حق‌وردی: دنیا عاجز از درک رمز مقاومت تمدن‌ساز غرورآفرین مردم ایران است

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: حق‌وردی: دنیا عاجز از درک رمز مقاومت تمدن‌ساز غرورآفرین مردم ایران است

نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بدون تردید ایستادگی و مقاومت جانانه ملت حماسه ساز ایران که هر برهه جدید از زندگی خود را با حماسه‌ای بزرگ می‌نمایاند، همه صاحب‌نظران و کنشگران مسائل سیاسی، اجتماعی و تمدنی دنیا را به تعجب واداشته و آنها متحیر و عاجز از درک رمز ایستادگی شکوهمند و این مقاومت تمدن ساز غرورآفرین هستند.

به گزارش ایسنا، حسین حق وردی، نماینده شهریار و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در جلسه روز چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ صحن مجلس در نطق میان دستور خود تاکید کرد: پایایی یک نظام انقلاب اسلامی به پویایی آن بستگی دارد و چه پدیده‌ای پویاتر و رساتر از برگزاری شکوهمند مراسم اربعین می تواند پویایی نظام اسلامی و پایه گذاری مقدمات تکوین نظام تمدنی جدید اسلام انقلابی را فریاد زند و این گونه موجب یاس و ناامیدی در جبهه کفر و نفاق شود؟

وی افزود: از تمهیدات اندیشیده شده توسط دولت جمهوری اسلامی ایران و به ویژه از عنایت رئیس جمهوری در جهت باشکوه برگزار شدن مراسم اربعین امام حسین (ع) و یاران باوفایش و همچنین از همه دست‌اندرکاران برگزاری این مراسم ماندگاربه ویژه از دولت، ملت عراق و همه موکب داران عراقی و ایرانی صمیمانه تشکر می‌کنم.

این نماینده همچنین تاکید کرد: از ملت نستوه و خستگی ناپذیر و حماسه ساز و همیشه پایدار و مقاوم ایران که بزرگوارانه و نجیبانه علی رغم همه مشکلات اقتصادی و اداری همیشه پوزه معاندین و مستکبرین زمان را به خاک مذلت مالیده و خواب راحت را از چشم ستمگران و زورگویان جهان ربوده، تشکر می‌کنم؛ ملتی که کریمانه تمام مشکلات ایجاد شده از سوی ابر جنایتکاران دنیا به خصوص آمریکای جنایتکار و شیطان بزرگ را به جان خریده تا عزت و عظمت روزافزون خود را حفظ کند و به تمام مستکبران جهان یادآور شود که ما پیرو مکتب «هیهات من الذله »هستیم.

حق وردی اضافه کرد: بدون تردید ایستادگی و مقاومت جانانه ملت حماسه ساز ایران که هر برهه جدید از زندگی خود را با حماسه‌ای بزرگ می‌نمایاند، همه صاحب‌نظران و کنشگران مسائل سیاسی، اجتماعی و تمدنی دنیا را به تعجب واداشته و آنها متحیر و عاجز از درک رمز ایستادگی شکوهمند و این مقاومت تمدن ساز غرورآفرین هستند. بدون شک رمز افتخارآفرینی ملت ایران در ارادت بی‌انتها و اطاعت مستمر از ولایت نهفته است و خداوند متعال اجر ملت کبیر ایران را در عزت و عظمت روزافزون و در تبدیل ایران به یکی از قدرت های بزرگ روز دنیا و در محبوب القلوب شدن ملت ایران نزد ملت‌های مظلوم و مقاوم قرار داده است و این افتخارها نصیب ملت ایران نمی‌شد مگر با رهبری پیامبر گونه حضرت امام (ره) و خلف صالح او مقام معظم رهبری و پیروی بی شائبه مردم از اینکه پیشوایان صالح.

وی اظهار کرد: مردم زمان شناس ایران با فهم دقیق از رسالت خود در عصر جاهلیت تمدن، پرچمدار احیای مکتب الوهیّت و صلاح و نجات بشریت است و دقیقاً به این وصیت خمینی کبیر پایبند است که فرموده «به ملت شریف ایران وصیت می‌کنم که در جهان حجم تحمل زحمت ها و رنج ها و رنج‌ها و فداکاری‌ها و جان نثاری‌ها و محرومیت‌ها مناسب حجم بزرگی مقصود و ارزشمندی و علو رتبه آن است. آنچه که شما ملت شریف و مجاهد  برای آن به پا خاستید و دنبال می‌کنید و برای آن جان و مال نثار کرده و می کنید، والاترین، بالاترین و ارزشمندترین مقصد و مقصودی است که از صدر عالم در ازل و پس از این تا ابد در جهان عرضه شده و خواهد شد و آن مکتب الوهیّت به معنای وسیع آن و ایده  توحید با ابعاد رفیع ان است».

این نماینده مجلس ادامه داد: حال که ملت رشید و سربلند ایران از تمام آزمون‌ها سربلند بیرون آمده است بر ما مسئولین است که با خدمت صادقانه و تلاش شبانه روزی قدردان عملی این ملت سرافراز باشیم و آنچه را که موجب نگرانی، نارضایتی و ناراحتی این ملت حماسه ساز می شود را رفع نماییم و در تحقق مطالبات به حق آنان بکوشیم و با کسب رضایتمندی عمومی به پایایی و پویایی نظام اسلامی کمک کنیم.

حق وردی با بیان اینکه «امروزه مطالبات عامه مردم ریشه در مشکلات اقتصادی و اداره مملکت دارد»، تصریح کرد: مقابله با گرانی‌ها و تورم سرسام‌آور که علی رغم زحمات  قابل تقدیر دولت همچنان ریشه تمام نارضایتی‌ها است، احتیاج به برنامه‌ریزی دقیق و طرح‌های عملیاتی زود بازده دارد که به سرعت اثرش در جامعه دیده شود، اگر قرار باشد آزاد شدن منابع ارزی مسدود شده ما در کف جامعه بازخورد مثبتی نداشته باشد اثرات تلاش‌های دولت خدمتگزار دیده نخواهد شد. مشکلات مربوط به تنش آبی در کشور و همسان سازی حقوق بازنشستگان، ساماندهی تبدیل وضعیت  نیروی‌های شرکتی و پیمانکاری و کارگران ساختمانی که به بهانه مختلف با قطع بیمه خود مواجه هستند گرانی کمرشکن اجاره بها باید برطرف شود.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « حق‌وردی: دنیا عاجز از درک رمز مقاومت تمدن‌ساز غرورآفرین مردم ایران است » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *