احداث این میدان، بلوار آیت‌الله دستغیب و تأمین دسترسی به متن نوع تفریح و گردشگری آبشار، پارک بانوان و باغ ایرانی محقق شده است.

وی از اجرای فاز دوم پارک بانوان با هدف ایجاد محیطی امن، مفرح و بانشاط برای بانوان شاهرودی خبر داد و ابراز داشت: در این پروژه که یکی از زیباترین و متفاوت‌ترین پارک بانوان در کشور است مهم‌ترین آیتم آن استخرهای متعدد تراس‌بندی شده با حجم عظیم آب خواهد بود که در این طرح هیچ نوع درختی جابه‌جا نخواهد شد چراکه تأمین نگهداری تنه در آب دیده شده و این امر بر زیبایی مجموعه تأثیر بسزایی خواهد داشت.

شهردار شاهرود در پایان با بیان اینکه عملیات بازگشایی مسیر بن بست شهرک گلبرگ به میدان و خیابان شهید غفاری با حضور خبرنگاران انجام شد، اعلام داشت: مجتمع گردشگری و تجاری در میدان بار قدیم، بهسازی و احداث مسیر پیاده‌روی در تپه باغ زندان، بهسازی و بازپیرایی پارک‌ها و بوستان‌های محلی، آسفالت معابر و پیاده‌رو سازی های سطح شهر، بازپیرایی میادین امام حسین علیه السلام و… از جمله پروژه‌های در دست اجرا بوده که به‌دلیل مدیریت زمان و تاریکی هوا امکان بازدید از این پروژه‌ها وجود نداشت.

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « اجرای ۴۶پروژه زیربنایی در شاهرود/ نبض شهر روی خط توسعه می زند » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *