13 محصول دانش‌بنیان ایرانی در نمایشگاه فناوری اطلاعات و تکنولوژی نوین استانبول

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: 13 محصول دانش‌بنیان ایرانی در نمایشگاه فناوری اطلاعات و تکنولوژی نوین استانبول

13 شرکت دانش بنیان ایرانی با حضور در نمایشگاه فناوری اطلاعات و تکنولوژی نوین استانبول محصولات نوین خود را با هدف توسعه بازارهای خود عرضه کردند.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه بین‌المللی فناوری اطلاعات و تکنولوژی نوین استانبول (imex 2023) نمایندگان همه بخش‌ها، تولیدکنندگان، سرمایه گذاران، سازندگان و کلیه مشاغل، دانشگاهیان و متخصصان تحقیق و توسعه را گرد هم می‌آورد.

در این رویداد همه شرکت‌های فعال در حوزه‌هایی چون فناوری اطلاعات، سخت افزار و نرم افزار، امنیت سایبری، اپراتورهای GSM، فناوری 5G، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، بلاکچین و همچنین سازندگان دستگاه‌ها و محصولات پوشیدنی، دستگاه‌های ردیابی کودک و حیوان خانگی، دستگاه‌های ناوبری ، GPS، وسایل ارتباطی، رادیوها، چاپگرهای 3D و بیومتریک و بیوتکنولوژی حضور دارند.

به منظور توسعه بازار صادراتی شرکت‌های دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه بین‌المللی فناوری اطلاعات و تکنولوژی نوین استانبول (imex 2023) از روز گذشته همزمان با افتتاح این نمایشگاه آغاز به کار کرد.

در نمایشگاه بین‌المللی فناوری اطلاعات و تکنولوژی نوین استانبول که از امروز آغاز شده و تا 26 شهریور ‌ماه ادامه خواهد داشت، 13 شرکت دانش‌بنیان در قالب یک پاویون اختصاصی به عرضه محصولات و نمایش توانمندی‌های خود می‌پردازند.

محصولات عرضه شده در این نمایشگاه به این شرح است:

پلتفرم دیجیتال برای توسعه کسب و کار

صاحبان این کسب‌وکار به‌عنوان فعالان حوزه‌ فین‌تک و لندتک، تلاش می‌کند ارتباط موثری را بین شرکت‌ها، سرمایه‌گذاران و مردم ایجاد کند. برآیند این همکاری دسترسی ساده‌تر به منابع مالی برای هر سه راس این پلتفرم سه‌وجهی است. این شرکت، نیازهای جامعه (مردم و کسب‌وکار) را در حوزه‌ خدمات اعتباری، مالی و بانکی با خلق راهکارهای نوین و مبتنی بر تکنولوژی تامین می‌کند.

کیف پول اعتباری، اتوماسیون بازاریابی مبتنی بر هوش مصنوعی، یادگیری عمیق، داده کاوی، وثیقه آنلاین و امتیازدهی اعتباری و حسابداری با اتصال به دفتر کل بانک‌ها، از جمله فناوری‌ها و محصولاتی است که این شرکت ارائه می‌دهد.

دستگاه هوشمند برای ثبت میدان‌های مغناطیسی

طراحی، ساخت و تولید تجهیزات و ابزار پیشرفته الکترونیکی، حوزه اصلی فعالیت یکی از شرکت های دانش بنیان است که به دنبال شناسایی نیازهای فناورانه کشور در زمینه مکاترونیک، ابزار دقیق، هوش مصنوعی، مهندسی پزشکی و توانبخشی است.

این شرکت در زمینه تولید دستگاه هوشمند برای ثبت و نمایش میدان‌های مغناطیسی زمین (گرادیومتر)، برداشت‌های ژئوفیزیکی جهت به دست آوردن نقشه‌های مغناطیسی و مطالعات علوم زمین و همچنین جهت تشخیص تاسیسات زیر زمینی مانند لوله‌های انتقال،کابل‌ها و کانال‌ها فعالیت می‌کند. این فناوری برای اولین بار در کشور توسط این شرکت بومی‌سازی شده و تمامی فرآیندهای طراحی و تولید، ساخت داخل است.

سامانه یکپارچه مانیتورینگ

یک شرکت نرم‌افزاری دانش‌بنیان دیگر که در حوزه توسعه محصولاتی در زمینه مانیتورینگ سیستم‌ها و خدمات برخط فعالیت می‌کند، اولین نسخه از سامانه مانیتورینگ «معین» توسط پژوهشگران این شرکت تولید و برای عرضه عمومی آماده شد.

سامانه معین با هدف هوشمندسازی مانیتورینگ خدمات طراحی و تولید شده و به دنبال ایجاد یکپارچگی در مانیتورینگ سطوح مختلف است. ایجاد یکپارچگی در مانیتورینگ سطوح مختلف، داده‌های لازم برای مانیتورینگ هوشمند خدمات یک کسب و کار را فراهم می‌کند. در حال حاضر سامانه معین امکان تعریف یک سامانه یکپارچه به صورت گرافی که نودهای آن اشیای از سطوح مختلف هستند را فراهم می‌کند. این امکان راهکار مناسبی برای تعریف یک خدمت یا سامانه کسب و کاری است که متشکل از اشیایی از سطوح مختلف است که در عملیاتی شدن آن خدمت دخیل هستند.

مدیا کانورتر و سوئیچ های صنعتی

یکی دیگر از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه صنعت حفاظت و امنیت با تولید و تامین تجهیزات ارتباطی فیبر نوری و شبکه مستحکم، محصولاتی را عرضه کرد. این شرکت با کسب فناوری‌های نوین در حوزه CCTV شکل گرفته و با بیش از یک دهه فعالیت مستمر، موفق به بومی‌سازی و تولید انواع مدیاکانورتر و همچنین سوییچ‌های صنعتی PoE شده است. 

تجهیزات بهینه سازی مصرف انرژی

یکی دیگر از شرکت ها در راستای تأمین تجهیزات بهینه‌سازی مصرف انرژی از طریق تولید تجهیزات هوشمندسازی و بهینه‌سازی مصرف انرژی و همچنین پایش این تجهیزات با استفاده از فناوری IoT شروع به کار کرد. این شرکت در زمینه طراحی و تولید سامانه‌های کنترل هوشمند گرمایش ساختمان فعالیت می‌کند.

تستر و رله ملی

این شرکت در زمینه ساخت دستگاه تست رله فعالیت می‌کند. در سال 1392 قراردادی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای ساخت تستر و رله ملی منعقد شد و بنا شد یک شرکت دانش‌بنیان تأسیس شده و تمامی فعالیت‌ها از جمله پژوهش، طراحی و نهایتاً ساخت دستگاه در آن شرکت انجام شود. اولین محصول AMT105 در مهرماه سال 1394 تولید شد.

دستگاه AMT105 تنها برای تست رله کاربرد ندارد و برای کاربردهای مختلفی مانند تست کلید، تستCT، تست ترانس و … هم استفاده می‌شود. این دستگاه یک راه‌حل عمومی برای تست انواع رله‌ها و تجهیزات حفاظتی، ترانسفورماتورهای قدرت، جریانی، ولتاژی، ولتاژی-خازنی، کلیدهای قدرت کابل و سنسورهای حرارتی است.Bottom of Form

محافظ هوشمند الکترونیکی

این شرکت در حوزه تولید تجهیزات الکترونیکی کنترل صنعتی، نمایشگرهای صنعتی، محافظ‌های هوشمند خانگی، محصولات خاص الکترونیکی فعالیت می‌کند.

اسکنر سلولی و آنتن تلفن همراه

تجربه طولانی و غنی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) باعث شده است این شرکت دانش بنیان به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه تولید، مشاوره و خدمات تخصصی شناخته شود. فراوید طیف گسترده‌ای از محصولات و خدمات را که توسط صنایع، اپراتورهای زیرساخت، دولت و مشتریان عمومی اعمال می‌شود، ارائه می‌دهد.

آنتن‌های تلفن همراه، اسکنر سلولی، مودم و ONT و تکرارکننده‌های دیجیتال رادیویی از جمله محصولات این شرکت هستند.

تجهیزات مدرن پزشکی

این شرکت دانش‌بنیان در حوزه توسعه تکنولوژی‌های نوآورانه، از صنعت تبلیغات تا تجهیزات مدرن پزشکی فعالیت می‌کند. تونل صدا و هولوفن از جمله محصولات تولیدی این شرکت هستند.

هولوفن قابلیت پخش انواع ویدیو را به صورت سه‌بعدی و معلق در هوا دارد. تونل صدا نیز صوت را در یک جهت خاص انتشار می دهد، به این صورت که افرادی که در روبروی دستگاه قرار ندارند، قادر به شنیدن صدای در حال پخش نخواهند بود.

اتوماسیون صنعتی

این شرکت دانش بنیان در زمینه اتوماسیون و هوشمندسازی، با هدف افزایش بازدهی تولید و سیستماتیک کردن مجموعه‌ها فعال است. اتوماسیون صنعتی و اتوماسیون اداری، دو حوزه خدمات این شرکت هستند که به وسیله آنها، دستگاه‌ها و روند انجام کارها در مجموعه‌های تولیدی بررسی، بروزرسانی و برنامه‌نویسی آن انجام می‌شود.

بوت کمپ برنامه نویسی

یکی دیگر از شرکتهای دانش‌بنیان با برگزاری بوت‌کمپ‌های برنامه‌نویسی، برنامه‌نویسان جونیور را آماده به کار و به سمت فعالیت در شغل مورد علاقه‌ خود هدایت می‌کند. همچنین خدمات آموزشی سازمانی تخصصی را به سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی در حوزه‌های «فناوری اطلاعات و برنامه‌نویسی»، «مدیریت، بازرگانی و امور مالی» و «امور اداری» با گواهینامه معتبر ارائه می‌دهد.

طراحی و توسعه نرم‌افزارهای آموزشی مانندLMS (Learning Management System)، TMS (Training Management System)، نرم‌افزار جامع برگزاری آزمون (آزمون‌های استخدامی) و آفتابگردان شایستگی (ارزیابی شایستگی مدیران و کارکنان) از دیگر فعالیت‌های این شرکت است.

سیستم های توزین  تجاری

این شرکت دانش بنیان به عنوان اولین تولیدکننده باسکول و سیستم‌های توزین در ایران فعالیت خود را در زمینه تولید انواع باسکول و سیستم‌های توزین آغاز کرد. نرم‌افزار توزین، نمایشگر، سیستم توزین هوشمند، سیستم توزین تجاری، سیستم توزین سفارشی، باسکول جاده‌ای، فونداسیون باسکول و لودسل از جمله محصولات تولیدی این شرکت هستند.

سامانه پردازشگر اسناد پزشکی

این شرکت در زمینه طراحی و پیاده‌سازی راهکارهای جامع بیمه‌های تجاری، راهکارهای سلامت الکترونیک و پرونده سلامت، سامانه‌های پردازشگر اسناد پزشکی و درمان بیمه تکمیلی، طراحی و توسعه نرم افزارهای سفارش مشتری، طراحی و توسعه سامانه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، مناسب‌سازی و استقرار سامانه‌های برنامه‌ریزی منابع سازمانی و طراحی و توسعه اپیلیکیشن‌های موبایل فعالیت می‌کند.

مجموعه‌ای از سامانه‌های نرم‌افزاری توسط خط تولید نرم‌افزار گروه دمیس با روش‌ها، ابزارها و تکنیک‌های مهندسی نرم‌افزار تولید شده است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « 13 محصول دانش‌بنیان ایرانی در نمایشگاه فناوری اطلاعات و تکنولوژی نوین استانبول » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *