خدمات درمانی و پذیرایی موکب انصارالحسین(ع) ندسا در کربلا

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از مهر: خدمات درمانی و پذیرایی موکب انصارالحسین(ع) ندسا در کربلا

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالعظیم بهرامی صبح پنجشنبه در نشستی با خبرنگاران گفت: همزمان با برپایی موکب انصارالحسین (ع)، یک واحد درمانگاهی سیار با تمام تجهیزات خدمات درمانی و دارویی در این موکب، افتتاح و به صورت شبانه روزی و جهادی با مراجعه روزانه ۸۰۰ نفری و فعالیت همه بخش‌های درمانی و دارویی به ارائه خدمات رسانی و خدمتگزاری زوار عزیز اربعینی پرداختند.

بهرامی افزود: این واحد درمانی روزانه بیش از ۸۰۰ نفر مراجعه کننده زائر از کشورهای مختلف از جمله ایران، عراق، لبنان، پاکستان، افغانستان و دیگر کشورها داشت که با همت جهادی و انقلابی کادر درمانی حاذق اعم از پزشکان و پی را پزشکان مجموعه فرماندهی بهداری نیروی دریایی سپاه ویزیت و مداوا شدند.

وی گفت: روزانه به صورت میانگین در بخش برادران با ظرفیت پذیرش ۸۰۰ نفر و بخش خواهران روزانه میزبان بیش از ۷۰۰ نفر از زائران خواهر بودیم که با برنامه‌های متنوع فرهنگی مثل مشاوره، پاسخ به سوالات شرعی، اقامه نماز اول وقت جماعت در سه وعده، قرائت دعا و زیارت اربعین و عزاداری مراسم سوگواری حضرت سیدالشهدا و شهدای مظلوم کربلا، مورد استقبال زوار قرار گرفته است.

وی از خدمات عمومی در موکب انصار الحسین (ع) به اسکان مناسب، غذا و پذیرایی چاشت صبحانه و عصرانه اشاره کرد و گفت: این موکب از نظر تأسیسات داخلی دارای شش چشمه سرویس بهداشتی و چهار دوش حمام بوده است.

مسئول موکب انصارالحسین (ع) تصریح کرد: امسال الحمدلله با همکاری مشفقانه و شایسته طرف عراقی بنام برادر «ابومهدی» که یکی از محبین و شیعیان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بود، یک مکان تقریباً مطلوبی (ساختمان هتل نیمه کاره) با همکاری و حمایت ستاد مرکزی اربعین در اختیار موکب انصارالحسین (ع) قرار گرفت و توسط خدام جهادی موکب در کمترین وقت و بازه‌ی زمانی ممکن (سه روزه) به صورت شبانه روزی، جهادی و انقلابی این مکان را آماده پذیرش، اسکان و بهره برداری قرار دادند و الحمدلله از روز پنجم شهریور ۱۴۰۲ موکب، موفق به پذیرش زائران حسینی تا روز اربعین به مدت ده روز طبق برنامه پیش بینی شده انجام شد.

بهرامی اظهار داشت: از ویژگی‌های مهم در موکب انصارالحسین (ع) باید به حضور خدامی مؤمن، مخلص، عاشق اهلبیت (ع)، جهادی، انقلابی و با روحیه خستگی ناپذیری و سعه صدر بالا و حسن خلق رفتاری که با تحسین زائران در هنگام خروج از موکب ابراز می‌داشتند می‌توان اشاره کرد.

وی ابراز داشت: وجود یک واحد کامل درمانی و دارویی با تمام تجهیزات لازم، نزدیکی به حرمین شریفین، وجود سیستم‌های سرمایشی مناسب و ژنراتور برق ثابت از جمله امتیازات موکب انصارالحسین (ع) بود.

وی با اشاره به رشد گسترده جوانان در پیاده روی اربعین ۱۴۰۲ و حضور فعال در مواکب گفت: امسال الحمدلله با حجم گسترده‌ای از حضور جوانان گام دومی در پیاده روی اربعین، همه مواکب به ویژه موکب انصارالحسین (ع) بودیم که به حسب جمعیت جوان پذیرش شده در این موکب ۵۳% درصد را شامل می‌شود.

بهرامی افزود: الحمدلله موکب انصارالحسین (ع) از سال ۹۶ سالانه در ایام اربعین حسینی با همت جهادی و انقلابی عناصر مؤمن، حزب الله، محبین اهلبیت عصمت و طهارت، عاشقان ولایت و امامت و حمایت و پشتیبانی مردمی، عناصر ولایتمدار مخلص و اصحاب جهاد و شهادت، با هدف خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی و آمادگی برای ظهور خورشید عالمتاب هستی حضرت بقیة الله (عج) و فراهم کردن تحقق تمدن نوین اسلامی برپا می‌شود.

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « خدمات درمانی و پذیرایی موکب انصارالحسین(ع) ندسا در کربلا » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *