استقرار ۳ پاویون گردشگری در ورودی‌های اصلی همدان

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: استقرار ۳ پاویون گردشگری در ورودی‌های اصلی همدان

ایسنا/همدان رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان از استقرار سه پاویون گردشگری در سه ورودی اصلی شهر همدان خبر داد و گفت: عدم جانمایی مکانی مناسب به منظور هدایت مسافران و کمپینگ آنها ضعف ماست که می‌پذیریم.

حمید بادامی‌نجات در گفت‎‌وگو با ایسنا، با اعلام اینکه در حال حاضر مسافران و گردشگری می‌توانند در چهار بوستان شهروند، بهشت، نماز و بخشی از ارم به نصب چادر اقدام کنند، اظهار کرد: از آنجا که گردشگران نسبت به محل پارک‌ها آشنایی ندارند، در تابلوهای نصب شده آدرس پارک‌های مجاز به روشQr code با لینک به آپ‌های نقشه مسیریاب پیش‌بینی شده که با سهولت به این پارک‌ها هدایت شوند.

وی افزود: متأسفانه این موضوع درست اطلاع‌رسانی نمی‌شود و مردم از بدو ورود به شهر همدان نمی‌دانند کجا باید بروند به طوری که تابلوهای فوق تنها در پارک‌های در نظر گرفته‌ شده نصب است.

بادامی‌نجات ادامه داد: از بدو ورود به شهر از سه مبادی جاده تهران، کرمانشاه و ملایر یک مسیر درست اطلاع‌رسانی برای مردم وجود ندارند تا مسافران و گردشگریان از جاذبه‌های گردشگری، تاریخی و محل ارائه خدمات مطلع شوند.

وی با بیان اینکه امسال تأکید کرده‌ایم ردیف بودجه برای استقرار سه پاویون گردشگری در سه ورودی شهر همدان تعریف شود، مطرح کرد: در ورودی جاده کرمانشاه ساختمانی ساخته شده و آماده است که باید تغییر کاربری دهد و از اداری به گردشگری تبدیل شود.

رئیس کمسیون گردشگری شورای شهر همدان اضافه کرد: برای دو ورودی دیگر در میدان امام حسن(ع) و فرودگاه همدان نیز دو کانس خوب با طراحی گردشگری توسط شهرداری منطقه ۳ آماده می‌شود که به حوزه گردشگری تحویل می‌دهیم.

وی اظهار کرد: این پاویون‌های گردشگری یا توسط بخش خصوصی یا شهرداری مدیریت خواهد شد تا مردم را راهنمایی کرده و ارائه خدمات گردشگری را انجام دهند و حتی رزرو محل اسکان و اقامت را از این محل داشته باشند.

بادامی‌نجات در ادامه یادآور شد: با افرادی که در پارک‌ها و بوستان‌های خارج از لیست اقدام به برپایی چادر می‌کنند، نمی‌توان برخورد قهری انجام داد چرا که وجهه خوبی ندارد و نارضایتی گردشگران را به دنبال دارد، بنابراین باید قبل از نصب چادر تذکر لازم داده شود.

وی اعلام کرد: این ایام فرصت خوبی است تا در کمیسیون گردشگری جلساتی بگذاریم و مشکلات را احصاء کرده و در جهت رفع آنها برآییم تا برای تعطیلات نوروز کاستی‌ها را رفع کرده و پذیرای گردشگران و مسافران باشیم البته در این مسیر به کمک میراث فرهنگی و شهرداری بسیار احتیاج داریم.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « استقرار ۳ پاویون گردشگری در ورودی‌های اصلی همدان » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *