عمارت شهرداری رشت تبدیل به بزرگترین موزه شهر می‌شود

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از مهر: عمارت شهرداری رشت تبدیل به بزرگترین موزه شهر می‌شود

ولی جهانی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: توانمندی‌ها و قابلیت‌های گردشگری گیلان در بخش‌های مختلف فرصت مناسبی را برای رونق اقتصادی و اشتغال فراهم کرده است که تقویت زیرساخت‌ها در این بخش ضرورت ویژه دارد.

وی از آغاز روند مرمت عمارت شهرداری رشت خبر داد، افزود: با مرمت و باز آفرینی این بنا، عمارت شهرداری رشت به بزرگترین موزه شهر تبدیل می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان با اشاره به مشارکت شهرداری رشت در مرمت ساختمان عمارت این شهرداری بیان کرد: با تخصیص اعتبار لازم از سوی شهرداری و شورای اسلامی رشت و پس از انجام تشریفات اداری و انتخاب پیمانکار، فرآیند مرمت و بازسازی عمارت بزرگ شهرداری رشت در دستور کار قرار گرفته است.

جهانی با اشاره به اهمیت بازسازی و مرمت عمارت شهرداری رشت اضافه کرد: با اختصاص اعتبار مناسب بزرگترین پروژه مرمتی شمال کشور در مجموعه بنای تاریخی شهرداری رشت اجرا می‌شود.

وی با تشکر از شهردار و رئیس شورا و اعضا شورای اسلامی رشت و مجموعه همکارانشان در سازمان بازآفرینی رشت، افزود: در این مرحله از مرمت که با نظارت کارشناسان فنی اداره کل صورت می‌پذیرد، ساماندهی و بهینه سازی تأسیسات، مرمت بام ساختمان، مقاوم سازی زهکش، نوسازی و مرمت داخل سازه و سایر موارد ضروری در دستور کار قرار گرفته و طبق توافقات صورت گرفته مرمت کامل بنا در طی یک سال صورت پذیرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان، ساختمان ثبتی عمارت شهرداری را بسیار ارزشمند و بی نظیر برشمرد و اضافه کرد: پس از مرمت جداره بیرونی و مقاوم سازی بنا، تغییر کاربری داخل ساختمان به منظور بهره برداری در قالب موزه بزرگ شهر انجام خواهد شد تا پس از سال‌ها، انتظارات بحق فرهنگ دوستان جامه عمل پوشیده شود.

جهانی از اختصاص بیش از ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه مرمت عمارت شهرداری رشت خبر داد و بیان کرد: مجموعه میدان شهرداری و بناهای تاریخی پیرامون آن را یکی از ارزشمندترین مجموعه‌های تاریخی بوده که با همکاری و مساعدت مردم، مسئولین و مالکان واحدهای زیرمجموعه هم کف بنا بتوان با سرعت مقاوم سازی و موارد امنیتی را در دستور کار قرار داد و در زمان معقول ساختمان در قالب موزه بزرگ شهر به بهره برداری رسیده به آحاد مردم، دانشجویان و پژوهشگران خدمات رسانی کرد.

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « عمارت شهرداری رشت تبدیل به بزرگترین موزه شهر می‌شود » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *