رایزنی با مالکان ساختمان‌های بزرگ درخیابان خاوران/ساخت بزرگترین تقاطع غیر همسطح در بزرگراه بسیج

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: رایزنی با مالکان ساختمان‌های بزرگ درخیابان خاوران/ساخت بزرگترین تقاطع غیر همسطح در بزرگراه بسیج

شهردار منطقه ۱۴ ضمن تشریح آخرین عملکرد این منطقه گفت: چهار ساختمان ناایمن در این منطقه وجود دارد که دستورالعمل‌های ایمنی برای ایمن سازی آنها صادر شده است.

به گزارش ایسنا، امیر یزدی عصر امروز در نشست خبری ضمن تشریح عملکرد شهرداری منطقه ۱۴ در سال جاری به تحریم شهردار تهران از سوی انگلیس اشاره کرد و گفت: تحریم شهردار تهران نشان دهنده عصبانی بودن آنها از اقدامات موثری است که در توسط شهرداری در این دوره انجام شده است.

وی با بیان اینکه در سال جاری در راستای بهبود وضعیت سکونت شهروندان ۹۲ پروژه توسعه محلی انجام شد که ۴۵ مورد از آنها به نتیجه رسید، افزود: مابقی پروژه‌ها بطور میانگین حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و این در حالیست که در سال جاری حدود ۳۰ هزار تن آسفالت ریزی در منطقه انجام شده که بیش از ۶۵ درصد آن در بافت‌های فرسوده منطقه بوده است.

یزدی به اهتمام شهرداری منطقه ۱۴ برای جمع‌آوری نهرها و جوی‌ها اشاره کرد و گفت: این مهم در راستای افزایش ارز معابر انجام خواهد شد و این در حالیست که منطقه ۱۴ به دلیل بافت قدیمی‌اش نهرهای متعددی دارد که باید ساماندهی شود.

وی با اشاره به آغاز طرح ستاد استقبال از مهر در منطقه گفت: تفاهم‌نامه‌ای به ارزش دو میلیارد و ۳۰۰ میلیارد تومان با آموزش و پرورش داریم تا در بخش عمرانی و تجهیزاتی به مدارس سطح منطقه کمک کنیم.

شهردار منطقه ۱۴ همچنین در خصوص وضعیت روشنایی معابر سطح منطقه با بیان اینکه شهرداری تهران با وزارت نیرو تفاهم کرده است که کل روشنایی‌های شهر به لامپ‌های کم مصرف مجهز شود، اظهار کرد: تا پایان سال عدد قابل ملاحظه‌ای از لامپ‌ها و روشنایی‌های سطح معابر تبدیل به لامپ کم مصرف خواهند شد.

وی همچنین از افزایش بیش از چهار برابری صدور پروانه ساختمانی در منطقه ۱۴ خبر داد و گفت: سال گذشته تا این زمان تنها ۱۰۹ پروانه ساختمانی صادر شده بود؛ اما امسال تا به این لحظه ۴۷۱ پروانه صادر شده است و همچنین ما پیگیری برنامه‌های قرارگاه ملی مسکن را در دستور کار قرار داده‌ایم به گونه‌ای که در یکی از توافقات برای پروژه تالار پذیرایی نهاجا که محدوده‌ای شش هکتاری در خیابان پیروزی است، پرونده‌ای به کمیسیون ماده ۵ ارسال شده است که با این توافق می‌توانیم بخشی از مشکلات این منطقه در بخش فضای سبز، فرهنگی و درمانی را حل کنیم.

یزدی در ادامه از رایزنی با مالکان املاک بزرگ خیابان خاوران خبر داد و گفت: جلسات کارشناسی با مالکان برگزار شده و در حال توافق هستیم و پس از ارسال پرونده آنها به ماده ۵، می‌توانیم مشکلات موجود در سطح منطقه را حل کنیم. چرا که عمده املاک این راسته تجاری هستند و مالکان به دلیل مشکلاتی که وجود دارد رغبتی برای توسعه آن نمی‌کنند؛ اما پیشنهاد دادیم که این پهنه در بازنگری طرح جامع به پهنه مختلف تبدیل شود تا مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد رفع شود.

وی همچنین با اشاره به احداث بزرگترین تقاطع غیر همسطح تهران در تقاطع شهید محلاتی با بزرگراه بسیج، اظهار کرد: البته معارضین و جابجایی درختان در این پروژه وجود دارد که درختان را در فصل مناسب جابجا خواهیم کرد و برای رفع معارضین نیز تلاش لازم را انجام خواهیم داد. همچنین پروژه دوربرگردان غیر همسطح بلوار ابوذر نیز که از خواسته‌های اصلی مردم بود در دستور کار قرار دارد و امیدواریم قبل از شروع بارندگی‌ها عرشه آن را نصب کنیم.

شهردار منطقه ۱۴ از اجرای طرح اسکوتر ویژه دانش‌آموزان مقطع دوره دوم یعنی ۱۲ سال به بالا خبر داد و گفت: این طرح به صورت پایلوت اجرا خواهد شد. به گونه‌ای که با هماهنگی سه مدرسه پسرانه بعد از آموزش دانش آموزان علاقمند اسکوتر در اختیار آنها قرار داده خواهد شد تا از آن استفاده کنند.

وی همچنین در خصوص سرانجام ایستگاه مترو تختی نیز اظهار کرد: خط ۷ مترو در انتها به ایستگاه تختی می‌رسد که طبق برنامه ریزی‌ها تا پایان سال می‌بایست افتتاح شود و امیدواریم نقدینگی اجرای این پروژه تأمین شود تا این ایستگاه که در یک نقطه و گره ترافیکی قرار گرفته افتتاح شود و شاهد برکات افتتاح باشیم.

یزدی در ادامه در خصوص وضعیت باغ گل محلاتی با بیان اینکه دستورالعمل ایمنی آتش نشانی در باغ گل اجرا شده است و بخش زیادی از ایمن سازی‌هایی که بر اساس این دستورالعمل بوده اجرایی شده، گفت: اما این مجموعه در زمینی واقع شده که سه دستگاه ستاد اجرایی، شهرداری و وزارت رفاه در خصوص مالکیت آن نظراتی دارند که قرار شده هیات پنج نفره نسبت به کارشناسی و قیمت گذاری زمین اقدام کنند و بعد از آن مبلغ زمین در حساب دادگستری واریز خواهد شد و در حال حاضر مقرر شده وزارت راه و شهرسازی که مالکیت زمین را در اختیار دارد نسبت به ارائه پیشنهاد تغییر کاربری باغ گل به کمیسیون ماده ۵ اقدام کند و بعد از آنکه مالک زمین مشخص شد پول به حساب مالک ریخته می‌شود.

وی افزود: پیشنهاد تغییر کاربری بازار گل باز هم در خصوص موضوع گل و مشتقات آن خواهد بود.

شهردار منطقه ۱۴ در خصوص آخرین وضعیت ساختمان‌های ناایمن منطقه نیز تأکید کرد: بر اساس لیست منتشر شده چهار ساختمان ناایمن در منطقه ۱۴ واقع شده است که دو مجتمع تجاری هستند که دستورالعمل‌های لازم صادر شده است و همچنین یک گود پرخطر در منطقه وجود دارد که با دستور قضایی نسبت به رفع خطر آن اقدام خواهیم کرد.

یزدی همچنین در خصوص آخرین وضعیت ایمن سازی شهربازی بسیج با بیان اینکه به مالک مهلت داده شده است که نسبت به ایمنی رستوران و بخشی از نمازخانه اقدام کند، گفت: وسایل بازی استاندارد هستند و ایمن سازی رستوران و قسمتی از نمازخانه نیز تا یک ماه آینده انجام خواهد شد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « رایزنی با مالکان ساختمان‌های بزرگ درخیابان خاوران/ساخت بزرگترین تقاطع غیر همسطح در بزرگراه بسیج » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *