با کدام مجوزی پول‌های مردم مشهد جمع و در چیتگر تهران، ایران مال ساخته می‌شود؟

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: با کدام مجوزی پول‌های مردم مشهد جمع و در چیتگر تهران، ایران مال ساخته می‌شود؟

ایسنا/خراسان رضوی عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: آقای نماینده مجلس با کدام مجوزی پول‌های مردم مشهد جمع و در چیتگر تهران، ایران مال ساخته می‌شود؟ 

خلیل موحدی محصل، امروز ٢٧ شهریورماه، در نطق پیش از دستور نودمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی غیر از اینکه در گام دوم انقلاب موضوع عدالت را بیان کردند در ٩ جای دیگر نیز موضوع عدالت را بیان نمودند که به عقب‌ماندگی ما بعد از انقلاب در این عرصه تاکید می‌کنند. همچنین ایشان تصریح می‌کنند وضعیت ما از قبل انقلاب و در مقایسه با کشورهای معادل و حتی کشورهای اروپایی قابل قیاس نیست و به توفیقات خوبی دست پیدا کردیم.

وی با بیان اینکه آنچه آرمان‌های امام(ره) از ما خواسته هنوز محقق نشده است، عنوان کرد: برای حل دغدغه رهبر انقلاب و از آنجایی که ما مسئولیت اجرایی را برعهده داریم باید دغدغه‌مند حرکت باشیم و آن‌ها را حل کنیم. عدالت جامعه بدون عدالت اقتصادی ممکن نیست. امیرالمومنین(ع) در طول حاکمیت خود بر عدالت اقتصادی محکم ایستادند.

موحدی محصل افزود: یکی دیگر از موضوعاتی که جامعه ما را آزار می‌دهد، عدم شایسته‌سالاری است. این عدم شایسته‌سالاری در حوزه تقنین و نظارت وجود دارد. در این حوزه خلاء قانونی وجود داشته که آسیب‌های زیادی را بر مدیریت شهری و مدیریت ملی وارد خواهد کرد.

این عضو شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه ساختمان‌های کذایی که در دوره‌های گذشته ساخته شد و در دوره سوم شورای اسلامی مجوز گرفت، اختلاف طبقاتی ایجاد کرد که این نتیجه خلاء قانونی است، تصریح کرد: قوانین بدون مبنا یکی دیگر از موضوعات مهمی بوده که مشکلات زیادی ایجاد کرده است. همچنین قوانین خوبی وجود دارد  که اجرا نمی‌شود، البته باید بگویم صحبت بنده با نمایندگان مجلس و نمایندگان در شهر مشهد است. 

وی بیان کرد: در تباصر بودجه ملی به صراحت به بانک‌های خصوصی تکلیف شده که ٨٠ درصد درآمد خود را صرف هزینه‌های محلی کنند، اما طبق آماری که من به دست آوردم تنها ۳درصد درآمد صرف هزینه‌های محلی می‌شود و مابقی به جاهایی می‌رود که ارزش افزوده کلانی داشته باشد.

موحدی محصل ادامه داد: آقای نماینده مجلس با کدام مجوزی پول‌های مردم مشهد جمع و در چیتگر تهران، ایران مال ساخته می‌شود. آیا وجدان شما قبول می‌کند از کنار این مسائل به سادگی بگذرید؟ دیوان محاسبات مجلس برای چیست؟ یا این مسائل را می‌فهمید و امضا می‌کنید یا متوجه نیستید. 

این عضو شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: مسئله تبعیض و اختلاف طبقاتی مسئله امنیت ملی است و این مسئله امنیت ملی را به مخاطره می‌اندازد. چرا پول‌های ما در جایی سرمایه‌گذاری شود که از شهر خارج شده است؟ نماینده مجلس این تکلیف شما است که باید در مجلس پیگیری کنید. پولی که باید برای وام ازدواج جوانان، اصلاح بافت فرسوده و زیرساخت ترافیکی و تونل‌های انرژی در شهر مشهد صرف شود برای ساخت و سازها در جاهای دیگر صرف می‌شود.

وی اضافه کرد: ۷۰۰ کیلومتر آسفالت به علت تعمیر گاز، برق و غیره مجدد کنده می‌شود؛ زیرا تونل انرژی نداریم. چرا بانک‌های خصوصی پول‌ها را از سراسر کشور جمع می‌کنند و در شمال، کیش و شمال تهران سرمایه‌گذاری می‌کنند که اکنون قیمت زمین به متری ٢۵٠ تا ٣٠٠ میلیون تومان برسد و تورم ایجاد شود؟

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « با کدام مجوزی پول‌های مردم مشهد جمع و در چیتگر تهران، ایران مال ساخته می‌شود؟ » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *