سیل ۳۱ میلیارد تومان به منطقه بورالان ماکو خسارت زد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از مهر: سیل ۳۱ میلیارد تومان به منطقه بورالان ماکو خسارت زد

نادر کاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر اطهار کرد: در اثر بارش باران و وقوع سیل ۳۱ میلیارد تومان به منطقه بورالان ماکو خسارت زده شده و اکثر منازل مسکونی در روستای سوریک تخریب شده و دیگر روستا قابل سکونت نیست.

وی با بیان اینکه بعد از ظهر روز سه شنبه ، حدود ساعت ۱۷ عصر با اطلاع از وقوع سیل گروه‌های امدادی اعم از سپاه، مرزبانی، هلال احمر و شهرداری‌های ماکو و بازرگان و اداره راه و تمامی دستگاه‌های خدمات رسان در محل حاضر بوده و همه در پای کار بودند و تا ساعت ۲ نصف شب در محل حضور داشتند گفت: در اثر بارش باران و وقوع سیل ۳۱ میلیارد تومان به منطقه بورالان ماکو خسارت زده شده است.

کاظمی با اشاره به اینکه به ۷ روستای منطقه بورالان ماکو سیل آمده ولی خسارت اصلی به روستای سوریک که حدوداً ۶۲ خانوار می‌باشند وارد شده است افزود: اکثر منازل مسکونی در روستای سوریک تخریب شده و دیگر روستا قابل سکونت نیست.

وی گفت: با توجه به اینکه رو به فصل زمستان می‌رویم هرچه سریع‌تر در اولین فرصت باید ساختمان‌های جدید احداث شود.

کاظمی در خصوص اینکه اکیپ‌های ارزیابی خسارت جهت انعکاس خسارت‌های وارده به استان برای تأمین اعتبار حضور دارند گفت: به اثاثیه منازل، تأسیسات آب و برق و راه و دامداران آسیب کلی وارد شده و خسارت کلی دیده‌اند.

رئیس ستاد بحران شهرستان ماکو بیان کرد: نیازهای اساسی اولیه از سوی هلال احمر اعم از چادر، پتو، موکت، والور، کلمن و بسته‌های غذایی اضطراری در بین روستاییان پخش و برای ۱۲۵ نفر نیز اسکان صورت گرفته است.

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « سیل ۳۱ میلیارد تومان به منطقه بورالان ماکو خسارت زد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *