خانه‌ای که از آسمان سقوط کرد + تصاویر

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: خانه‌ای که از آسمان سقوط کرد + تصاویر

سال ۲۰۱۴ بود و دوسالانه هنر آدلاید در استرالیا که یک هنرمند اهل این کشور اثری خلق کرد و بسیاری را به شگفتی وا داشت؛ خانه‌ای که از آسمان سقوط کرده بود!

ایسنا با محوریت قرار دادن اصل ماندگاری آثار هنری در هر عصر و مکتب هنری، در خبرهایی جداگانه مروری خواهد داشت بر عجیب‌ترین آثاری که در سال‌های اخیر در دنیا خلق شده‌اند. پیشتر گزارش‌هایی داشتیم با موضوع نمایشگاه‌های عجیب دنیا که در این خبر نیز یادآوری شده است.

یان استرنج از هنرمندان شناخته شده استرالیا، عنوان چیدمان خود را «Landed» گذاشته بود و آن را برای دوسالانه هنر استرالیا آدلاید در سال ۲۰۱۴ رونمایی کرد. این اثر، بازسازی خانه‌ای در حومه استرالیا در دهه ۱۹۲۰ بود که در حیاط گالری هنر استرالیای جنوبی قرار گرفت.

خانه تماماً سیاه بود و به نظر می‌رسید که از آسمان سقوط و خود را در حیاط گالری جاسازی کرده است.

خانه‌ای که از آسمان سقوط کرد + تصاویر

معماری این خانه که بازسازی خانه دوران کودکی استرنج بود، نمونه‌ای از خانه‌های متعددی است که در استرالیایی و در اوایل دهه ۱۹۰۰ ساخته شدند. این اثر تا حدی برای تضاد معماری نئوکلاسیک موزه با معماری حومه‌ای استرالیا در دهه ۱۹۲۰ طراحی شد. این اثر همچنین اشاره‌ای مستقیم و طنزآمیز به جادوگر OZ و ظهور ناگهانی فرهنگ غربی در استرالیا داشت.

خانه‌ای که از آسمان سقوط کرد + تصاویر

خانه‌ای که از آسمان سقوط کرد + تصاویر

خانه‌ای که از آسمان سقوط کرد + تصاویر

در این زمینه بخوانید:

کله‌های غول‌پیکر از گالری‌های مشهور سر درآوردند!

برای تماشای این عکس ها زیرآبی بروید

خلق آثار هنری با موی یک میلیون انسان!

استرنج دو سال قبل نیز پروژه‌ قابل توجه دیگری را در شهر سیدنی رونمایی کرد. تقاطع نوری عنوان پروژه‌ هنری ـ شهری این هنرمند استرالیایی بود که  موفق شد نمای فرسوده ساختمان ویکتوریایی قرن نوزدهم را با نصب هنرمندانه ال‌ای‌دی‌ها و ایجاد خطوط پرسپکتیو نوری، همچون‌ گوشواره‌هایی تزیینی به یک اثر هنری ویژه و در معرض توجه تغییر و سامان دهد. ضمن آنکه این خطوط با خلق چشم‌اندازی انتزاعی، بیانگر تاثیر شگفت‌انگیز بینش هنری بر معماری، مناظر و محیط شهری می‌باشد.

خانه‌ای که از آسمان سقوط کرد + تصاویر

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « خانه‌ای که از آسمان سقوط کرد + تصاویر » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *