قاضی‌زاده هاشمی: برخی کشورها از شخصیت‌های افسانه‌ای قهرمان می‌سازند

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: قاضی‌زاده هاشمی: برخی کشورها از شخصیت‌های افسانه‌ای قهرمان می‌سازند

معاون رییس‌جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: شهدا چون در این عالم مداخله دارند حاجت می‌دهند و امور مادی‌مان را راه می‌اندازند. شهدا نیازی به یادآوری ندارند بلکه مردم به آنان نیازمندند. اما نیازمندی از چیست؟ همه ما در زندگی نیاز به معلم، استاد و الگو داریم، نیاز داریم روش زندگی را از آنان بیاموزیم اما تا سطحی والدین و معلمان الگو ما هستند. در واقع از جایی به بعد ما نیازمند قهرمان هستیم.

به گزارش ایسنا، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در مراسم رونمایی از پرتال «صد و چهل شهید، صد و چهل روایت» یادآور شد: امروزه کشورهای ترکیه و کره قهرمان‌ها را از افسانه‌ها درآورده، برجسته و داستان‌سازی می‌کنند و به آن‌ها هویت می‌دهند تا بگویند ما دارای تاریخ هستیم. اما ایران فارغ از قهرمانان سترک در تاریخ، امروزه روز نیز قهرمانان بزرگی دارد که می‌توان آنها را به جامعه معرفی کرد. این عزیزان عشق به مردم و وطن داشتند. شهدا هرآنچه دوست داشتند به خاطر عشق به خداوند بود به همین خاطر است که می‌گوییم شهدا نمونه بندگی و عبودیت هستند.

معاون رییس جمهور مطرح کرد: به لطف حضرت امام (ره) و تربیت ایشان ما دارای شهیدان برجسته‌ای از حوزه های مختلف در کشور هستیم. زنان و مردان جامعه ما با از خودگذشتگی نگذاشتند نایب امام تنها بماند تا جایی که می‌گویند چنین مردمانی در صدر اسلام نیز حضور نداشتند. در واقع ظهور آن زمانی به وقوع می‌پیوندد که عوامل غیبت برطرف شود.

قاضی زاده هاشمی مطرح کرد: شهدا پیشقراولان این امر هستند. ملت بزرگ ایران با اینکه ۴۰ سال تحت فشار بوده اما همواره وفاداری خود را ثابت کرده‌ است.

علی بخشی‌زاده معاون صدا سازمان صدا و سیما نیز در مراسم رونمایی از «صد و چهل شهید، صد و چهل روایت» که به مناسبت هفته دفاع مقدس در ساختمان شهدای رادیو با حضور جمعی از خانواده های شهدا برگزار شد، گفت: از خلبان فرانسوی تا افسر روسی به عنوان مزدور و برای جنگ با ما به خدمت کشور مستکبر درآمده بود. کمااینکه خداوند هیچگاه مارا فراموش نکرده و در دل ما عشق به شهادت را قرار داده است.

معاون صدا گفت: به راستی پیام شهدا برای ما چیست؟ امیرالمومنین می‌فرمایند: اجر مجاهدت شهید فی‌سبیل الله بالاتر از کسی نیست که به انجام گناه قادر باشد ولی عفت بورزد.

رادیو در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پیش قدم است

مهدی آذر مکان مدیر رادیو ایران،مدیر رادیو ایران گفت: امروز هم سال‌ها بعد از دوران دفاع مقدس ، رادیو در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و یادآوری رشادت‌های شهدا، جانبازان، آزاده‌ها و ایثارگران پیشقدم است. رادیو این یار قدیمی و صمیمی مردم ایران همواره نقش بی‌بدیلی در اطلاع رسانی تحولات مهم کشورمان داشته استو در دوران دفاع مقدس سریع‌ترین و در دسترس‌ترین رسانه بود که اخبار و پیروزی‌های رزمندگان اسلام را در کمترین زمان ممکن به مخاطبان مخابره می‌کرد.خاطره خوش آزادسازی خرمشهر که از صدای جمهوری اسلامی ایران مخابره و پخش شد هم اکنون نیز برای همه ما گوش نواز است.امروز هم سال ها بعد از دوران دفاع مقدس ، رادیو در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و یادآوری رشادت‌های شهدا، جانبازان، آزاده‌ها و ایثارگران پیشقدم است.
آذرمکان اظهار کرد: ما در رادیو به ویژه رادیو سراسری ایران گفتن و شنیدن از شهدا را وظیفه ملی و میهنی خود می‌دانیم و در این راستا از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

در قسمت‌های مختلف برنامه با حضور دکتر قاضی زاده هاشمی ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران، علی بخشی زاده معاون صدا، هاشمی معاون بنیاد شهید،بیدکی مشاور رییس سازمان ثبت احوال کشور، سیدحسن نقوی مشاور اصناف ایران ، دکتر مهدی آذرمکان مدیر رادیو ایران، از خانواده‌های معظم شهدای والا مقام مجید پازوکی،علی تجلایی، حسین فهمیده، سجاد زبرجدی سهراب، محمد ثامنی راد، رضا حاجی‌زاده، احمد گودرزی، علی رضا قاسمی،سردار احمد سوداگر و محمود کاوه، بابک نوری هریس،محمد حسین نظرنژاد، محمد بروجردی، محمدحسن اسدی طوسی، سردار مدافع حرم حسین همدانی، خلبان احمد کشوری، محمد اصغری خواه، ولی‌الله چراغچی مسجدی، سیدجلیل میری ورکی، میرزا محمد سولگی، منصور گلی،سعید انصاری،یوسف کلاهدوز، مصطفی ردانی پور،فرمانده جاوید نام مهدی باکری تقدیر شد.

تقدیر از برنامه ساز متین‌السادات فیروزی،گوینده، کیوان همتی و تهیه کننده، سیما پاتیمار نیز بخش دیگر این برنامه بود.

رونمایی از ترانه وارثان غیرت و اجرای گروه سرود بشری از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

در بخشی دیگر از برنامه با حضور بخشی‌زاده معاون صدا، دکتر قاضی زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، پرتال آثار ارزشمند «صدو چهل شهید، صد و چهل روایت» رونمایی شد.

دراین مراسم همچنین از خانواده‌های شهیدان امیر سرلشگر حسین مقیمی، شهید عباس آبیاری ،سرلشگر حسن آبشناسان،علی رضا موحددانش، حسین محرابی، عباس دوران، رضا فرزانه، شهید ورزشکار ابراهیم هادی،علمدار، ستار اورنگ تقدیر شد.

انتهای پیام 

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « قاضی‌زاده هاشمی: برخی کشورها از شخصیت‌های افسانه‌ای قهرمان می‌سازند » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *