گیلان صاحب موزه موسیقی می‌شود

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از مهر: گیلان صاحب موزه موسیقی می‌شود

ولی جهانی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: گیلان به جهت پیشینه تاریخی که دارد گلچینی از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های تاریخی، گردشگری و باستانی است.
وی از مرمت و بازسازی مدرسه فروغ رشت خبر داد و افزود: این مجموعه با اختصاص اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال و انتخاب پیمانکار ذیصلاح عملیات مرمت و بازسازی می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از احداث موزه موسیقی در این استان خبر داد و بیان کرد: مدرسه فروغ رشت پس از مرمت و بازسازی تبدیل به موزه موسیقی شده و در اختیار هنرمندان قرار می‌گیرد.

جهانی اضافه کرد: در این مرحله از پیمان مرمت و تعویض درب‌ها، لمبه کوبی طبقه دوم و مرمت دیوارهای داخلی از جمله برنامه‌های مورد نظر اداره کل بوده، در مراحل بعدی نیز قسمت‌های مختلف دیگر مورد مرمت و بازسازی قرار خواهد گرفت.

وی ساماندهی بناهای تاریخی فاخر استان را یکی از ضروریات مهم دانست و افزود: در سال‌های اخیر و در دولت مردمی ایران قوی دکتر رئیسی اقدامات خوبی در راستای حفظ، احیا و مرمت بناهای تاریخی صورت پذیرفته و امید است با مشارکت مالکان بناهای تاریخی اعم از دولتی و خصوصی بتوانیم تا حدود زیادی ساختمان‌های تاریخی ارزشمند استان را ساماندهی نموده و از خطر آسیب و نابودی حفظ کنیم.

مدرسه فروغ قدیمی ترین مدرسه دخترانه رشت و جز اولین مدارس دخترانه در ایران بوده که در سال ۱۲۸۲ خورشیدی در محله آفخرا تأسیس شده است.

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « گیلان صاحب موزه موسیقی می‌شود » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *