فراهم شدن بیش از ۶ هزار شغل در سیستان و بلوچستان

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از مهر: فراهم شدن بیش از ۶ هزار شغل در سیستان و بلوچستان

ایرج حسن پور در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: با صدور پروانه بهره‌برداری و جواز تأسیس زمینه اشتغال بالغ بر شش هزار نفر در بخش صنعت، معدن و تجارت فراهم شده است.

وی به صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف صنعت، معدن و تجارت اشاره و اظهار کرد: در بخش صنعت با صدور ۳۹ پروانه بهره‌برداری و ۱۲۱ جواز تأسیس زمینه اشتغال دو هزار و ۲۶۵ نفر مهیا شد.

وی اضافه کرد: در این بازه زمانی در حوزه معادن نیز با صدور ۴۱ پروانه اکتشاف، شش گواهی کشف و ۱۲ پروانه بهره‌برداری زمینه اشتغال برای ۳۴۶ نفر ایجاد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: در حوزه بازرگانی نیز در پنج ماهه نخست امسال، با صدور هزار و ۲۶۰ پروانه کسب صادره زمینه اشتغالزایی هزار و ۲۶۰ نفر برقرار شده و با اقدامات انجام شده در این حوزه، ۷۹ میلیون دلار صادرات و ۶۵۳ میلیون دلار واردات صورت شده است.

وی تاکید کرد: اشتغال ایجاد شده در قالب صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری تعداد دو هزار و ۲۲۰ نفر بوده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در بخش دیگر سخنان خود به احیای واحدهای صنعتی و معدنی اشاره و گفت: در این بازه زمانی، از ۳۶ واحد صنعتی هدفگذاری در سال جاری سه واحد، و ۶ واحد معدنی نیز با مجموع اشتغال ۸۱ نفر احیا شده است.

حسن پور به تشریح مهم‌ترین اقدامات این اداره‌کل در سال جاری پرداخت و بیان کرد: رفع مشکل ساخت شناور در واحدهای شناورسازی بعد از گذشت دو سال، پیگیری اجرای طرح تراکتورسازی با هدف تأمین تراکتور مورد نیاز بخش کشاورزی استان و نگاه صادراتی به کشور افغانستان و پاکستان، پیگیری اجرای طرح لوله‌های فوالدی اسپیرال با هدف تأمین خط انتقال آب از دریای عمان به سیستان، برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک با حضور بالغ بر ۷۰ واحد تولیدی از رسته‌های صنایع محصولات ساختمانی، نساجی، غذایی و واحدهای تولیدی دانش بنیان در شهریور ماه جاری، راه اندازی سه بازارچه خرده فروشی ریمدان، کوهک، پیشین و بهره برداری از واحد ریسندگی بافت بلوچ با سرمایه گذاری ۱۵۹ میلیارد تومان و اشتغال ۱۲۰ نفر از جمله این اقدامات است.

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « فراهم شدن بیش از ۶ هزار شغل در سیستان و بلوچستان » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *