هشدار سطح زرد شماره ۴۸ برای اردبیل

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: هشدار سطح زرد شماره ۴۸ برای اردبیل

ایسنا/اردبیل مدیرکل هواشناسی استان از هشدار سطح زرد شماره ۴۸ خبر داد و زمان آن را از عصر امروز یکشنبه ۲۶ شهریور دانست.

مجید کوهی، ۲۶ شهریور در گفتگو با ایسنا فعالیت سامانه بارشی را از پدیده های مورد انتظار این هشدار برشمرد و گفت: زمان شروع عصر یکشنبه ۲۶ شهریور و زمان پایان اواخر وقت دوشنبه ۲۷ شهریور است.

وی ادامه داد: وزش تندبادهای موقتی، بارش باران بویژه در مناطق شمالی استان و نواحی منتهی به استان گیلان، رگبار و رعدوبرق، کاهش دمای هوا (بین ۶ تا ۸ درجه سلسیوس) و کاهش دید بر اثر رخداد مه از جمله نوع مخاطرات این پدیده آب و هوایی است.

کوهی خاطرنشان کرد: تمامی مناطق استان منطقه اثر این رخداد آب و هوایی است و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی (در مناطق شمالی و نواحی منتهی به استان گیلان) اثرات مخاطره ای است و احتمال آن می رود.

مدیرکل هواشناسی استان اضافه کرد: احتمال اصابت صاعقه بویژه در ارتفاعات استان و احتمال اختلال در عملیات پروازی فرودگاه های استان از دیگر احتمالات این هشدار می باشد.

وی تصریح کرد: احتیاط در تردد از کنار سازه های موقتی و ساختمان های نیمه کاره، اجتناب از اطراق و تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل های فصلی، احتیاط در تردد جاده ها و گردنه های کوهستانی استان، اجتناب کوهنوردان از صعود به ارتفاعات و خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع از توصیه های اداره کل هواشناسی استان برای کلیه شهروندان است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « هشدار سطح زرد شماره ۴۸ برای اردبیل » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *