چگونه برای دریافت وام نوسازی بافت‌های فرسوده ثبت‌نام کنیم؟

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: چگونه برای دریافت وام نوسازی بافت‌های فرسوده ثبت‌نام کنیم؟

ایسنا/ایلام مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام چگونگی بهره‌مندی متقاضیان دریافت تسهیلات بافت‌های فرسوده را تشریح کرد.

«فرشاد دوستی» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: افرادی که  املاک مسکونی آنها در محدوده بافت‌های ناکارآمد شهری قرار دارد می‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت‌نام تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده شرکت بازآفرینی شهری ایران به نشانی facility.udrc.ir نسبت به ثبت نام جهت اخذ تسهیلات اقدام کنند.

وی گفت: پس از این که محرز شد ملک اشخاص ثبت نام شده در سامانه مذکوردر بافت فرسوده مصوب واقع شده است، به صورت برخط اطلاعات برای تشکیل پرونده و دریافت تسهیلات نوسازی برای بانک‌های انتخابی از طرف اشخاص در سامانه ارسال می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام با بیان اینکه چنانچه ملک جهت دریافت تسهیلات یا سند از طریق سامانه مورد تأیید قرار نگرفت، جهت تسهیلات در سامانه ثمن (قسمت تسهیلات خارج از بافت های فرسوده) به آدرس temgt.mrud.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام بانک عامل خود اقدام کنند، گفت: ۵۰ درصد تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمانی از طرف شهرداری‌ها در این خصوص اعمال خواهد شد و بر اساس مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری از مشوق‌های دیگر که شامل ۴ گروه در ۱۹ بند است با توجه به شرایط شهر مورد تقاضا از طرف شهرداری ها اعمال و مبلغ تسهیلات و سود آن بر اساس مصوبات شورای پول و اعتبار مشخص می گردد.

دوستی  در خصوص انتخاب بانک برای دریافت تسهیلات گفت: متقاضیان می‌توانند هر کدام از بانکهای درج شده در سامانه (۲۷ بانک) را انتخاب نموده و در صورت تکمیل ظرفیت بانک انتخاب شده می توانند بانک انتخابی خود را تغییر دهند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « چگونه برای دریافت وام نوسازی بافت‌های فرسوده ثبت‌نام کنیم؟ » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *