اختصاص ۳۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور به ۸ طرح کتابخانه‌ای

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: اختصاص ۳۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور به ۸ طرح کتابخانه‌ای

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان‌ جنوبی اظهار کرد: ۳۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور به هشت طرح در حال ساخت کتابخانه‌های عمومی استان اختصاص یافت.

محمود حاجی، امروز دوشنبه، ۲۷ شهریور به رسانه‌های گروهی گفت: با نگاه ویژه رئیس جمهور و پیگیری‌های استاندار خراسان جنوبی از محل اعتبارات سفر استانی، طرح‌های اولویت‌دار استان به اتمام خواهد رسید.

به گزارش ایسنا، وی افزود: پیش‌ بینی می‌شود با تخصیص این اعتبارات تا پایان سال ۱۴۰۳ تمامی این هشت پروژه با مساحت پنج هزار و ۶۳۵ متر مربع افتتاح شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان‌ جنوبی یادآور شد: برای این پروژه‌ها تاکنون ۸۶ میلیارد ریال هزینه شده که به طور متوسط بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت تکمیل شدن جمعیتی بیش از ۳۱۴ هزار نفر در هفت شهرستان قاینات، بیرجند، طبس، زیرکوه، فردوس، سربیشه و بشرویه از خدمات کتابخانه عمومی بهره‌مندی بیشتری خواهند داشت.

وی تکمیل کتابخانه مرکزی قاین، ساختمان اداری استان، کتابخانه عمومی طبس، کتابخانه بصیرت درح سربیشه، تکمیل و توسعه کتابخانه بشرویه را از جمله این طرح‌ها ذکر کرد.

حاجی تعداد کتابخانه‌های این استان را ۸۳ کتابخانه با ۴۸ هزار و ۳۴ عضو ذکر کرد و افزود: از این تعداد ۱۱ باب مشارکتی با سایر دستگاه‌هاست و سرانه کتاب به ازای هر یک نفر ۱.۲۵ است که در افق ۱۴۰۴ باید به چهار کتاب برسد.

انتهای پیام 

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « اختصاص ۳۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور به ۸ طرح کتابخانه‌ای » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *